قهرمانی زود هنگام مسی‌در روز تقسیم امتیازات/ تلاش پرواز برای بقا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اخبار ایران

به گزارش خبرنگار آنلاین، هفته نوزدهم از سی و ششمین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال مردان ایران عصر امروز دوشنبه دهم اردیبهشت ماه با قطعی شدن قهرمانی زودهنگام صنعت مس کرمان، پیروزی شهید شاملی کازرون و گیتی‌پسند و همچنین تلاش دو تیم آلومینیوم اراک و پرواز هوانیروز برای بقا در لیگ برتر به پایان رسید.

در مهمترین دیدار امروز صنعت مس کرمان توانست با پیروزی مقابل زغال سنگ طبس و کسب نوزدهمین پیروزی پیاپی خود و رساندن امتیارات خود به عدد ۴۰، سه هفته مانده به پایان مسابقات، قهرمانی خود را قطعی کند. مس که تمامی بازی‌های خود را تا پایان هفته نوزدهم بدون شکست به پایان رساند، با کسب این پیروزی اختلاف امتیاز خود را به ۷ رساند تا بالاتر از نیروی زمینی شهید شاملی کازرون و گیتی‌پسند کاپ قهرمانی لیگ سی و ششم را از آن خود کند تا دیدار هفته آینده بین شهید شاملی کازرون و گیتی پسند برای کسب رده دوم از حساسیت بالایی برخوردار شود.

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون نیز ۳۲ بر ۲۵ فراز بام خائیز دهدشت را شکست داد تا با ۳۳ امتیاز همچنان در رده دوم جدول بایستد و منتظر دیدار حساس با شاگردان کیوان صادقی در شهر اصفهان و در هفته بیستم باشد. پرواز هوانیروز اصفهان هم که به گچساران رفته بود تا با نفت و گاز بازی کند، دست به کار بزرگی زد و توانست شاگردان حمید ربانی کیا را در خانه متوقف کند و در امتیاز ۲۷ با این تیم به تساوی برسد تا امیدهای خود را برای بقا در لیگ زنده نگه دارد.

آلومینیوم اراک نیز در خانه مقابل پیکان سبزوار متوقف شد تا با یک امتیاز این بازی شمار امتیازات خود را به ۸ برساند تا دیدار این تیم مقابل پرواز در هفته بیستم به جنگی برای ماندن در لیگ تبدیل شود. فولاد مبارکه سپاهان نیز کار سختی مقابل پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد نداشت و ۴۱ بر ۲۴ به پیروزی آسان رسید تا با ۲۸ امتیاز امید فراوانی برای رسیدن به سکوی سوم لیگ داشته باشد.

در آخرین دیدار امروز و در دربی اصفهان گیتی‌پسند مقابل همشهری خود موفق ظاهر شد و با پیروزی مقتدرانه خود برای نیروی زمینی شهید شاملی که در هفته آینده با این تیم بازی دارد، خط و نشان کشید.

نتایج کامل رقابت‌های هفته نوزدهم لیگ برتر هندبال به این شرح است:

صنعت مس کرمان ۳۲ – زغال سنگ طبس ۲۴

نفت و گاز گچساران ۲۷ – پرواز هوانیروز اصفهان ۲۷

آلومینیوم اراک ۳۲ – پیکان خراسان ۳۲

فولاد مبارکه سپاهان ۴۱ -پلیمر خلیج فارس خرم آباد ۲۴

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون ۳۲ – فرازبام خاییز دهدشت ۲۵

فولاد سپاهان نوین ۱۷ – گیتی پسند اصفهان ۲۴

با این نتایج صنعت مس کرمان با ۴۰ امتیاز به قهرمانی رسید و تیم‌های نیروی زمینی شهیدشاملی کازرون و گیتی‌پسند با ۳۳ امتیاز دوم و سوم جدول رده بندی قرار دارند.

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با ۲۸، زغال‌سنگ طبس و پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد با ۲۳، نفت و گاز گچساران با ۲۱، پیکان خراسان با ۱۵، سپاهان نوین با ۱۰، آلومینیوم اراک با ۸، پرواز هوانیروز با ۷ و فرازبام خائیز دهدشت با ۶ امتیاز در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

براساس آئین‌نامه مسابقات لیگ برتر هندبال چنانچه در پایان مسابقات لیگ یا متمرکز دو یا چند تیم در مجموع دارای امتیاز مساوی باشند، رده‌بندی ابتدا براساس محاسبه امتیازات رد و بدل شده بین همان تیم‌های هم امتیاز انجام می‌شود، سپس تفاضل گل‌های رد و بدل شده بین تیم‌های هم امتیاز و گل زده بیشتر تیم رتر را مشخص خواهد کرد.

سپس در صورت عدم حصول نتیجه تفاضل گل در کل مسابقات و گل زده بیشتر در کل مسابقات رده‌بندی را مشخص خواهد کرد.

گفتنی است هفته بیستم لیگ برتر هندبال مردان ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا