نویر، استاد پنالتی‌ها – اخبار ورزشی

اخبار ورزشی |ورزش

مهارت بالای مانول نویر در مهار ضربات پنالتی می‌تواند قوت قلب ژرمن‌ها در دور حذفی یورو ۲۰۲۴ باشد.

به گزارش اخبار ورزشی، پس از پایان مرحله گروهی جام ملت‌های اروپا که در آن غافلگیری هم کم نبود، از امشب مرحله یک‌هشتم نهایی شروع می‌شود و در ادامه یک‌چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و البته فینال بزرگ.

به نوشته روزنامه آس، یک عنصر  کلیدی برای صعود به مراحل پایانی، داشتن دروازه‌بان خوب است که توان رساندن تیمش به مرحله بعد را در ضربات پنالتی داشته باشد. نباید فراموش کرد آخرین قهرمانی در جام ملت‌های اروپا به خاطر درخشش دوناروما در ضربات پنالتی رقم خورد.

مانوئل نویر، دروازه‌بان آلمان

یکی از تیم‌هایی که توانسته است از مرحله گروهی صعود کند، آلمان است که علاوه بر میزبانی، تیم خوبی نیز دارد. آلمان یک دروازه‌بان درجه یک در ترکیبش دارد که می‌تواند در ضربات پنالتی هم خودش را نشان دهد. درباره مانوئل نویر صحبت می‌کنیم که در ۳۸ سالگی فصل عالی در بایرن‌ مونیخ داشت و ۳۳ بازی انجام داد. نویر از سال ۲۰۰۹ برای تیم ملی آلمان بازی کرده و تاکنون ۱۲۲ بازی ملی برگزار کرده است.

اگرچه نویر ممکن است در بهترین دوران فوتبالش نباشد ولی پنالتی‌گیر خوبی است. اسطوره بایرن سابقه خوبی در مهار ضربات پنالتی دارد و تاکنون ۱۷ پنالتی را در طول  ۹۰ دقیقه بازی  مهار کرده است. آخرین باری که او پنالتی گرفت، ژانویه سال جاری مقابل آوگسبورگ بود که ضربه سون میشل را مهار کرد.

نویر تاکنون ۱۷ پنالتی از ۷۵ پنالتی را در طول ۹۰ دقیقه در جریان بازی مهار کرده است؛ یعنی ۲۲.۶۷ درصد که رقم بالایی برای یک دروازه‌بان است.

نویر در ضربات پنالتی مراحل حذفی نیز درخشان بوده است. اوج درخشش نویر در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۲-۲۰۱۱ بود که در آن ضربات پنالتی کاکا و کریستیانو رونالدو را مهار کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا