اقتصادی

برق ۳۰ اداره پُرمصرف تهران در آخرین روز تیر قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق پایتخت با اعلام اسامی اداره‌های پرمصرف ملی و استانی در آخرین روز تیر، از قطع برق ۳۰ دستگاه اجرایی و اداری شهر تهران به دلیل بی‌توجهی به مصوبه هیات وزیران خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، کامبیز ناظریان با اشاره به این که در هفته گذشته با وجود گرمای کم سابقه دمای هوا، شبکه برق کشور در پایداری کامل بوده است، این موفقیت را ناشی از همکاری ارزنده مردم و همچنین تلاش شبانه روزی فعالان صنعت برق کشور برشمرد.

وی با قدردانی از همراهی مشترکان تهرانی، گفت: از ابتدای خرداد سال جاری، انشعاب برق افزون بر ۳۵۰ مشترک اداری شهر تهران به دلیل بی توجهی به مصوبه هیات وزیران درباره ضرورت کاهش مصرف برق توسط گروه‌های اجرایی این شرکت قطع شده است و رصد روزانه و لحظه‌ای مصرف برق ادارات تهران تا پایان فصل گرما ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل توزیع برق پایتخت افزود: از ابتدای آنلاین سال گذشته، ۱۴۲ برنامه عملیاتی در حوزه‌های مختلف به منظور گذر موفق از پیک بار تابستانه شهر تهران توسط کارشناسان این شرکت طراحی و طی مراحل مختلف اجرایی شده اسا که اجرای این برنامه‌ها تاثیر قابل ملاحظه‌ای در کنترل پایداری شبکه توزیع برق شهر تهران داشته است.

ناظریان خاطرنشان‌کرد: رفتار مصرفی مشترکان همواره یکی از مهمترین مولفه‌های موثر در وضعیت شبکه است و از آن جا که بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی هفته گرمی را پیش رو داریم، از همه مشترکان این شرکت درخواست می‌شود تا با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف انرژی به ویژه در ساعت اوج مصرف ما را در حفظ پایداری شبکه برق پایتخت همراهی کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ همچنین از همکاری قابل ملاحظه اداره‌های پایتخت در ساعت‌های اوج مصرف خبر داد و گفت: این همکاری در کنار تغییر ساعت اداری، آثار مثبت قابل ملاحظه‌ای در کاهش مصرف برق داشته است.

وی ادامه‌داد: برخی از اداره‌ها نیز با وجود اخطار‌های داده شده توجهی به مصوبه ابلاغی هیات دولت نداشته اند که به همین دلیل با اخطار قبلی با قطع انشعاب برق مواجه شده اند.

ناظریان افزود: امروز شنبه (۳۱ تیر) نیز برق ۳۰ مشترک اداری پرمصرف شهر تهران شامل شرکت سهامی تهیه و توزیع جهادسازندگی (شرکت پشتیبانی امور دام کشور)، شرکت ملی نفتکش ایران، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، سازمان جنگلبانی، ساختمان اداری دانشگاه ادبیات تهران، ساختمان اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و پردیس دانشگاه شریف توسط گروه‌های فنی توزیع برق پایتخت قطع شد.

دکمه بازگشت به بالا