ورزشی

لژیونر ایرانی فاش کرد؛ نکونام برای استقلالی شدن با من صحبت کرد

برادران محمدی از لیگ چهاردهم و در حالی که بیست سالشان بود در فوتبال ایران مطرح شدند. آنها دو فصل در راه آهن بودند؛ میلاد بیشتر دفاع و وینگر چپ بازی می‌کرد و مهرداد در خط حمله، اما آنکه به تیم ملی رسید و در جام جهانی بازی کرد و خیلی زود به فوتبال اروپا رفت میلاد بود. او از سال ۹۵ فوتبال ایران را به مقصد روسیه ترک کرد، در حالی که مهرداد سه فصل بعد به تیم آوس پیوست.

در تمام این سال‌ها میلاد علاوه بر تجربه دو جام جهانی، بازی در خنت بلژیک و سپس آ ا ک یونان را به کارنامه‌اش اضافه کرد و هرچند، به‌خصوص در سال‌های اخیر، صحبت از بازگشت او به فوتبال ایران بوده، هیچگاه این اتفاق شکل جدی و عملی به خود نگرفته است. امسال مهرداد، برادر دوقلوی میلاد، به استقلال پیوسته است، در حالی که از ابتدا صحبت از حضور این دو بازیکن در پرسپولیس می‌شد، آن هم به دلیل اینکه خودشان در برنامه نود و چند جای دیگر از علاقه‌شان به این باشگاه گفته بودند. چرخ روزگار فوتبال اما همیشه برپایه علاقه دوران کودکی نمی‌چرخد و گاهی آرزوها تغییر رنگ می‌دهند. با میلاد محمدی، دفاع چپ تیم آ ا ک و تیم ملی ایران، گفت‌وگویی انجام شده و حرف‌های او را می‌خوانید:

کم‌حرفی و بی‌خبری؟
نمی‌دانم. واقعیت ولی از همان اول زیاد اهل مصاحبه نبودم. شاید به خاطر دوری از حواشی.

در آ ا ک دفاع چپ هستی یا وینگر؟
من در پست دفاع چپ بازی می‌کنم. ولی چند تا بازی دوستانه با نظر مربی هافبک چپ و راست بازی کردم. ولی پست اصلی من دفاع چپ است. خدا را شکر اردوی پیش فصل خیلی خوبی داشتیم و امسال حس می‌کنم به امید خدا سال خیلی خوبی خواهد بود.

هم‌تیمی با احسان حاج‌صفی؟ دو مدافع تخصصی چپ ملی پوش در یک تیم؟!
خوب خیلی کم پیش می‌آید که این اتفاق بیفتد، ولی چون فوتبال حرفه‌ای است؛ ما هم می‌آییم کارمان را انجام می‌دهیم و این نظر مربی است که چه کسی بازی کند و از دست ما هم کاری ساخته نیست. این خیلی خوب است که دوتا هم‌وطن با هم در یک تیم اروپایی باشند و من آروزی موفقیت می‌کنم برای احسان که مثل برای من مثل یک برادر است.

سرمربی تیم ماتیاس آلمیدای آرژانتینی
آلمیدا، همان‌طور که می‌دانید، موقعی که آمد واقعا تیم ما متحول شد. تیم یک دل ساخت و همه بازیکن‌های تیم دوستش دارند. یک مربی که تیم را از همه لحاظ متحول کرده. ما پارسال بعد از چندین سال هم در کاپ قهرمان شدیم و هم در لیگ. آلمیدا یک مربی صاحب سبک است و خوشحالم که با او کار می‌کنم.

چند زبان بلدی؟
من در اولین سال حضورم در اروپا مجبور شدم که زبان انگلیسی را یاد بگیرم و خدا را شکر در این امر موفق‌ بودم. همین‌طور من به زبان اسپانیایی هم کاملا مسلطم و همه مصاحبه‌هایم را هم به زبان اسپانیایی انجام می‌دهم و از لحاظ زبان هیچ مشکلی ندارم.

غیبت در اردوی تیم ملی
من بعد از جام جهانی دچار مصدومیت شدم و این من را کمی از تیم ملی دور کرد، ولی الان خدا را شکر می‌کنم از لحاظ فیزیکی و بدنی و تجربه در بهترین شرایط خودم قرار دارم و اگر مربی صلاح بداند می‌توانم به تیم‌ ملی کمک کنم.

قرار بود به یک تیم عربی بروی؟
من چند تا پیشنهاد داشتم از چند باشگاه، ولی با وجود شرایط کنونی باشگاه و با صلاح دید مدیریت باشگاه و با توجه به حضور یه مربی کار بلد تصمیم گرفتم امسال هم در آ ا ک بمانم و در خدمت این تیم باشم.

بازگشت به ایران و بازی در استقلال و پرسپولیس؟
در این چند سال آقا جواد به من لطف داشتند. با هم یک گفت‌وگویی در مورد استقلال داشتیم، ولی امسال قسمت نشد. برای من باعث افتخار است که با آقا جواد کار کنم و همچنین برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

۸ سال لژیونر بودن
برای من باعث افتخار است که الان چند سال است در تیم‌های به‌نسبت خوب اروپایی دارم بازی می‌کنم. اینجا برای یک دفاع چپ و راست خیلی سخت است کار کردن و چندین سال در این سطح بودن در اروپا… همیشه برای لژیونر ماندن باید عالی باشی. لطف خدا همیشه شامل حال من بوده که تا الان ۸ سال است دارم در لیگ‌های نسبتا خوب اروپا بازی می‌کنم و همین‌طور که می‌دانید فوتبال معلوم نمی‌کند، یا سال دیگر یا دو سال دیگر باید ببینیم سرنوشت برای ما چی نوشته است.

حضور مهرداد در استقلال
مهرداد در این چند سال واقعا آمار فوق‌العاده‌ای داشته. حق مهرداد خیلی بیشتر از اینها بوده و الان در تیمی حضور دارد که یک‌سری مشکلات دارند. امیدوارم مشکلات تیم حل شود و بتوانند راحت به کارشان ادامه دهند. آرزوی بهترین‌ها را دارم برای مهرداد و تیم جدیدش.

رفتن به تیم رقیب دوران کودکی
در مورد پیوستن مهرداد به استقلال هم فوتبال یک ورزش حرفه‌ای است و همیشه حرفه‌ای باید فکر کرد. هوادارهای هر دو تیم قابل احترام هستند و آرزوی بهترین‌ها را دارم برای مهرداد و تیمش، استقلال.

چقدر به چیزهایی که می‌خواستی رسیده‌ای؟
تا الان که به اینجا رسیدم به هیچ عنوان پشیمان نیستم. که اگر زمان به عقب برگردد افسوس نمی‌خورم که کاش آن کار را می‌کردم یا کم گذاشتم. همیشه با تمام توان برای پیشرفت خودم تلاش کردم و هیچ‌وقت پشیمان نیستم. خدا همیشه را شاکرم و این راه هنوز ادامه دارد.

251251

دکمه بازگشت به بالا