اقتصادی

واکنش متروی تهران به طرح درهای جداکننده در قطار

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: نصب درهای حائل برای ممانعت از ورود آقایان به واگن بانوان، با طرح‌های مناسبتی، فرهنگی و تبلیغاتی پوشیده شده است که این طرح‌ها با توجه به شرایط قابل تغییر است.

به گزارش اخبار ورزشی، مسعود درستی با اشاره به اینکه نصب درهای حائل از اسفندماه سال گذشته آغاز شده است گفت: نصب این درها غیر از خط یک مترو، در سایر خطوط مترو اجرا شده و تا چند هفته آینده در تمامی قطارها نصب خواهد شد. طرح‌هایی که روی آنها قرار دارد قابل تغییر است و با توجه به شرایط، طرح‌های فرهنگی و تبلیغاتی روی آنها نصب خواهد شد.

درستی تصریح کرد: نصب درهای حائل شیشه‌ای با توجه به حجم بالای تماس‌های مردمی با این شرکت و درخواست‌ها و انتقادها در مورد ممانعت از ورود آقایان به واگن بانوان اجرایی شد.

او گفت: ۴۰ درصد تماس‌های مردمی درباره این موضوع بود و این درخواست در رتبه اول فراوانی اعتراضات مردمی قرار داشت. در همین راستا سال گذشته در شیشه‌ای جداکننده را در یکی از قطارها نصب کردیم تا کاملا ورود آقایان از داخل قطارها را مسدود کنیم که بانوان در واگن‌های مخصوص خودشان احساس آرامش و آسایش بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه افزود: با توجه به بازخوردهای خوبی که این نمونه آزمایشی داشت به مرور در سایر قطارها نیز این طرح اجرایی شد.

درستی با بیان اینکه به نظر می‌رسد طرح نصب‌شده روی این موانع شیشه‌ای خیلی مورد توجه مسافران قرار نگرفته و با نقدهایی روبرو شده است، گفت: این موانع شیشه‌ای است و همکاران ما برای اینکه تنوع و حال و هوای بهاری به آن بدهند یک طرح و استیکر گلدار روی شیشه نصب کرده‌اند.

درستی تصریح کرد: هدف اصلی از نصب موانع شیشه‌ای جلوگیری از ورود آقایان به واگن‌های ویژه بانوان است و طرحی که روی شیشه نصب می‌شود، متغیر است. اگر اجرای طرح گل بازخورد خوبی در بین مردم نداشته، اصراری روی آن نداریم و طرح تغییر خواهد کرد؛ چرا که این طرح‌ها موقتی است و در طول سال با طرح‌های تبلیغاتی و فرهنگی مختلف با توجه به شرایط تغییر می‌کند.

بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه واگن‌های مخصوص برای تکریم و به خواست بانوان تعیین شده است، گفت: برای محقق‌شدن این خواسته بانوان ما از نظر فرهنگی و اعتقادی نیاز به همراهی آقایان داریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا