اقتصادی

آمریکایی‌ها بایدن و اکثر کنگره را نمی‌خواهند

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ورزشی؛ در فاصله حدود ۹ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نظرسنجی جدید «گالوپ» نشان می‌دهد که اکثر رای‌دهندگان نظر مساعدی درباره رئیس‌جمهور و بخش اعظمی از قانونگذاران کنگره ندارند.

۱۵ آبان (پنجم نوامبر) در آمریکا انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره‌ای کنگره برگزار و تکلیف کاخ سفید، همه اعضای مجلس نمایندگان و ۳۳ عضو مجلس سنای آمریکا مشخص می‌شود.

 

نظرسنجی گالوپ نشان داد که ۶۱ درصد از افرادی که نامشان به عنوان رای دهنده در انتخابات ثبت شده، گفته‌اند که بایدن شایسته انتخاب مجدد نیست و ۳۸ درصد گفتند که او شایسته ماندن در کاخ سفید برای چهار سال دیگر است.

طبق این نظرسنجی، ۶۷ درصد اعلام کردند که اکثر اعضای کنگره (مجالس سنا و نمایندگان آمریکا) شایسته حضور در مقامشان نیستند و تنها ۲۴ درصد آنها را شایسته خواندند.

نظرسنجی مشترک شبکه سی‌ان‌ان و «اس‌‌اس‌آر‌اس» (CNN/SSRS) که روز پنجشنبه منتشر شد نشان داد که ۳۴ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که رئیس جمهور شایسته انتخاب مجدد است، در حالی که ۶۶ درصد مخالف بودند.

۳۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که با شیوه و عملکرد بایدن در مقام ریاست جمهوری موافق هستند و ۶۲ درصد مخالفتشان را با روش کار او اعلام کردند.

طبق نظرسنجی سی‌ان‌ان و اس‌‌اس‌آر‌اس، دونالد ترامپ با ۴ درصد از بایدن پیشی گرفته است و ۴۹ درصد گفتند که به احتمال زیاد به رئیس‌جمهور سابق رای‌ می‌دهند و ۴۵ درصد هم رای احتمالی خودشان را بایدن اعلام کردند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا