اقتصادیفعالان کسب و کار

چطوری روفرشی درست کنم؟

تمیز ماندن خانه از سری کار‌هایی است که همیشه ذهن یک خانم خانه را به خودش مشغول می‌کند و قسمتی از وقت او در خانه صرف همین کار می‌شود. حالا با به دنیا آمدن بچه این قسمت از مشغولیت ذهنی خانم‌ها شکل جدیدی به خود می‌گیرد.
دارودادن، غذاخوردن، بازی و … همگی فعالیت‌هایی طبیعی هستند که شما با آن سر‌و‌کار دارید. شاید نخستین جایی که شما به عنوان خانم خانه نگران کثیف شدن آن هستید فرش‌ها باشند چرا که انواع لک‌ها از روی فرش به آسانی پاک نمی‌شوند و شستن کل فرش هم هزینه زیادی را تحمیل می‌کند و نمی‌شود هر روز آن‌ها را به قالیشویی سپرد.

How do I make a rug?

روفرشی چیست؟

روفرشی پارچه‌ای ضخیم (قالی مانند) که بر روی قالی اتاق پهن می‌کنند تا از نور آفتاب و پاخوردگی حفظ شود یا عیب قالی پوشیده بماند.روفرشی  گزینه خوبی است که احتمالا اغلب بچه دار‌ها برای فرار از امر و نهی فرزندانشان از فعالیت‌های منحصر به فرد کودکانه، سراغ آن رفته اند.

برای تمیز ماندن قالی تا حد امکان و در زمان‌هایی که مهمان ندارید روی قالی را با روفرشی بپوشانید.

انواع روفرشی:

 روفرشی کلاسیک: این نوع روفرشی شامل طرح‌های خشتی، افشان، لچک و ترنج و… می‌باشند و بدلیل ضخامت کمتر مناسب حمل جهت زیرانداز در سفر و گردش می‌باشند.

 روفرشی مدرن ابریشمی: این نوع روفرشی جدید که یکی از طرح‌های روفرشی مدرن به شمار می‌آید که از الیاف مصنوعی ابریشم بافته شده که به لحاظ لطافت و شفافیت نخ، زیبایی خاصی به روفرشی می‌دهد.

مزایا: افرادی که حساسیت بالایی به پرز فرش دارند روفرشی بافته شده با نخ ابریشم مصنوعی به واسطه بدون پرز بودن می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

روفرشی مدرن: این نوع روفرشی برای منازل و دکوراسیون‌های مدرن مناسب می‌باشند و بیشتر از الیاف شانل (مخمل) تولید شده و زیبایی چشم گیری دارند، بعضی از این روفرشی‌ها دو رو (دو طرفه) بوده و در صورت آلوده شدن یک طرف آن شما می‌توانید از روی دیگر آن‌ها استفاده کنید.

 روفرشی مدرن ترک کشدار: این نوع روفرشی هم یکی دیگر از طرح‌های روفرشی مدرن و ساخت کشور ترکیه می‌باشد.

مزایا: دور تا دور پشت کار کش دوزی شده، سر نمیخورد و جمع نمی‌شود

معایب: نازک، قیمت بیشتر نسبت به محصول مشابه تولید داخلی، دوام کمتر

فرش‌های زمینه روشن معمولا زود لک می‌شوند. روفرشی گزینه خوبی برای محافظت از فرش هست مخصوصا برای خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک دارند و نگران کثیف شدن فرش‌ها هستند. همچنین اگر قسمتی از فرش در مجاورت حرارت شدید (مانند حرارت شومینه یا بخاری) قرار دارد با پهن کردن روفرشی از آن محافظت کنیم.اما سرخوردن روفرشی و نا منظم بودن آن از مشکلات جدی خانم‌های خانه دار هست که باعث به هم ریختگی خانه می‌شود.

  • معمولاً روفرشی از یک طرف که جهت خواب فرش هست جمع می‌شود. اگر می‌توانی حتی یک گوشه را زیر پایه مبل یا هر چیز دیگری فیکس کنید که تکان نخورد. بهتر است همان طرف روفرشی که جمع می‌شود را زیر پایه‌های مبل قرار بدهید. از بقیه طرف‌ها هم که بخاطر خواب فرش و اصطکاکش هیچ وقت جمع نمی‌شود
  • راه حل زیر را هم می‌توانید برای نگهداشتن روفرشی به کار ببرید.

با چند متر کش و سوزن و نخ می‌توانید روفرشی‌ها را تا حدود زیادی ثابت نگه دارید.

همه وسایلی که لازم دارید: نخ، قیچی، سوزن، کش پهن، یک تخته فرش و یک عدد روفرشی استحدود ۲ متر کش پهن برای ۴ طرف یک روفرشی لازم است. یک مثلث از گوشه کش جدا کنید و مثل عکس به فاصله ۴۰ سانتی از ابتدای روفرشی بدوزید.با برگرداندن کش، فاصله دادن از کنار روفرشی و دوختن به این شکل، می‌توانید از کشیده شدن روفرشی به زیر فرش جلوگیری کنید. حالا طرف دیگر کش را هم به همان روش مرحله قبل بدوزید.در نهایت باید کش نگهدارنده، زیر فرش قرار بگیرد.

کار تمام شد. به همین سادگی. حالا تقریبا روفرشی شما ثابت می‌ماند و حرکت کردن آن محدود می‌شود و از مچاله شدن آن وسط خانه جلوگیری می‌کنید. ثابت می‌شود و حرکت کردن آن محدود خواهد شد.به همین سادگی، به وسیله کش نگه دارنده تقریبا روفرشی شما ثابت می‌ماند و حرکت کردن آن محدود می‌شود و از مچاله شدن آن وسط خانه جلوگیری می‌شود.روفرشی پارچه ای ضخیم (قالی مانند) که بر روی قالی اتاق پهن می کنند تا از نور آفتاب و پاخوردگی حفظ شود یا عیب قالی پوشیده بماند.

تمیز ماندن خانه از سری کارهایی است که همیشه ذهن یک خانم خانه را به خودش مشغول می کند و قسمتی از وقت او در خانه صرف همین کار می شود. حالا با به دنیا آمدن بچه این قسمت از مشغولیت ذهنی خانم ها شکل جدیدی به خود می گیرد.دارودادن، غذاخوردن، بازی‌ و … همگی فعالیت هایی طبیعی هستند که شما با آن سر‌و‌کار دارید. شاید نخستین جایی که شما به عنوان خانم خانه نگران کثیف شدن آن هستید فرش ها باشند چرا که انواع لک ها از روی فرش‌ به آسانی پاک نمی شوند و شستن کل فرش هم هزینه زیادی را تحمیل می کند و نمی شود هر روز آنها را به قالیشویی سپرد.

جهت آشنایی با انواع جنس های فانتزی روفرشی به لینک زیر مراجعه کنید.

buy textiles

روفرشی چیست؟

روفرشی پارچه ای ضخیم (قالی مانند) که بر روی قالی اتاق پهن می کنند تا از نور آفتاب و پاخوردگی حفظ شود یا عیب قالی پوشیده بماند.روفرشی گزینه خوبی است که احتمالا اغلب بچه دارها برای فرار از امر و نهی فرزندانشان از فعالیت های منحصر به فرد کودکانه، سراغ آن رفته اند.برای تمیز ماندن قالی تا حد امکان و در زمان هایی که مهمان ندارید روی قالی را با روفرشی بپوشانید.استفاده از روفرشی باعث تمیز ماندن فرش می شود.

وسیله مورد نیاز ساخت روفرشی

همه وسایلی که لازم دارید: نخ، قیچی، سوزن، کش پهن، یک تخته فرش و یک عدد روفرشی است.حدود ۲ متر کش پهن برای ۴ طرف یک روفرشی لازم است. یک مثلث از گوشه کش جدا کنید و مثل عکس به فاصله ۴۰ سانتی از ابتدای روفرشی بدوزید.

با برگرداندن کش، فاصله دادن از کنار روفرشی و دوختن به این شکل، می‌توانید از کشیده شدن روفرشی به زیر فرش جلوگیری کنید. حالا طرف دیگر کش را هم به همان روش مرحله قبل بدوزید.در نهایت باید کش نگهدارنده، زیر فرش قرار بگیرد.کار تمام شد. به همین سادگی. حالا تقریبا روفرشی شما ثابت می ماند و حرکت کردن آن محدود می شود و از مچاله شدن آن وسط خانه جلوگیری می کنید. ثابت می‌شود و حرکت کردن آن محدود خواهد شد.به همین سادگی، به وسیله کش نگه دارنده تقریبا روفرشی شما ثابت می ماند و حرکت کردن آن محدود می شود و از مچاله شدن آن وسط خانه جلوگیری می شود.

  • می توانید مانند عکس اول صفحه این مدلی هم روفرشی را درست کنید در این روش باید روفرشی حتما از فرش بزرگتر باشد.

در این مقاله قرار است در خصوص دوخت روفرشی کشدار یزد و نحوه تولید آن برای شما صحبت کنیم. تا با این مدل روفرشی ها و کیفیت های متفاوتی که دارند بیش تر آشنا شوید.دوخت  در انواع مدل مختلف به صورت بسیار شکیل، زیبا و با دقت انجام می گیرد. و این مدل روفرشی ها با الیاف نرم و مرغوب از جمله الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی، پنبه، کتان، نخ، ابریشم و… طراحی و تولید می شوند . به همین جهت در مقایسه با سایر روفرشی های دیگر ظریف و نازک تر می باشند. روفرشی کشدار به راحتی بر روی فرش فیکس می شوند. و هر چهار طرف آن در زیر فرش قرار می گیرند. و از حرکت کردن آن جلوگیری می کنند.این مدل از روفرشی ها جدید هستند. و به خوبی سطح فرش را از بهم ریختگی. و کثیفی. حفظ می کنند. و از تابش نور مستقیم. بروی فرش و مواردی که به بافت فرش. آسیب می رساند جلوگیری می کنند . و یک روفرشی خوب. باید این قابلیت ها. را داشته باشد، تا مصرف کننده ها. آن را انتخاب کنند.

آموزش دوخت روفرشی کشدار

دوخت روفرشی ها در مدل ها، رنگ ها، ابعاد و انواع مختلف صورت می گیرد. به همین جهت مصرف کننده به راحتی با در نظر گرفتن سایز، طول و عرض فرش های خود اقدام به خرید انواع روفرشی کشدار نماید.

روفرشی های کشدار آنقدر زیبا و شیک هستند. که از آن ها برای پوشش فرش های قدیمی و کهنه استفاده می شود . و این عامل سبب می شود خانوار ها برای خرید فرش جدید هزینه زیادی نپردازند. امروزه افراد برای تنوع در دکوراسیون منزل و چیدمان از روفرشی های کشدار استفاده می کنند. و خداروشکر این محصولات دارای مخاطبان و طرفدار های زیادی هستند.

نحوه ی دوخت روفرشی کشدار به این صورت است . که در چهار طرف روفرشی که با پارچه مخمل نرم و لطیف و باکیفیت دوخته شده است. کش هایی مرغوب و با انعطاف پذیری بالا  دوخته می شوند. تا حالت کشسان به روفرشی بدهند. تا هنگام استفاده بر روی فرش به خوبی در زیر فرش پنهان شوند. و همانند یک قاب کل فرش را در خود جای دهند.

کش دوزی روفرشی کشدار

کش ها به دلیل خاصیت انعطاف پذیری که دارند. به خوبی به فرش می چسبند و از تکان خوردن آن جلوگیری می کنند. و ظاهر آن ها به گونه ای می باشد که افراد انگار فرش نو و جدید خریده اند. خیاط ها در هنگام دوخت روفرشی ۲ کش در وسط آن قرار می دهند. تا به خوبی به فرش بچسبند و مقاومت بهتری به روفرشی بدهند.

تنوع رنگ و طرح های روفرشی کشدار آنقدر زیاد است. که افراد با هر نوع سلیقه ای قادر به خرید و استفاده از آن می باشند. خانوار ها در منزل خود از فرش های ۶ و ۹ و ۱۲ متری استفاده می کنند. و برای اینکه از آن ها محافظت کنند باید از کاور فرش استفاده کنند. ابعاد این روفرشی ها طبق استاندارد فرش می باشد. و اگر فرشی غیر استاندارد باشد باید قبل از دوخت روفرشی را به صورت سفارشی ریسایز کرد. تا به خوبی با فرش ست و هماهنگی لازم را داشته باشد.

قیمت دوخت روفرشی ها

دوخت روفرشی های کشدار توسط خیاط های ماهری انجام می گیرد اگر شما دوست دارید که پرده های منزل شما با روفرشی هایتان ست شود میتوانید به هنگام سفارش برای روفرشی از آن ها درخواست دوخت پرده منزل خود را بکنید که روفرشی و پرده آماده شده منزل شما با هم ست شود . و براساس میزان دوخت و متراژی که روفرشی ها را کش دوزی می کنند. حقوق دریافت می کنند. به عنوان مثال در شرکت لیاف بافت خیاط های زیادی مشغول به کار می باشند. و علاوه بر حقوق ثابتی که دریافت می کنند. به ازای میزان پارچه هایی که روزانه می دوزند درصد میگیرند. و هر چقدر تعداد روفرشی بیش تری را بدوزند درآمد آنها افزایش می یابد.انواع روفرشی های کشدار در انبار های ما موجود می باشند. برای اطلاع از قیمت عمده طرح های جدید و هم چنین سیاست فروش شرکت می توانید با واحد فروش ما در تماس باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا