ورزشی

تیم ملی گول قهرمانی خود را نخورد/نیازمند پیشرفت تاکتیکی هستیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین، با اشاره به قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در تورنمنت چهار جانبه اردن که با پیروزی سه بر یک مقابل میزبان و برد پرگل چهار بر صفر برابر قطر در فینال به دست آمد، گفت: با نتایج پرگلی بازی‌هایمان را بردیم اما کاملا محسوس است که باید پیشرفت کنیم. عملکرد ما در دفاع و حمله باید شکل استراتژیکی بهتری داشته باشیم.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره تأثیر این پیروزی‌ها در فاصله کم باقیمانده تا جام ملت‌های آسیا افزود: نباید خودمان را با قهرمانی‌های اینچنینی گول بزنیم. قطعا در جام ملت‌های آسیا با رقیبان با کیفیتی بازی داریم. همین قطر هم قطعا خیلی بهتر از این خواهد بود.

او با اشاره به بازیکنان حاضر در اردوهای اخیر تیم ملی ایران با سرمربیگری امیر قلعه نویی تاکید کرد: من فکر می‌کنم گروه فوق‌العاده‌ای از نسل بازیکنان ملی را در اختیار داریم که با آنها هر ایده‌ای به راحتی در زمین مسابقه قابل اجراست. کمبود بازیکن یا فقر پتانسیل نداریم بلکه استراتژی مشخص نداشتیم و خواستیم بازی به بازی با توجه به نمایش بازی حریف پیشروی کنیم که در یک تورنمنت طولانی قطعا آسیب خواهد زد.

تیم ملی گول قهرمانی خود را نخورد/نیازمند پیشرفت تاکتیکی هستیم

آشوبی درباره انتقاد از سیستم دفاعی تیم ملی ایران در تقابل با اردن تصریح کرد: در دفاع نه، بلکه در ساختار دفاعی مشکلی داریم. ساختار تیمی بهتری باید پیدا کنیم. به ویژه اینکه در هر دو بازی با دو مهاجم بازی کردیم و این نشان می‌دهد می‌خواهیم همین شیوه را داشته باشیم.

او با اشاره به تمایل کادر فنی به گلزنی هرچه بیشتر نظر خودش را درباره این استراتژی اینگونه عنوان کرد: در چنین سیستمی باید هافبک‌ها در فاز تدافعی فوق‌العاده باشند. آنها باید دوندگی لازم را داشته باشند. من فکر می‌کنم وقتی چنین شیوه بازی اتخاذ می‌شود نیاز به از خودگذشتگی بیشتر و دوندگی تمام بازیکنان است. هرگز نمی‌توان با این روش از بسته ماندن دروازه خودی اطمینان داشت.

آشوبی در پایان در پاسخ به اینکه آیا می‌توان روی قهرمانی این تیم امیدوار بود، تاکید کرد: ما تیمی باتجربه داریم که توانایی‌های بزرگی دارد. فکر می‌کنم به لیست بازیکنان نگاه کنیم می‌توانیم خوشبین باشیم اما وقتی اسامی رقیبان را نگاه می‌کنیم باید بترسیم چون آنها سالهاست برنامه‌ریزی می‌کنند تا به این نقطه برسند.

تیم ملی گول قهرمانی خود را نخورد/نیازمند پیشرفت تاکتیکی هستیم

دکمه بازگشت به بالا