اقتصادی

مراسم‌های دینی و سنتی سنگر فرهنگی کشور محسوب می‌شوند

اخبار ورزشی/هرمزگان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مراسم‌های دینی و سنتی، سنگر فرهنگی کشور در برابر تهاجمات دشمن محسوب می‌شوند.

محمد اسماعیلی جمعه شب (سوم شهریور) در یازدهمین سوگواره نوحه‌های نشسته شهرستان میناب که با حضور استاندار هرمزگان و نماینده‌ مردم شرق استان هرمزگان در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای دور کردن مردم از امام حسین (ع) و قیام عاشورا، اظهار کرد: مردم ایران همواره در طول تاریخ علی‌رغم تمام تلاش‌ها و تبلیغات دشمن، سنت تاسوعا و عاشورا را زنده نگه‌داشته‌اند. در دوره معاصر نیز پهلوی اول تلاش کرد که جلوی نشر معارف اهل‌بیت(ع) را بگیرد اما نتوانست موفق شود.

وی با ذکر این نکته که عشق به امام حسین (ع) تنها یک آئین دینی نیست، ابراز کرد: در برهه‌هایی از تاریخ ایران، برخی از حاکمان حتی اجازه برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری سالار شهیدان را نمی‌دادند اما به دلیل این‌که عاشورا ستون انسجام ملی است و ریشه در هویت تاریخی مردم ایران دارد، این سنت همواره در طول تاریخ حفظ شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ذکر این نکته که راهپیمایی اربعین آمادگی جهان برای ظهور را نشان می‌دهد، گفت: این‌که سنت‌های چندساله مانند نوحه‌های نشسته همچنان زنده هستند و برگزار می‌شوند باعث خرسندی است و دولت تلاش خواهد کرد از این نوع مراسم‌ها حمایت کند.

اسماعیلی با بیان این نکته که دولت انقلابی عدالت فرهنگی و مردمی‌سازی فرهنگ را محقق خواهد کرد، گفت: اعتبارات لازم برای اتمام پروژه مجموعه فرهنگی شهرستان میناب را به سرعت تامین خواهیم کرد تا این پروژه به‌زودی تقدیم مردم شریف میناب شود.

وی، با ذکر این نکته که ایران بیش از ۲۰۰ سال است که با فرهنگ غربی در حال تقابل است، خاطرنشان کرد: هنرمندان شهرستان میناب با حضور به‌موقع خود در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری، همواره پای کار اسلام و ایران بوده‌اند و برگزاری چنین مراسم‌هایی مانند سنگرهای فرهنگی عمل می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز کرد: در حال حاضر دولت انقلابی سیزدهم در حال بازسازی فرهنگ و هنر کشور است و تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار گرفته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا