واکنش وزنه‌بردار ایران به خداحافظی از دنیای قهرمانی

آفتاب‌‌نیوز :

محمد زارعی ملی‌پوش دسته ۹۶ کیلوگرم ایران در پایان رقابت خود در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ عربستان از دنیای وزنه‌برداری خداحافظی کرد.

زارعی پس از انجام آخرین حرکت دوضرب خود، کفش هایش را روی تخته مسابقات درآورد و به طور رسمی خداحافظی کرد.

این وزنه‌بردار پس از خداحافظی از دنیای وزنه‌برداری گفت: فکر می‌کنم یکی از قدیمی ترین وزنه‌برداران در اردوی تیم ملی بودم سرگذشت عجیب و بالا و پایین های زیادی داشتم. با این حال تلاش کردم چیزی برای حسرت برای خودم نگذارم. من چندین سال در اردوها تمام تلاشم را کردم اما شرایط ورزش به گونه‌ای است که فاکتورهای مختلفی باید دست به دست هم دهند تا ورزشکار به نتیجه دلخواه برسد.

او ادامه داد: خدا را شکر بعد از اتفاقاتی که برایم افتاد و هفت، هشت سال دوری، به مسابقات برگشتم و مدال‌آوری داشتم. دوست داشتم با یک مدال خوش‌رنگ خداحافظی کنم اما متاسفانه نشد.

او در پاسخ به این پرسش که به صورت احساسی تصمیم  به خداحافظی گرفت یا از قبل به آن فکر کرده بود؟ گفت: تصمیمی بود که به آن فکر کرده بودم دوستان و آقا نواب گفتند مسابقات امسال باشم و سال آینده خداحافظی کنم اما سال‌های زیادی در اردو مانده بودم و سخت بود. تصمیم گرفتم میدان را به جوان ترها بدهم و امیدوارم وزنه‌برداری رو به پیشرفت باشد و شاهد افتخارآفرینی وزنه‌برداران دیگر باشم. خداحافظی سخت است و ما هم با ورزش حرفه‌ای زندگی کرده‌ایم. با این حال باید قبل از اینکه مجبور به کنار رفتن می‌شدم، این تصمیم را می‌گرفتم.

زارعی در مورد فعالیت در بخش های دیگر وزنه‌برداری تاکید کرد: قلبا وزنه‌برداری را دوست دارم. از کودکی در وزنه‌برداری بودم و با آن عجین شده‌ام. قطعا در کنار وزنه‌برداری خواهم بود و اینطور نیست، حالا که دوران ورزشی‌ام تمام شده است بخواهم با وزنه‌برداری قهر کنم یا دلگیر باشم. 

دکمه بازگشت به بالا