ورزشی

واکنش وزیر آموزش و پرورش به مصاحبه‌ جنجالی درباره دربی

رضامراد صحرایی در واکنش به بازتاب سخنانش در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش بینی «دربی» که گفته بود «در مورد آن فعلا تصمیم نگرفته‌ام»، اظهار کرد: معلم‌ها وقتی وارد کلاس جدیدی می‌شوند گاهی همان روز اول ممکن است نتوانند با آن بچه‌ها ارتباط برقرار کنند. آن روز، روز اول حضورم در دولت بود و با خبرنگاران مواجه شدم و بحث‌هایی کردیم.

وی یادآور شد: یکی از سوالات خبرنگاران در آن روز این بود که امتحان روز شنبه که بین‌التعطیلین است را تعطیل می‌کنید یا خیر؟ که من گفتم تصمیم نگرفته‌ام و بحث‌های دیگری کردیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مطمئن نیستم اما تا جایی که یادم هست آن موقع یک جوانی پشت دوربین مرتب به من می‌گفت که «آقای صحرایی بیا دربی، چون شما وزیر جوانی هستید و خوب هست که حضور داشته باشید» و ذهن من درگیر آن حرف بود که آن لغزش زبانی از زبان من افتاد.

صحرایی افزود: نمی‌شود یک معلم با سی و چند سال سابقه را با یک لغزش زبانی قضاوت کرد. الحمدالله لغزش من، لغزش کم خطری بوده و هیچ خطری برای کسی نداشته است ولی به نظرم این یک چیز طبیعی بود و به همان اندازه طبیعی باید با آن برخورد می‌شد.

وی با بیان اینکه اکنون ما تصمیمات زیادی گرفته‌ایم و شهرآوردها را نیز حتما شرکت می کنیم، گفت: ما در دوره نوجوانی و جوانی خود طرفدار تیم‌هایی نیز بوده‌ایم اما وقتی که وزیر می‌شوید باید به کارهای مهم‌تر بپردازید.

258 258

دکمه بازگشت به بالا