ورزشی

اینچه درگاهی در ژیمناستیک گروکشی می‌کند/ سکوت وزارت ورزش عجیب است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمد آذری مدیر تیم‌های ملی ژیمناستیک در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین، درباره عدم اعزام تیم‌های ژیمناستیک به مسابقات قهرمانی آسیا به دلیل نداشتن ایمیل و عدم ثبت‌نام گفت: خیلی از این موضوع ناراحتم، حتی چند روز پیش لیست اعزام ملی پوشان ژیمناستیک بیرون آمد که همه بچه‌ها فکر کردند لیست اعزامی برای مسابقات بزرگسالان است، اما بعداً متوجه شدیم هیچ تیمی اعزام نمی‌شود چون به خاطر نداشتن ایمیل اصلاً ثبت نامی صورت نگرفته است.

اینچه درگاهی گرو کشی کرد

وی گفت: متأسفم که فردی مثل اینچه درگاهی گرو کشی کرد و با آینده ملی پوشان بازی کرد. تیم جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا شانس کسب جایگاه سومی را داشت، در رده بزرگسالان در بخش تیمی محال بود تیم نتیجه بگیریم، اما قطعاً در انفرادی ملی پوشی مثل کهنی می‌توانست نتیجه قابل قبولی کسب کند.

دو سال است ایمیل‌ها در اختیار فدراسیون نیست

مدیر فنی تیم‌های ملی با اشاره به تعطیلی اردوها تأکید کرد: روز گذشته به حقدادی رئیس فدراسیون گفتم اگر واقعاً هیچیک از تیم‌ها اعزام نمی‌شوند حداقل اردو تیم ملی را تعطیل کنیم که بیشتر از این بچه‌ها از درس و امتحاناتشان عقب نمانند. از تیرماه ۱۴۰۰ که دوره اینچه درگاهی به پایان رسیده او ایمیل‌های فدراسیون را برداشته و در اختیار فدراسیون نمی‌گذارد.

وزارت ورزش برابر اقدامات اینچه درگاهی سکوت کرد

وی ادامه داد: من نمی دانم او یعنی دلش برای آینده ورزشکاران نمی‌سوزد. برخی مسائل شبه برانگیز است، در زمان سرپرستی احمدی ایمیل می‌دهند و مشکلی برای اعزام تیم‌ها به وجود نمی‌آید، اما در این دوره یک نفر به راحتی به خودش اجازه می‌دهد جلوی اعزام چهار تیم در مسابقات را بگیرد. برای من خیلی عجیب است که چرا وزارت در برابر اقدامات اینچه درگاهی سکوت کرده است. او می‌خواهد مادام العمر رئیس باشد، ولی ورزشکاران چه گناهی کردند، امیدوارم وزارت ورزش و نهادهای دیگر به این موضوع ورود کنند.

در زمان درگاهی مهندسی اتفاق افتاد

آذری با بیان اینکه اینچه درگاهی معتقد است انتخابات مهندسی شده است، گفت: اینچه درگاهی مدعی است که انتخابات فدراسیون مهندسی شده است؛ اما اتفاقاً مهندسی شدن در زمان او اتفاق افتاد چرا که خیلی از پیشکسوتان و قهرمانان گذشته ژیمناستیک در دوره او خانه نشین شده‌اند و جایگاهی نداشتند. من نمی دانم برخی افراد از جان ژیمناستیک چه می‌خواهند؟

به خاطر خودم با آینده ژیمناستیک بازی نمی‌کنم

مدیر تیم‌های ملی عنوان کرد: من الان مدیر تیم‌های ملی هستم اما اگر هر زمانی احساس کنم به من نیازی ندارند به خاطر خودم با آینده ژیمناستیک بازی نمی‌کنم و استعفا می‌دهم، نمی دانم چرا اینچه درگاهی این کارها را انجام می‌دهد. ملی پوشان مدت‌ها در اردوی تیم ملی بودند و کلی هزینه برای آن‌ها شده، اما در نهایت اردوها تعطیل و تیم‌ها هم به مسابقات اعزام نشدند. اینچه درگاهی باید پاسخگو کارهایش باشد.

درگاهی بهانه پناهندگی ورزشکاران را آورد

وی عنوان کرد: اینچه درگاهی مدعی است از قهرمانان این رشته بوده ولی او فقط دوست دارد مدیر باشد، همه دیدیم در مجمع فدراسیون چه اتفاقاتی افتاد؛ زمانی که حقدادی به عنوان رئیس انتخاب شد، آرامش به فدراسیون بازگشت. حتی زمانی که بحث اعزام تیم‌ها به میان آمد، حقدادی به اینچه درگاهی گفت مسئولیت اعزام تیم‌ها با ماست، ولی من شنیدم که درگاهی گفته بود اگر ورزشکاران پناهنده شوند آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟! البته صحت و سقم آن را مطمئن نیستم ولی این صحبت را به نقل از او شنیدم، اما همه ما می‌دانیم این مسائل بهانه است، شورای برون مرزی مسئولیت اعزام همه تیم‌ها را برعهده دارد؛ ضمن اینکه چرا در گذشته ورزشکاران اعزام می‌شدند و بحث پناهندگی مطرح نبود اما الان در مورد آن صحبت می‌کنند؟!متأسفانه درگاهی بهانه جویی کرد و خودمحوری را کاملاً عملی کرد.

دکمه بازگشت به بالا