واکنش برزیل به حمله تروریستی اسرائیل به کنسولگری ایران

تروریستی |حمله تروریستی

به گزارش اخبار ورزشی در بیانیه دولت برزیل در محکومیت حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه آمده است: برزیل تعهد همه کشورها را به رعایت اصل مصونیت نمایندگی‌های دیپلماتیک و کنسولی که به ترتیب توسط کنوانسیون‌های وین در مورد روابط دیپلماتیک و کنسولی در سال‌های ۱۹۶۱ و ۱۹۶۳ تعیین شده است را یادآوری می‌نماید.

دولت برزیل همچنین یادآوری می‌کند که احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها یک اصل اساسی منشور سازمان ملل متحد است و از همه طرف‌های درگیر می‌خواهد حداکثر خویشتنداری را اعمال کنند.

به گزارش ایرنا در پایان، دولت برزیل نسبت به گسترش خصومت ها در منطقه ابراز نگرانی می کند که می تواند پیامدهای جدی و غیرقابل پیش بینی برای ثبات در خاورمیانه داشته باشد.

رژیم صهیونیستی دوشنبه گذشته در یک حمله هوایی از سمت منطقه جولان اشغالی، ساختمان کنسولگری ایران در مجاورت سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دمشق را هدف قرارداد.

در همین رابطه، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد.

311311

دکمه بازگشت به بالا