ورزشی

رضائیان: از همه اهالی فوتبال تقاضا دارم در کنار تیم ملی باشند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رامین رضائیان مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان در حاشیه تمرین تیم ملی اظهار داشت: ما اینجا هستیم تا در تورنمنت اردن حضور یابیم. مسلماً هرچه تیم ملی بازی دوستانه داشته باشد می‌تواند به روند رو به رشد آن کمک کند و نتایج بهتری در جام ملت‌ها کسب کنیم.

او ادامه داد: از کسانی که دلسوز فوتبال کشور هستند تقاضا می‌کنم که در کنار تیم ملی باشند تا برای یکبار هم که شده بتوانیم در یک تورنمنت متحد و همدل باشیم. در جام جهانی گذشته تیم ملی مراکش را شاهد بودیم که مردم این کشور در هر بازی بی نهایت بازیکنان را تشویق می‌کردند و کنار آنها بودند. همین موضوع باعث شد تا تیم مراکش عملکرد بی نظیری را در جام جهانی از خود داشته باشد.

مدافع تیم سپاهان افزود: امیدوارم بعد از مدت‌ها رسانه‌ها و مردم در کنار بازیکنان تیم ملی باشند و از ما حمایت کنند. از همه پیشکسوتان می‌خواهم اگر دلخوری وجود دارد کنار بگذارند و به ما انرژی دهند تا در جام ملت‌ها موفق ظاهر شویم. با گفتن جملات منفی هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد اما اگر مثبت بی اندیشیم و برای بازیکنان تیم ملی دعا کنیم قطعاً کسانی که در ترکیب تیم ملی برای جام ملت‌ها قرار می‌گیرند بهترین نتایج را کسب خواهند کرد و در آن هیچ شکی نیست.

رضائیان درباره شانس قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌ها با حضور تیم‌های قدرتمندی از جمله ژاپن، کره جنوبی و… گفت: تقریباً می‌توان گفت ما در فوتبال از اکثر تیم‌های قدرتمند عقب هستیم. اما این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که ما با تیم‌های بهتر از آسیا هم به رقابت پرداخته ایم. در جام جهانی‌های گذشته همه مردم شاهد نتایج خوب تیم ملی مقابل بهترین‌های جهان بوده اند؛ همیشه گفته ام که وقتی تیمی متحد و یکدست باشد می‌تواند از سد تمام حریفان خود بگذرد.

او خاطرنشان کرد: در فوتبال کنونی جهان ما بازیکنان جوانی که در سطح لیونل مسی و کریستیانو رونالدو باشند را نداریم. اکنون زمان کار گروهی است و تمام تیم‌های موفق جهان همین کار را انجام داده اند. بیشتر بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی خیلی وقت است که کنار یکدیگر تمرین می‌کنند، پس اگر انرژی مثبت در تیم حاکم باشد می‌توانیم رقبای اصلی خود را شکست دهیم. اگر یکدلی و صمیمیت در بین بازیکنان بیشتر از گذشته به وجود بیاید نتایج دور از انتظاری را برای تیم ملی به ارمغان می‌آوریم.

رضائیان بیان کرد: ما از لحاظ فنی نسبت به رقبای آسیایی خود عقب نیستیم اما از لحاظ امکانات تیم‌های مدعی قهرمانی جام ملت‌ها بسیار بهتر از ما هستند. برای من که به عنوان یک بازیکن پیراهن تیم ملی کشورم را برتن می‌کنم داشتن یک زمین چمن برای تمرینات بسیار مهم است. خدا را شکر با تلاش‌های امیر قلعه نویی، آبیاری زمینی که در آن تمرینات را برگزار می‌کنیم بسیار منظم و روی اصول بوده و چمن باکیفیتی در اختیار بازیکنان قرار دارد.

مدافع تیم ملی در خصوص رویارویی احتمالی با تیم ملی قطر در جام ملت‌های آسیا که هدایت آن بر عهده کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی ایران قرار دارد، بیان کرد: گفتن این صحبت‌ها زیاد جالب نیست. ما بازی به بازی جلو می‌رویم. کی روش زحمت زیادی برای تیم ملی ایران کشده است و هیچ شکی در آن نیست؛ اما ما نمی‌توانیم از الان آینده را پیش بینی کنیم.

دکمه بازگشت به بالا