کارگاه خوشنویسی خط معلی برگزار می‌شود

خوشنویسی

اخبار ورزشی/سمنان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از برگزاری کارگاه خوشنویسی خط معلی به مناسبت دهه کرامت و هفته میراث فرهنگی خبر داد.

مرتضی نظری روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ اظهار کرد: کارگاه خوشنویسی خط معلی به مناسبت دهه کرامت و هفته میراث فرهنگی با حضور استاد محمدمهدی بحرینی در این شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود افزود: این کارگاه روز جمعه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ساعت ۹ صبح در مجموعه شیخ ابوالحسن خرقانی برگزار می‌شود.

نظری افزود: برگزاری این برنامه به همت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود و پایگاه ملی میراث فرهنگی مجموعه بسطام و خرقان و با همکاری مکتب معلی است.

وی گفت: آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، در روستای قلعه‌نو خرقان در ۲۴ کیلومتری شمال شاهرود در بخش بسطام قرار دارد.
همچنین سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر از برپایی دوره آموزشی پته‌دوزی در این شهرستان خبر داد و گفت: با شرکت ۲۰ نفر از هنرمندان صنایع‌دستی، این دوره‌ آموزشی باهدف ارتقای سطح دانش و توانمندسازی هنرمندان شهرستان مهدی‌شهر از تاریخ ۱۶ الی ۲۱ اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر افزود: این دوره ویژه شاغلان و هنرمندان با تدریس فاطمه امیر مجاهدی و با همکاری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران مهدی‌شهر برگزارشده است.

او با بیان اینکه برای شرکت‌کنندگان گواهی مهارت صادرشده است، گفت: دوره آموزشی پته‌دوزی به مدت ۳۰ ساعت آموزش به‌صورت رایگان برای هنرمندان و شاغلان این حوزه برگزارشده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا