ورزشی

داور نگذاشت رنگ مدالم از برنز به طلا تغییر کند/ عملکرد تیم ملی تکواندو در باکو خوب بود!

ملی پوش تکواندو در گفت و گو با آنا:

دارنده مدال برنز تکواندو قهرمانی جهان گفت: متاسفانه داور در بازی نیمه‌نهایی مقابل حریف کره‌ای با اشتباهات متعددش باعث شکستم شد.

آرین سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص مسابقات قهرمانی جهان باکو اظهار داشت: مسابقات جهانی همیشه کیفیت بالایی دارد و این دوره هم سطح کیفی رقابت‌ها بالا بود. همچنین از لحاظ امتیازی هم به نفرات برتر هر اوزان امتیازات زیادی برای ارتقا در رنکینگ المپیکی تعلق می‌گرفت و آخرین رقابت جهانی پیش از المپیک پاریس نیز محسوب می‌شد. همه برای موفقیت به میدان آمده بودند تا خود را به المپیک نزدیک کنند. خداراشکر مدال برنز برایم ارزشمند بود زیرا مسابقات واقعا سنگین بود هر چند اگر داور مقداری کم لطفی در حق من انجام نمی‌داد و به صورت عامدانه اشتباه مرتکب نمی‌شد این توانایی در من وجود داشت تا به مدال بهتری هم دست پیدا کنم. حتی تماشاگران هم داوری ضعیف برایشان قابل توجیه نبود و با هو کردن داور، عملکردش را زیر سوال بردند.

وی افزود: از کادرفنی و مسئولان فدراسیون که همه جوره ما را حمایت کردند چه در باکو و چه در سایر رقابت‌هایی که شرکت داشتیم، تشکر می کنم. در هر مسابقه‌ای خودم را برای بهترین نتیجه آماده می‌کنم.

دارنده مدال برنز قهرمانی جهان درباره اینکه عملکرد تمام تیم را در باکو چطور دید، تصریح کرد: اگر از حق نگذریم خیلی خوب بود!هر چند همیشه در مسابقات چیزی از قبل قابل پیش‌بینی نیست. بدشانس‌هایی وجود داشت و باعث شد ما به آن نتیجه‌ای که می‌خواستیم نرسیم.

سلیمی درباره برنامه‌هایش برای ادامه مسیر عنوان کرد: خوشبختانه من توانستم در ابتدای سال جاری به طلای گرند اسلم دست پیدا کنم و امیدوارم در تورنمنت بعدی گرنداسلم چین که آذرماه سال جاری است بتوانم به نتیجه خوبی برسم و به فینال راه پیدا کنم. اگر مدال طلا بگیرم در مسیر حضورم برای المپیک بهترین اتفاق ممکن برایم خواهد بود. اگر به مدالی نرسم باید منتظر نتایج سایر حریفانم باشم. سعی می‌کنم از همه تورنمنت‌ها استفاده کنم تا نماینده تکواندو ایران در المپیک باشم.

وی تاکید کرد: فعلا تمام تمرکزم برای درخشش در دانشجویان جهان است و پس از آن پله به پله رو به جلو حرکت می‌کنیم. البته بسته به تصمیم کادرفنی است برای آینده در چه مسابقاتی بروم و من تنها تلاش خواهم کرد تا در بهترین فرم باشم. امیدوارم بهترین نتایج برای تکواندو ایران در ادامه مسیر رقم بخورد.

دکمه بازگشت به بالا