ورزشی

فوتبال باید به دوران اوج خود برگردد/ سند توسعه فوتبال استان تدوین خواهد شد

سراجی: فوتبال باید به دوران اوج خود برگردد/ سند توسعه فوتبال استان تدوین خواهد شد

نامزد حضور در انتخابات هیات فوتبال نظرات خود را بیان کرد.

مهرداد سراجی در حاشیه ثبت نام خود برای انتخابات هیات فوتبال استان تهران به خبرنگاران گفت: سال گذشته خانواده فوتبال حواشی زیادی را پشت سر گذاشت. پس از آن اتفاقات به تیم شمس آذر پیوستم و احساس کردم باید در فضای آرام تری فوتبال را ادامه دهم. خدا کمک کرد تا کنار بازیکنان و سرمربی شجاع کار بزرگی رقم بخورد و تیم شمس‌آذر به لیگ برتر صعود کند.

وی افزود: صعود شمس آذر به لیگ با انتخابات هیات تهران همراه شد. با مشورتی که با اهالی فوتبال داشتم متقاعد شدم تا در انتخابات هیات فوتبال شرکت کنم. امیدوارم بتوانم اتفاقات خوبی رقم بزنم. رقیبی ندارم و همه رفیقیم. اساسنامه اجازه نمی‌دهد هیات مدیره یک باشگاه در هیات  فوتبال استانی باشد و به همین دلیل از شمس آذر استعفا دادم.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون در خصوص جدایی از مجمع توضیح داد: من در انتخابات از نفرات اصلی ریاست بودم به یکباره مسیرمان تغییر کرد. با کسی عهد اخوت نبستیم و اگر کسی در چهارچوب قانون در مسیر اساسنامه فدراسیون حرکت نکند، نمی‌شود. باید پای فوتبال بایستیم. فوتبال بزرگتر از آن است که کارهای کوچکی در آن انجام دهیم. غیر از این نبود که گفتم به قانون رجوع شود.

وی در خصوص برنامه‌های خود عنوان کرد: قبل از هر چیزی باید ظرفیت‌های هیات فوتبال را بشناسیم. این فوتبال باید به دوران اوج خود در در هه ۶۰ و  ۷۰ برگردد. به این منظور باید سند توسعه فوتبال استان تدوین شود. با کمک خبرگان و پیشکسوتان باید نظرات تجمیع شود و سند توسعه ایجاد شود. این سند نقش دانای کل استان را ایفا خواهد کرد. سیستمی ایجاد می‌شود که آن سمت و سوها را تعیین می‌کند. امضاهای طلایی و قائل به فرد بودن تصمیمات یا دیدارها از بین خواهد رفت. این سیستم در ۳ بخش بند مدت، مین‌مدت و کوتاه مدت مشکلات را شناسی می‌کند. باید در سند برای مدارس فوتبال استانداردسازی و مهارت‌سازی کنیم تا برای فوتبال تهران کاری اساسی انجام شود.

مدیرعامل اسبق سایپا در مورد روسای قبلی هیات فوتبال اظهار داشت: برای آقای شیرازی احترام خاصی قائلم. باید شان و شخصیت ایشان حفظ شود و کارهای او را ادامه دهیم. نقاط قوت باید ادامه پیدا کند و نقاط ضعف اصلاح شود.

سراجی در پایان در خصوص تیم شمس‌آذر گفت: شمس آذر تیمی بابرنامه و منسجم از بخش خصوصی است و مالکینش از مدت‌ها پیش هزینه‌های قابل توجهی تقبل کردند. آن‌جا عضو هیات مدیره بودم اما حالا بخاطر انتخابات استعفا دادم. از سرمربی تیم سعید دقیقی تشکر می‌کنم.

 

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا