کاهش ۳۷ درصد تصادف در منطقه ۱۰ شهر تهران

کاهش ۳۷ درصد تصادف در منطقه ۱۰ شهر تهران

شهردار منطقه ۱۰ شهر تهران از کاهش تصادفات به میزان ۳۷ درصد در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی اخ الصنایع شهردار منطقه ۱۰ در حاشیه یوم الله ۲۲ بهمن و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز حضور هموطنان در یوم الله ۲۲ بهمن بی نظیر بود.

 

وی افزود: بیشتر برنامه‌های این مراسم در محور خیابان آزادی است و باید ظرفیت‌هایی را در این محور برای هموطنان ایجاد کنیم که یکی از آن ها سرویس بهداشتی است.

 

شهردار منطقه ۱۰ بیان کرد: در سطح منطقه ۱۰ به جز سرویس بهداشتی های موجود، ۲۴ چشمه پرتابل دیگر ایجاد کرده‌ایم تا خدمات به مردم ارائه شود.

 

اخ الصنایع با بیان اینکه باید امکاناتی برای مردم از قبیل سرویس آب خوری مناسب فراهم کنیم گفت: طرح جامعی را برای خیابان ‌های آزادی، انقلاب و دماوند در حوزه شهرسازی دنبال میکنیم و این خیابان از منظر کالبد فرهنگی اجتماعی نیاز به اقداماتی خاص دارد.

 

وی ادامه داد: امسال نسبت به سال گذشته مدیریت شهری دقیق‌تر ‌و ویژه تر و با پتانسیل خاصی وارد عمل شد و از سال‌های گذشته توانستیم چابک تر مراسم بوم الله ۲۲ بهمن را مدیریت کنیم.

 

شهردار منطقه ۱۰ درباره علت برچیدن گاردریل‌های سطح منطقه بیان کرد: نگاه شهردار تهران در حوزه حمل و نقل این است که تا جای ممکن زوائد فیزیکی حذف شود، اما امنیت معابر و ایمنی شهروندان افرایش پیدا کند. گاردریل‌ها منجر به برخی مشکلات در معابر می‌شود و برخی اوقات در یک شبانه روز شاهد سرقت چند شاخه از آن‌ها در سطح بزرگراه‌ها بودیم. ااین خود بحث ایمنی دارد که اگر در همان چند ساعت اتفاقی رخ دهد چه کسی پاسخگوست؟

 

اخ صنایع بیان کرد: در منطقه ۱۰ به صورت پایلوت حذف گاردریل ها و افرایش ایمنی معابر را به مسافت ۴۰۰ متر داشته ایم و توانسته‌ایم بیش از ۷۰ درصد پروژه را انجام دهیم.(خروجی تونل نواب تا پل خیابان امام خمینی) انشالله تا هفته آینده پروژه تمام می شود.

 

وی تاکید کرد: همچنین ما ۱۶۰۰ دریچه اضافه در محور نواب داریم که باید حذف شوند کار مطالعاتی کردیم و در شبکه بزرگراه نواب چند اقدام بزرگ انجام خواهیم داد. 

 

شهردار منطقه ۱۰ با بیان اینکه جابجایی ایستگاه‌های اتوبوس از وسط بزرگراه به سمت راست کمک به افرایش ایمنی تردد شهروندان کرد گفت: باتوجه به اصلاح هندسی های در منطقه انجام شده در سطح منطقه، نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد کاهش تصادفات را داشته‌ایم.

دکمه بازگشت به بالا