اقتصادی

فتح خرمشهر فتح ارزش‌ها و نماد خودباوری است

اخبار ورزشی/زنجان امام جمعه شهرستان سلطانیه گفت: فتح خرمشهر، بیش از اینکه فتح یک خاک باشد، فتح ارزش‌ها و نماد خودباوری و مظهر مقاومت و ایستادگی است.

حجت‌الاسلام سیدعمران حسینی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار ورزشی، با گرامی‌داشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، عنوان کرد: خرمشهر پس از ۵۷۵ روز اشغال آزاد شد و ضربه سختی به دشمن بعثی وارد شد و بعد از این بود که صدام فکر غلبه بر ایران را از سر خود بیرون کرد و تا بغداد عقب‌نشینی کرد.

وی با بیان اینکه صدام حتی از ترس خود گارد ریاست جمهوری را برای دفاع از بغداد بسیج کرد، گفت: بعثی‌ها آمده بودند تا بمانند و صدام هم گفته بود اگر ایران خرمشهر را پس بگیرد بصره را هم هدیه خواهد داد ولی خرمشهر آزاد شد و انقلاب اسلامی هم ماند اما صدام نابود شد، حامیان صدام نیز یکی پس از دیگری نابود می‌شوند.

امام جمعه سلطانیه با بیان اینکه بزرگترین درس آزادی خرمشهر، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان است زیرا مقاومت موجب عقب‌نشینی دشمن می‌شود، افزود: عملیات وعده صادق در تنبیه رژیم صهیونیستی و عملیات طوفان الاقصی خرمشهر های جدیدی است که به دشمن شکست‌های دیگری تحمیل کرده است.

وی با بیان اینکه حماسه فتح خرمشهر آنقدر عظیم است که تا همیشه در حافظه تاریخ و امت قهرمان ایران اسلامی خواهد ماند و عظمت این فتح بزرگ تا آنجا بود که معمار کبیر انقلاب آن را از حوادث غیر طبیعی عنوان کرده و فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد، افزود: خداوند سبحان نه تنها در واقعه خرمشهر بلکه در خرمشهرها مثل واقعه طبس و فتنه‌ها یار و یاور ملت ایران بوده و خواهد بود.

امام جمعه سلطانیه با یادآوری اینکه فتح خرمشهر، بیش از اینکه فتح یک خاک باشد، فتح ارزش‌ها و نماد خودباوری و مظهر مقاومت و ایستادگی است، اذعان کرد: درس‌هایی که این فتح عظیم دارد باید برای همیشه چراغ راه مردم و مسئولان باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا