اقتصادی

نام مشحون در بسکتبال ماندگار است

به گزارش خبرگزاری اخبار ورزشی، کیومرث هاشمی در مراسم نام‌گذاری سالن بسکتبال آزادی به نام زنده‌یاد محمود مشحون اظهار کرد: خوشحال هستم از اینکه بعد از مراسم خاک‌سپاری و بزرگ‌داشت محمود مشحون، در سومین مراسم او حضور پیدا می‌کنم.

او ادامه داد: از فدراسیون بسکتبال به جهت برگزاری این مراسم تشکر می‌کنم. این تالار به نام ایشان نام‌گذاری شده است و این حداقل کاری است که خانواده بسکتبال می‌توانست انجام دهد. مشحون نه فقط به بسکتبال، بلکه به گردن ورزش کشور حق دارد.

هاشمی افزود: مرحوم مشحون علاوه بر بسکتبال، در چند رشته دیگر هم فعالیت داشت و خدمات قابل توجهی برای ورزش کشور انجام داد. ایشان ۴ دوره مسئولیت فدراسیون بسکتبال را بر عهده داشت و در ۲ دوره از نزدیک شاهد خدمات ایشان بودم. نام ایشان در بسکتبال ماندگار است و ایشان پدر بسکتبال نوین ایران است.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: من در زمانی که رئیس کمیته ملی المپیک بودم، ایشان به عنوان عضو هیات اجرایی کمیته المپیک، فعالیت می‌کرد و انصافا در تمام بخش‌هایی که برای کاروان‌های ورزشی امور را پیگیری می‌کردیم، ارتباط تنگاتنگی داشتیم و من همیشه از تجربیات ایشان استفاده می‌کردم و در آن دوره ما در رویداد‌های مختلف نتایج خوبی را به دست آوردیم که این نتایج ثمره تلاش‌های ایشان بود.

هاشمی گفت: ارتباط بنده و آقای مشحون، ارتباط فرزند و پدر بود و در موقعیت‌های مختلف باهم در تماس بودیم. من در دیدار ورزشکاران با مقام معظم رهبری، آقای مشحون را دیدم و ایشان خوشحال بود و برنامه داشتیم از ظرفیت‌های ایشان استفاده کنیم، اما عجل مهلت نداد، اما روح آقای مشحون همیشه در بین ما حضور دارد.

او اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم در کنار نام لیگ برتر بسکتبال خلیج‌فارس، بزرگداشت زنده‌یاد مرحوم محمود مشحون نیز قرار بگیرد تا این مساله آیینه‌ای برای ورزشکاران ما در آینده شود. امیدوارم روح ایشان شاد باشد و قدردان زحمات این عزیز باشیم. آن چیزی که مهم است، اخلاق و منش پهلوانی است.

دکمه بازگشت به بالا