رایزنی واشنگتن و کی‌ف برای ۱۰ سال آینده

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری اخبار ورزشی، به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، کیف در حال مذاکره با واشنگتن پیرامون میزان حمایت های نظامی، مالی و دیگر حوزه های ممکن برای 10 سال اینده است.

طبق گزارش خبرگزاری روسی تاس، زلنسکی گفت هدف اوکراین این است که توافق با آمریکا را به “قوی ترین” توافق از تمام اسناد همکاری مشابه تبدیل کند.

ادعای زلنسکی از تلاش برای رسیدن به «قویترین» توافق ممکن با آمریکا درحالی طرح می شود که خود شخص وی در پی حمله موشکی گسترده روز شنبه روسیه به بخش انرژی اوکرات، با تکرار درخواست‌های قبلی خود برای ارسال سامانه‌های دفاع هوایی به ویژه سامانه‌های پاتریوت، گفت: برای دفع حملات روسیه حداقل به هفت سامانه دفاع هوایی نیاز داریم.

طبق گزارش روز گذشته رویترز، زلنسکی در پیام ویدئویی شنبه شب خود با بیان اینکه مسکو امروز با ۳۴ موشک روسی از انواع مختلف به بخش انرژی اوکراین حمله کرد، افزود: نیروهای ما موفق شدند تعدادی از موشک‌های روسیه را ساقط کنند.

وی بدون اشاره به اینکه در حملات موشکی روز شنبه روسیه کدام تاسیسات مورد هدف قرار گرفته‌اند یا اینکه موشک‌ها به اهداف خود اصابت کرده‌اند یا خیر، ادامه داد: تأسیسات مختلف صنعتی و بخش انرژی هدف اصلی حملات گسترده موشکی امروز بودند.

شرکت نفت و گاز دولتی اوکراین نیز در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه روسیه در حمله موشکی گسترده روز شنبه خود تاسیسات این شرکت را هدف قرار داده است، اعلام کرد: در جریان این حمله به کسی آسیب نرسیده و عرضه گاز به مصرف‌کنندگان و مشترکان اوکراینی تحت تاثیر قرار نگرفته است.

رئیس‌جمهور اوکراین پیش تر در شبکه اجتماعی ایکس با تاکید بر اینکه ما به سامانه‌های پدافند هوایی و دیگر کمک‌های دفاعی نیاز داریم، غرب را به نادیده گرفتن نیازهای کی‌یف و مذاکرات مفصل بدون ارائه کمک‌های لازم متهم کرده بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا