خبرهایی از جشن آنلاین سینمای ایران، اعلام فروش تگزاس ۳ و …

سینمای ایران

خبرهایی از جشن آنلاین سینمای ایران،، اعلام فروش تگزاس ۳,خبرهایی از جشنواره فیلم کوثر و…. از جمله خبرهای دریافتی سینما و تیاتر است.

نشست شورای سیاستگذاری سومین جشن آنلاین سینمای ایران با حضور رئیس سازمان سینمایی و برخی از معاونین سازمان برگزار شد.

به گزارش اخبار ورزشی به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، رئیس سازمان سینمایی کشور در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه راهبردی «بسط و گسترش عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم» گفت: جشن آنلاین سینمای ایران یکی از دستاوردهای ملی سازمان سینمایی در دولت سیزدهم است که نوعی تکریم و اهمیت دادن به هنرمندان و حامیان سینما در سراسر کشور محسوب می‌شود، این جشن ملی با هدف انگیزه دادن به طیف بزرگی از هنرمندان استان‌های دور و نزدیک طراحی شده و با توجه به برگزاری دو دوره پیشین، امسال سومین دوره آن پربارتر و با شکوهتر برگزار خواهد شد.

وی با توضیح اینکه مدیریت سینما در دولت سیزدهم تلاش کرد سینما را در بخش های مختلف در سطح ملی گسترش و بازتاب دهد افزود: هر چه سینما به عنوان یکی از مظاهر قدرتمند فرهنگ و هنر و نیز رسانه برتر و مسلط قرن حاضر در اقصی نقاط کشور بیشتر نمود داشته باشد و به آن بها داده شود به همان نسبت ضریب نفوذ آن بیشتر خواهد شد که این موضوع در نهایت به نفع مردم و حاکمیت فرهنگی است.

به گفته خزاعی، جشن آنلاین سینمای که هر ساله به مناسبت روز ملی سینما برگزار می‌شود تلاشی مجدانه، هدفمند و استراتژیک است برای ارج نهادن به همه هنرمندان فرهیخته سینما در گوشه و کنار کشور که با حداقل امکانات و کمترین توقعات مشغول خدمت به فرهنگ و هنر این مملکت هستند و به هر دلیل تاکنون مورد غفلت واقع شده‌اند.

رئیس سازمان سینمایی جهت بخشی و ایجاد شور و نشاط احتماعی در بین خانواده سینما در تهران و استان‌ها را از دستاوردهای اولیه این جشن عنوان کرد و با توضیح اینکه مردم و هنرمندان ملی صاحبان جشن آنلاین سینما هستند، اضافه کرد: واقعیت این است که بسیاری از مسائل و دغدغه‌های فعالان سینمایی در مناطق و استان‌های مختلف در سال‌های گذشته کمتر دیده شده و جشن آنلاین سینما فرصتی را پدید می‌آورد که به نحو مقتضی و شایسته آثار فعالان سینمایی ، سینماگران و هنرمندان پیشکسوت در مقیاس ملی در منظر و دید همگان قرار گیرد.

بر پایه این گزارش، سومین جشن آنلاین سینمای ایران به دبیری قادر آشنا و با همکاری و همراهی نهادها و شخصیت‌های هنری، برگزار می‌شود و فعال‌ترین و شاخص‌ترین سینماگران در استان‌های مختلف شناسایی و از برگزیدگان رشته‌های گوناگون از جمله کارگردانی، بازیگری، فیلم‌نامه‌نویسی، تدوین، گریم، صداگذاری، جلوه‌های ویژه بصری، فیلم‌برداری، انیمیشن، سینماداران، آموزشگاه‌های سینمایی، پژوهشگران، تهیه‌کنندگان و حامیان صنعت سینما در این رویداد  قدردانی خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد دبیران جشن ملی آنلاین سینما در مناطق و استان‌های مختلف کشور طی روزهای آینده منصوب و دبیرخانه‌های استانی جشن آغاز به کار کنند.

####

به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و مساعدت اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و تنظیم‌گری صادرات فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گروه تئاتر دانشجویی «پتواژ» از استان یزد در هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشجویی کشورهای بریکس در مسکو، به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

به گزارش اخبار ورزشی، در این جشنواره که توسط انستیتو هنرمند مردمی اتحاد جماهیر شوروی به نام کوبزون برنامه‌ریزی شده است، گروه‌های تئاتر جوانان کشورهای عضو بریکس اجرای نمایشی را بر اساس داستان «ماهیگیر و ماهی» اثر الکساندر پوشکین بنابر روایت هر کشور مطابق فرهنگ و ویژگی‌های ملی و زبان خود بر عهده خواهند داشت.

در این جشنواره هنرهای خلاق فرهنگی که با هدف اتحاد جوانان کشورهای عضو بریکس از ۱۹-۱۲ خرداد ۱۴۰۳ در مجموعه فرهنگی نمایشگاهی ودنخا برگزار می‌شود، هنرمندان کشورمان چهارشنبه ۱۷ خرداد به اجرای روایت خود از این داستان به همراه گروه‌های سایر کشورها خواهند پرداخت.

این جشنواره که از سال ۲۰۱۷ هرساله با مشارکت دانشجویان تئاتر کشورهای بریکس سازماندهی و اجرا می‌شود با هدف توسعه روابط دوستانه میان جوانان کشورهای عضو، از سوی صندوق کمک‌های مالی ریاست جمهوری روسیه و وزارت امور خارجه روسیه حمایت می‌شود.

####

یک خاخام ضد صهیونیست معتقد است:صهیونیست‌ها در سینمای جهانی از زن برای بیان مسائل غیراخلاقی استفاده می‌کنند و زنان زیادی هم در جنبش‌های زیادی به این استفاده ابزاری معترض شده‌اند.

وی می گوید باید استانداردهای دیگری در خصوص زنان در سینمای جهان وضع شود تا کرامت او حفظ شود.

به گزارش امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، دبیرخانه این رویداد فرهنگی هنری چندی پیش میزبان دو خاخام یهودی  ضد صهیونیست رابا وایز و رابا روزنبرگ، بود که با حضور در دبیرخانه جشنواره فیلم کوثر با مسئولین و دست اندرکاران این رویداد سینمایی دیدار و گفت‌وگو کردند.

وایز با  گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی  با بیان اینکه آخرین بار در ماه سپتامبر با شهید رئیسی در آمریکا دیدار داشته و در رابطه با اقدامات جنایتکارانه رژیم کودک کش صهیونیستی با ایشان بحث و گفتگو داشته افزود: ما مخالف تاسیس یک دولت یهودی در هر بخش از سرزمین فلسطین هستیم و نقل قول‌های مشابهی از خاخام‌های یهودی در سراسر تاریخ وجود دارد. تمام افراد یهودی معتقد، مخالف تشکیل دولت اسرائیل هستند. جمهوری اسلامی در واکنش به حمله اسرائیل به سفارت این کشور در سوریه بسیار اخلاقی عمل کرد و میان یهودیان تمایز قائل شد. زمانی که خبر شهادت رئیسی رسانه‌ای شد تماس‌های مختلفی از بیت‌المقدس، انگلیس و سایر نقاط جهان و از طرف یهودیان معتقد و عملگرای مخالف اسرائیل دریافت کردم و از من خواسته شد به ایران بیایم و پیام تسلیت جامعه یهودیان را منتقل کنم.

رابا وایز درباره نقش صهیونیسم در سینمای جهانی گفت: نفوذ صهیونیست‌ها در جهان یک واقعیت انکار ناپذیر است که جریان دارد. آن‌ها سینما را به عنوان یک ابزار برای تاثیر گذاری بر جامعه جهانی می‌بینند. این نفوذ تنها محدود به سینما نیست بلکه این افراد اثرگذاری بر روی تمدن را در دستور کار قرار داده‌اند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا از ایرانی‌ها و مسالمانان و هر قوم غیر غربی تصویری منفی ارائه کنند. آن‌ها مسلمانان را افرادی افراطی و به دور از تمدن معرفی می‌کنند.

وی بیان کرد: شیوه بیان در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است. صهیونیست‌ها در طرز نقل کردن یک موضوع دخالت کرده و آن را مطابق میل خود و با ظرافت‌های خاصی واقعیت را تغییر می‌دهند و این چنین کل محتوا تحت تاثیر قرار می‌گیرد. سینما یک صنعت برنامه ریزی شده است و صهیونیست‌ها از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

وایز ادامه داد: آن‌ها در حال نابود کردن زن و مرد هستند و جنیست را از میان برداشته‌اند. آن‌ها برای جذب مخاطب، تبلیغات بسیار زیادی را انجام می‌دهند و این موضوع در سراسر کشور آمریکا به چشم می‌خورد. آن‌ها موارد منفی را به صورتی بسیار مطلوب برای مخاطبان جلوه می‌دهند. صهیونیست‌ها برای دستیابی به اهداف خود از بهترین مشخصه‌های فنی و کیفی استفاده می‌کنند و به همین دلیل تماشاگران گسترده‌ای دارند.

وایز با بیان اینکه نگاه کردن به تصویر زن از لحاظ بنیان‌های اخلاقی دین ما ممنوع است، ادامه داد: در جامعه یهودیان منهتن و بروکلین آمریکا، خود را ایزوله کرده‌ایم تا آسیبی متوجه ما نشود. در جامعه یهودیان معتقد، مقوله‌ای مانند سینما مطرح نیست و به آن توجه نشان نمی‌دهیم.

صهیونیست‌ها در سینمای جهانی از زن برای بیان مسائل غیراخلاقی استفاده می‌کنند و زنان زیادی در جنبش‌های زیادی به این استفاده ابزاری معترض شده‌اند. باید استانداردهای دیگری در خصوص زنان در سینمای جهان وضع شود تا کرامت زنان  حفظ شود. متاسفانه در سینمای جهان از مسیر خداگونه دوری می‌شود و مواردی بسیار منفی و زننده به تصویر کشیده می‌شود. زمانی که هنوز سینما وجود نداشت، الگوهای دیگری مطرح بود اما امروزه نگاه جوانان به مسائلی معطوف شده است که در سینما مطرح می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در دنیا سلبریتی‌ها جای معلمان را برای جوانان گرفته‌اند و موارد اخلاقی به حاشیه رفته است. امروزه این مسئله مطرح است که با وجود رسانه‌ای منفی همچون سینمای آمریکا، یک کودک چگونه باید با مسائل مربوط به حوزه اخلاق آشنا شود. تصاویر متحرک ارزش‌های خانوادگی و اخلاقی جامعه آمریکا را مورد حمله قرار داده است. سینما یک میدان رقابت است و باید در آن به عنصر جذابیت توجه شود تا  اثر پیام‌های به بهترین شکل ممکن به مخاطب خود منتقل شود. درون هر فرد ممکن است وسوسه‌ای باعث شود تا خواهان موارد نامطلوبی باشیم که باید در مقابل آن مقاومت صورت بگیرد.

وایز گفت: کیفیت در آثار سینمایی مسئله‌ای مهم است و امیدوارم این موضوع مورد توجه برگزار کنندگان جشنواره کوثر باشد. امیدوارم خداوند شما را در ادامه این مسیر توفیق دهد. در دین یهود داستان‌های زیبایی انتخاب می‌شوند و آن‌ها به صورت نمایش‌هایی جذاب و آموزنده برای دختران و پسران جوان اجرا می‌شوند. زمانی که یک فیلم داستانی جذاب انتخاب شود، قطعا بر روی تماشاگر اثر گذار خواهد بود. اگر مواردی همچون مسائل جنسی و خشونت از سینمای آمریکا گرفته شود، دیگر چیزی باقی نخواهد ماند.

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، از سوی «بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش» با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری،سازمان امور سینمایی ، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ،تیر سال جاری با دبیری “ناصر باکیده “در تهران برگزار می‌شود./

###

«تگزاس 3» در هفته اول اکران 30 میلیاردی شد

فیلم سینمایی «تگزاس 3» در هفته اول اکران، به فروش 30 میلیارد تومانی دست یافت.
 
«تگزاس3» فیلمی کمدی به کارگردانی مسعود اطیابی، تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان و نویسندگی امیر صالحی ادامه فیلم‌های «تگزاس 1» و «تگزاس 2» است.

طبق گزارش رسیده ،«تگزاس 3» توانسته تنها در هفته اول فروش خود بیش از 544 هزار بلیت با مبلغی بیش از 30 میلیارد و 386 میلیون تومان در سینماهای سراسر کشور به فروش برساند. سامانه فروش بلیت آنلاین «سینماتیکت» با 284,816 بلیت و فروش بیش از 17 میلیارد تومان، سهم 52درصدی از کل فروش و 87.4 درصدی در فروش آنلاین این فیلم داشته است.

بر اساس این گزارش، «تگزاس 3» توانست در روز اول با بیش از 136 هزار بلیت فروخته شده و مبلغی بالغ بر 4 میلیارد و 863 میلیون تومان، رکورد فروش فیلم «مست عشق» را در روز اول اکران بزند.

سام درخشانی، پژمان جمشیدی، گابریلا پتری، سیدجواد هاشمی، نعیمه نظام‌دوست، مهدی هاشمی، لادن ژافه‌وند و ژاله صامتی بازیگرانی هستند که در «تگزاس 3» نقش آفرینی می‌کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا