اقتصادی

تظاهرات ضددولتی شهرک‌نشینان برای بیست و سومین هفته متوالی

شهرک‌نشینان شامگاه شنبه برای بیست و سومین هفته متوالی علیه دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کودتای قضایی او دست به تظاهرات زدند.

به گزارش اخبار ورزشی، با وجود اینکه نتانیاهو قانون اصلاحات قضایی را که اپوزیسیون از آن به عنوان «کودتای قضایی» یاد می‌کند، در اواخر مارس به حالت تعلیق درآورد تا فرصتی برای مذاکره با احزاب مخالف فراهم شود، اعتراضات مخالفان دولت او همچنان ادامه دارد.

منابع عبری زبان اعلام کردند که ده‌ها هزار نفر از شهرک نشینان شنبه شب در خیابان کابلان در تل آویو تظاهرات ضددولتی برگزار کردند.

تظاهرات کنندگان تهدید کردند که در صورت اجرای طرح اصلاحات قضایی، پاسخی سخت خواهند داد.

صدها نفر نیز در قیساریه مقابل هتل محل اقامت نتانیاهو و یاریو لیوین، وزیر دادگستری دست به تظاهرات زدند.

منابع عبری زبان همچنین از تظاهرات هزاران نفر در شهر بئر السبع علیه طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو خبر دادند.

ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی هم در این تظاهرات حاضر بود.

مخالفان کابینه نتانیاهو، طرح «اصلاحات قضایی» را «کودتای قضایی» توصیف کرده‌اند؛ در حالی که نتانیاهو از آن دفاع کرده و گفته که «هدف آن بازگرداندن تعادل بین سه قوه است».

اپوزیسیون رژیم صهیونیستی تاکید دارد که طرح اصلاحات به منزله اتمام دموکراسی است، اما نتانیاهو که خود در دادگاه‌های اسرائیلی، پرونده‌های فساد دارد، ادعا می کند که هدف از اصلاحات قضایی، برقراری توازن میان قوا و مقابله با گسترش نفوذ و کنترل دستگاه قضایی است.

اپوزیسیون بر این باور است که هدف اصلی اصلاحات پیشنهادی ائتلاف حاکم، «تبرئه نتانیاهو از اتهامات فساد در سه پرونده‌ای است که علیه او باز است». اپوزیسیون معتقد است هدف از این طرح پایان دادن به نقش قوه قضاییه به عنوان یک نظام مستقل است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا