بخشی از آموزه‌های دینی را مرهون شهید دستغیب هستیم/ تسریع در عملیات ساخت کتابخانه و تالار مرکزی

اخبار ورزشی/فارس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همه ما بخشی از آموزه‌های دینی را مرهون شهید آیت‌الله دستغیب هستیم و نامگذاری قدیمی‌ترین کتابخانه استان فارس به نام این شهید عالیقدر، به‌جا و شایسته است. 

محمدمهدی اسماعیلی امشب، ۲۶ اردیبهشت در مراسم افتتاح کتابخانه شهید آیتالله دستغیب شیراز اظهار کرد: یکسال پیش که از این محل بازدید کردیم، کار در مراحل اولیه بود و تصور نمی‌کردیم به این زودی برای افتتاح به این مکان بیاییم که این، همت نهاد کتابخانه‌های استان  و پیگیری‌های مستمر استاندار فارس را نشان می‌دهد. 

وزیر ارشاد با ابراز خشنودی از اینکه این مجموعه در یک نقطه بسیار مهم تاریخی شهر شیراز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، گفت: ما به همه داشته‌های فرهنگی مذهبی هنری شیراز افتخار می‌کنیم، از جمله شهید دستغیب که حق زیادی به گردن همه ما ایرانی‌ها دارد. 

بخشی از آموزه‌های دینی را مرهون شهید دستغیب هستیم/ تسریع در عملیات ساخت کتابخانه و تالار مرکزی

وی گفت: همه ما علاوه بر استفاده از برکت شهادت ایشان، از کودکی خواننده کتاب‌های ایشان بوده‌ایم. ایشان یک نویسنده قهار و خوش قلم بودند که بخشی از آموزه‌های دینی ما مرهون زحمات این شهید عالیقدر است. 

اسماعیلی ادامه داد: در سفر استانی تلاش داشتیم که مصوبه نهاد کتابخانه مرکزی را داشته باشیم که مقداری طولانی شد اما صحبت دوباره‌ای کردیم که با همکاری وزارت نفت ۲۵٠ میلیاردتومان و استانداری هم ۱۵٠ میلیارد از محل مولدسازی تامین شود تا یک مجموعه فاخر به مردم شیراز تقدیم شود. 

وی در خصوص تالار مرکزی شیراز نیز گفت: کارهای این پروژه هم در حال انجام است و ما پیگیر هستیم و  امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم آن را در اختیار مردم فرهنگ دوست شیراز قرار دهیم. 

وزیر ارشاد در پایان گفت: با  ترکیب بسیار خوب مدیریتی در استان فارس، در زمان نزدیک به سه سال، بسیاری از گام‌های عقب افتاده را جبران کرده و به نقطه‌ای می‌رسد تا به داشته‌های جدیدی در شیراز افتخار کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا