اقتصادی

ظرفیت اسکان ۴۰۰ هزار زائر اربعین در قم وجود دارد

اخبار ورزشی/قم مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم با تاکید بر آمادگی لازم برای پذیرایی و اسکان زائران اربعین حسینی در این استان، گفت: امسال برای اسکان ۴۰۰ هزار زائر اربعین برنامه‌ریزی شده است.

مهدی قربانی کرم، مسئول کمیته مردمی ستاد اربعین قم، در نشست خبری با خبرنگاران که امروز ۲۸ مرداد در سالن جلسات فرمانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: زمان استقبال از زائران و پذیرش آنان نیز از نخستین روز شهریور آغاز می‌شود و به مدت ۲۵ روز ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به این‌که نحوه اسکان و پذیرایی زائران اربعین با سال‌های قبل متفاوت است ادامه داد: مطابق برنامه‌ریزی انجام‌شده، محل اسکان زائران منحصر به یک مکان خاص مانند مصلای قدس و یا مسجد جمکران نیست و مکان‌های مختلفی در نظر گرفته شده است.

مسئول کمیته مردمی ستاد اربعین قم اضافه کرد: اغلب مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه امامزادگان، حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران برای محل اسکان زائران در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که شهروندانی که مایل به در اختیار گذاشتن منازل خود جهت اسکان زائران هستند نیز آمادگی خود را اعلام کنند، تصریح کرد: به طور شبانه‌روزی اسکان و پذیرایی زائران را در قم به عنوان عمود اول خواهیم داشت.

قربانی کرم در ادامه با بیان این‌که طی هفت سال گذشته زائران اربعین از ۳۰ کشور از اقصی نقاط جهان در قم اسکان یافتند، بیان کرد: بیشترین فراوانی مربوط به زائران پاکستانی بوده، همچنین زائرانی از افغانستان، کشورهای اروپایی و آمریکایی و کشور روسیه نیز اسکان داده شده‌اند.

وی با بیان این‌که در سال‌های اخیر، در ایام اربعین ۶۰۰ هزار زائر در قم اسکان پیدا کرده‌اند، یادآور شد: سال گذشته برای ۱۸۱ هزار نفر، اقدام‌های اسکان و پذیرایی انجام شد.

قربانی‌کرم اظهار کرد: تمامی افرادی که می‌خواهند خدماتی به زائران ارائه دهند، می‌توانند عدد ۸۲ را به سامانه ۳۰۰۰۱۵۱۵ ارسال کنند، تا پس از دریافت لینک و عضویت در کانال، اطلاعات موردنیاز در اختیارشان قرار بگیرد.

مسئول قرارگاه اربعین قم با اشاره به همکاری استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و سپاه علی‌ابن ابیطالب(ع) برای زمینه‌سازی خدمت‌رسانی به زائران اربعین، بیان کرد: مانند هر سال همه دستگاه‌ها پای کار هستند، با شهرداری جلسات خوبی داشتیم و به مساجدی که در مناطق هشت‌گانه قرار است میزبان زائران باشند، خدمات ارائه می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا