جنگ اوکراین بدون نتیجه‌ای خاص در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

جنگ اوکراین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری اخبار ورزشی، روزنامه دیلی‌تلگراف در گزارشی می‌نویسد که کمبود تجهیزات و مهمات در میدان نبرد اوکراین‌ مجددا تیتر رسانه‌ها شده و در این میان مسئله پول و بودجه مطرح نیست بلکه کمبود ظرفیت برای تولید آنها مشکل اصلی است و آمریکا به‌عنوان دارنده بزرگ‌ترین صنعت نظامی صرفا می‌تواند ۲۸ هزار گلوله ۱۵۵ میلی‌متری در ماه تولید کند.

این روزنامه نوشته است: جنگ و درگیری اوکراین بدون نتیجه‌ای خاص همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و وضعیت میدان نبرد روز به روز برای این کشور جنگ‌زده اروپایی دشوارتر می‌شود.

این روزنامه تاکید می‌کند که گلوله‌های توپ چیزهای گران‌قیمتی نیستند اما در این میان مسئله پول و بودجه مطرح نیست زیرا ایالات متحده، دارنده بزرگ‌ترین صنعت نظامی در جهان صرفا قادر است ۲۸ هزار گلوله ۱۵۵ میلی‌متری در ماه تولید می‌کند و این رقم ۱۰ درصد کمتر از نیاز اوکراین بوده و این درحالیست که کارخانه‌های آمریکایی ۲۴ ساعته در حال کار هستند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه این سوال را مطرح می‌کند که پس چرا آمریکا کارخانه‌های جدیدی را تاسیس نمی‌کند و خود در جواب می‌نویسد که این کشور مشغول چنین کاری است.

دیلی‌تلگراف می‌نویسد: «ایالات متحده از سال ۲۰۲۲ مشغول ساخت کارخانه‌های جدید بوده است و انتظار می‌رود که آنها اواخر امسال وارد خط تولید شوند. به‌زودی ایالات متحده ۷۰ هزار تا ۸۰ هزار گلوله در ماه تولید خواهد کرد. کشورهای دیگر نیز در حال افزایش تولیدات هستند، اما نه به سرعت آمریکا. با این حال، برای غرب چندان منطقی نیست که یک صنعت عظیم تولید گلوله را برای اوکراین تا ابد فعال نگه دارد، زیرا اوکراین با کمبود نیرو مواجه خواهد شد.»

این اولین باری نیست که ضعف غرب در تولیدات مهمات در رسانه‌ها برجسته می‌شود. پیشتر شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد، به نظر می‌رسد روسیه در مقایسه با آمریکا و اروپا سه برابر بیشتر در مسیر تولید مهمات توپخانه‌ای قدم برمی‌دارد و علاوه بر دستاوردهایی که اخیرا در میدان نبرد کسب کرده، این مورد هم مزیت کلیدی دیگری برای روسیه در جنگ به حساب می‌آید.

طبق گزارش‌ها، روسیه قرار است در سال میلادی جاری حدود ۴.۵ میلیون گلوله توپ تولید کند. در مقابل، اتحادیه اروپا هدف خود را تولید تنها ۱.۴ میلیون گلوله توپ تعیین کرده و وعده داده در سال آینده این عدد به ۲ میلیون گلوله افزایش یابد. ایالات متحده هم سعی دارد تا سال ۲۰۲۵ تولید توپ خود را به ۱.۲ میلیون در سال برساند، اما این مورد هم به موافقت کنگره آمریکا بستگی دارد و زمان‌بر است.

انتهای پیام/

 

دکمه بازگشت به بالا