ورزشی

انتقاد عبدی از تبعیض رفتاری داور دیدار ایران – ژاپن

سرمربی تیم‌ ملی فوتبال نوجوانان ایران از تبعیض رفتاری داور دیدار با ژاپن انتقاد کرد.

به گزارش اخبار ورزشی، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن امروز (پنجشنبه) در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های نوجوانان آسیا در تایلند به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با پیروزی سه بر صفر ژاپن به پایان رسید. با این نتیجه ایران از صعود به فینال جام ملت‌های نوجوانان آسیا بازماند و باید در بازی رده‌بندی با بازنده رقابت ازبکستان و کره‌ جنوبی دیدار کند.

حسین عبدی، سرمربی تیم‌ ملی نوجوانان ایران، در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: تا جایی که می‌توانستیم در سه روز گذشته آماده شدیم. فکر می‌کنم که مجبوریم روی بعضی چیزها مثل از دست دادن انرژی که در بازی اتفاق افتاد، کار کنیم. همان طور که دیدید هر سه گل روی سه موقعیتی بود که انتظار گل‌زنی نداشتید. در ابتدا باید به ژاپنی‌ها تبریک بگویم و امیدوارم با نمایشی خوب در فینال به عنوان قهرمانی برسند. با این حال به نظرم گل نخست روی توپی بود که هیچکدام از بازیکنان ما توقع گل‌شدن آن توپ را نداشتند. گل دوم هم به همین شکل.

او افزود: می‌دانم که اگر یک گل به ثمر می‌رساندیم می‌توانستیم به بازی برگردیم و این را به بازیکنانم گفتم. من دو بازیکنم را به دلیل محرومیت در این بازی در اختیار نداشتم. ما موقعیت‌های خوبی خصوصا در نیمه نخست داشتیم که یکی از آنها روی توپ‌ربایی مهاجم‌مان رقم خورد اما این توپ به بیرون رفت. از همه مهم‌تر، نمی‌دانم چطور کمک‌داور از فاصله‌ای دورتر نسبت به موقعیت داور به صحنه، خطای بازیکن ایران را تشخیص داد و تصمیم اعلام پنالتی داور را عوض کرد. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد و باید دوباره صحنه را ببینم که دقیقا چه اتفاقی افتاد که کمک داور از ۱۵ یاردی متوجه آن شد.

سرمربی تیم‌ ملی نوجوانان گفت: در سطح نوجوانان شاهد بازی زیبایی بودیم. این بازی‌ای برای احترام‌گذاشتن بود. باید به بازیکنان احترام گذاشت. با این حال توقع داشتم که داور به بازیکنان احترام بگذارد. دیدم که خطایی برای ما رخ داد و زمانی که بازیکن ژاپن به صحنه نزدیک شد، داور سر بازیکن ما داد زد و به بازیکن ژاپن گفت: «اوکی، برو!» چرا داور باید سر بازیکن من فریاد بزند و رفتار متفاوتی با ژاپنی‌ها داشته باشد؟ نمی‌دانم مشکل کجا بود ولی بازی سختی داشتیم. امیدوارم که در آینده برای حضور در جام جهانی بهتر شویم. ما باید بیشتر آماده شویم.

عبدی ادامه داد: وقتی در ازبکستان بودیم، ژاپن را با نتیجه سه بر یک شکست دادیم و حالا با سه گل مغلوب این تیم شدیم. این فوتبال است. باید این را بگویم که در هشت ماه گذشته، فقط یک کمپ تمرینی در دوبی داشتیم و دو بار با عربستان بازی کردیم. فقط همین. می‌دانم که فدراسیون ما به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی خصوصا در بحث انتقال پول مواجه است. از فیفا و کسی که مسئول است درخواست کردم که فوتبال را به عنوان یک ورزش زیبا با سیاست درگیر نکنید. ما برای توسعه فوتبال نیاز به پول داریم. از الان تمام کسانی که در ایران هستند باید ما را حمایت و تحریم‌ها را فراموش کنند. باید از تیم حمایت کنیم و کمپ‌های خوبی داشته باشیم و به بازیکنان بگوییم که چه بازی‌هایی در انتظارمان است.

او اضافه کرد: در حال حاضر همه بازی‌ها از ابتدا تا انتهای تورنمنت سخت است؛ چرا که همه تیم‌ها آماده هستند. منتها بعضی تیم‌ها خوش‌شانس هستند و برخی بدشانس، برخی از نظر ذهنی به مشکل می‌خورند و برخی هم به طور کامل آماده نیستند. چهار تیم نهایی که به جام جهانی رسیدند باید از تجربه‌شان استفاده کنند. آنها باید برای آسیا بازی کنند و برای آسیا مقام بیاورند. قرار نیست فقط برای ایران، ژاپن، کره‌ جنوبی یا ازبکستان بازی کنیم. باید سخت تلاش و همه ما را حمایت کنیم و پس از آن ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد. این فلسفه من است که برای تمام آسیا بازی کنیم.

سرمربی تیم‌ ملی فوتبال در پایان گفت: در این بازی اتفاقات زیادی رخ داد. گل خوردیم، پنالتی‌مان را نگرفتند، صاعقه و باران آمدند و اتفاقات زیادی رخ داد. در بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم که این فوتبال است. من قبلا خیلی فوتبال بازی کردم، وقتی دو، هیچ عقبی باید به عدد سه برسی. شما دیدید که در خیلی از دقایق بازی می‌توانستیم گل بزنیم و اگر اولی را می‌زدیم، به احتمال زیاد به گل دوم می‌رسیدیم. من با بازیکنانم صحبت کردم که این فوتبال است و اگر یک گل بزنیم، می‌توانیم گل دوم را بزنیم. فقط کافی بود که تمرکزمان را از دست ندهیم. بازیکنان ما به نتیجه فکر نمی‌کردند بلکه فقط به دنبال گل‌زنی بودند. امیدوارم در جام جهانی خوش‌شانس باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا