ورزشی

تیم ملی بسکتبال بانوان هنوز فاصله فنی با حریفانش دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم ملی بسکتبال بانوان در حالی به کار خود در رقابت های دیویژن B کاپ آسیا پایان داد که به خاطر تنها یک اختلاف امتیاز در دیدار نهایی برابر اندونزی به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد و نتوانست برای نخستین بار به دیویژن A این رقابت ها راه یابد.

ملی پوشان بسکتبال بانوان ایران در این رقابت ها که به میزبانی تایلند برگزار شد برابر مالزی، مغولستان، قزاقستان و اردن پیروز شدند اما مقابل اندونزی در دو دیدار مقدماتی و نهایی متحمل شکست شده و از قهرمانی و صعود بازماندند.

فتانه ملک نایب رئیس بانوان فدارسیون بسکتبال تاکید دارد که مجموع این دیدارها و نتایج به دست آمده در آنها نشان داد که تیم ملی بانوان به واسطه برنامه های تدارکارتی، در این رقابت ها گام جهشی برداشت اما در نهایت نشان داده شد که هنوز فاصله فنی با حریفانش دارد.

وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: بعد از قطعی شدن حضور تیم بانوان در مسابقات دیویژن B کاپ آسیا و بر اساس فاصله زمانی و شرایط، اقدام به انجام کارهای لازم برای آمادگی تیم کردیم و در راس همه آنها سرمربی خارجی جذب کردیم.

ملک ادامه داد: تیم ملی در حالی زیر نظر «النی کاپوچیانی» تمریناتش را آغاز کرد که برخی بازیکنان تجربه از حضور در این شرایط و شرکت در کاپ آسیا نداشتند. همین مسئله شرایط را کمی دشوارتر کرده بود اما همه بازیکنان زحمت کشیدند تا بتوانیم در فاصله زمانی سه ماهه تا حضور در مسابقات به بهترین شرایط و نتایج دست یابیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی های صورت گرفته و نظرکادر فنی تیم ملی، ملی پوشان بیش از هر مسئله ای به دیدار تدارکاتی نیاز داشتند تا در میدان رسمی مورد آزمون قرار بگیرند. بر همین اساس با پیگیری های صورت گرفته شرایط چند دیدار با اردن فراهم شد. بعد از آن هم تیم ملی در جام ویلیام جونز شرکت کرد. این برای نخستین بار بود که تیم ملی بسکتبال بانوان ایران در این رقابت ها حاضر شد.

تیم ملی بسکتبال بانوان هنوز فاصله فنی با حریفانش دارد

تیم ملی بسکتبال بانوان در رقابت های دیویژن B کاپ آسیا نایب قهرمان شد و نتوانست برای نخستین بار به دیویژن A این مسابقات صعود کند

وی با یادآوری اینکه چند سالی از مصوب شدن حضور محجبه بانون بسکتبال ایران در میادین بین المللی نمی گذرد، خاطرنشان کرد: طی این مدت ملی پوشان ایران حضور زیادی در میادین نداشتند اما برگزاری این دیدارهای تدارکاتی به اندازه مسائل فنی به لحاظ روانی کمک حال آنها بود چراکه کمک کرد بازیکنان به خودباوری بیشتر برسند و تسلط بیشتری روی دیدارها داشته باشند.

ملک تاکید کرد: این دیدارها و تاثیرات حضور در آنها کمک کرد تا تیم ملی بسکتبال در مسابقات دیویژن B کاپ آسیا عملکردی خوبی داشته و تا دیدار نهایی پیش بروند. البته که در هر یک از دیدارهای برگزار شده تا قبل از فینال هم کم و کاستی هایی وجود داشت اما مهم این است که همه برای صعود به دیویژن A راهی مسابقات شده بودند و هدفی غیر از این نداشتند.

وی با یادآوری اینکه تیم ملی ایران با تنها یک اختلاف امتیاز نتیجه دیدار نهایی دیویژن B کاپ آسیا را واگذار کرد و از قهرمانی و صعود به دیویژن A بازماند، گفت: به هر حال همین تک امتیازها هستند که سرنوشت دیدارهای مهم و تعیین کننده را رقم می زنند و بازیکنان داخل زمین هستند که در تعیین این سرنوشت نقش دارند. تیم ملی بسکتبال بانوان نشان داد در فرصت تقریبا سه ماهه گام های جهشی برداشته اما هنوز فاصله فنی با حریفانش دارد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال بانوان تاکید کرد: این مسئله ای است که باید به آن توجه لازم بشود تا بتوانیم در رقابت های آینده به هدف اصلی دست یابیم. اگر تیم ملی بسکتبال به مسیر خود ادامه می دهد می تواند به زودی به جایگاه هایی دست یابد که تاکنون نداشته است.

دکمه بازگشت به بالا