ورزشی

شکست فیروزجا مقابل کارلسن در دیدار آرماگدون

علیرضا فیروزجا در دیدار کلاسیک مقابل کارلسن به تساوی رسید، اما در دیدار آرماگدون از این شطرنج باز شکست خورد.

به گزارش اخبار ورزشی، درجریان دور هفتم رقابت‌های سوپرتورنمنت نروژ؛ مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان به مصاف علیرضا فیروزجا رفت. در دیدار کلاسیک دو شطرنج باز پس مبارزه به تساوی رضایت دادند. 

کارلسن در انتهای بازی برتر بود اما نتوانست از برتری خود استفاده کند به طوری که بازی به تساوی کشید. البته فیروزجا هم می توانست پیروز دیدار در انتهای بازی باشد اما دو شطرنج باز تصمیم گرفتند که دیدار کلاسیک با تساوی به پایان برسد.

باتوجه به تساوی، دو شطرنج باز در دیدار آرماگدون به مصاف هم رفتند. در این مسابقه، کارلسن در ۲۹ حرکت فیروزجا را شکست داد تا پیروز این دیدار باشد. فیروزجا با تساوی در دیدار کلاسیک و شکست در دیدار آرماگدون ۹.۵ امتیازی شد و در رده ششم رده بندی این مسابقات قرار گرفت. همچنین کارلسن با این پیروزی ۹ امتیازی شد و در رده هفتم ایستاد.

به گزارش اخبار ورزشی، در مسابقات شطرنج نروژ ۱۰ شطرنج باز برتر چهان دست به مهره شده اند. این مسابقات در نروژ از ۳۰ می تا ۹ ژوئن پیگیری می‌شود. هر شطرنج باز در صورت پیروزی در دیدار کلاسیک می تواند ۳ امتیاز کسب کند. اگر دو شطرنج باز در دیدار کلاسیک به تساوی برسند باید بازی آرماگدون انجام دهند که برنده ۱.۵ امتیاز و بازنده ۱ امتیاز را کسب خواهد کرد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا