کسب یک طلا و نقره دیگر در روز آخر/ پایان کار با ۷ مدال آسیایی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در جریان برگزاری چهارمین و آخرین روز از پنجمین دوره مسابقات دو و میدانی نوجوانان قهرمانی آسیا و در رقابت ماده ۲۰۰۰ متر مانع عصر امروز (یکشنبه) یوسف آذریان نماینده شایسته و خوش آتیه تیم ملی دو و میدانی نوجوانان کشورمان موفق شد با قرار گرفتن در جایگاه نخست این ماده مدال طلا را از آن خود و تیم کشورمان نماید.

بر همین اساس یوسف آذریان یکشنبه شب دهم اردیبهشت ماه، موفق شد با ثبت حد نصاب ۵:۵۵.۸۴ دقیقه ضمن شکستن رکورد ملی کشورمان که با زمان ۶:۰۲.۶۱ دقیقه (تاشکند -۱۴۰۰/۷/۸) دراختیار سمیر اقبالی بود در جایگاه نخست قرار گیرد و مقتدرانه مدال طلا این رقابت‌ها را که ششمین مدال تیم اعزامی کشورمان به این رقابت‌ها نیز بود را به دست آورد.

در رقابت ماده ۸۰۰ متر عصر امروز (یکشنبه) مانی مختاری نماینده شایسته و خوش آتیه تیم ملی دو و میدانی نوجوانان کشورمان موفق شد با قرار گرفتن در جایگاه دوم این ماده مدال نقره را از آن خود و تیم کشورمان نماید. مانی مختاری موفق شد با ثبت حد نصاب ۲:۵۵.۶۸ دقیقه در جایگاه دوم قرار گیرد و طی یک رقابت حساس و نزدیک مدال نقره این رقابت‌ها را که هفتمین مدال تیم اعزامی کشورمان به این رقابت‌ها نیز بود را به دست آورد.

بر همین اساس اعضاء تیم ملی دو و میدانی کشورمان ظهر امروز (یکشنبه) با استقبال هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی، تعداد ی از قهرمانان و دیگر مسئولین فدراسیون از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد کشور شد. گروه دوم ملی پوشان دو و میدانی کشورمان ظهر فردا (دوشنبه) به کشور باز خواهند گشت.

گفتنی است، تیم اعزامی کشورمان به این رقابت‌ها موفق شد دو مدال طلا توسط مهدی هفت چشمه در پرتاب چکش و یوسف آذریان در دو هزار متر مانع و سه مدال نقره توسط زهرا معماری در پرتاب چکش، مانی مختاری در دو ۸۰۰ متر و سینا افشین‌فر در ماده دهگانه و دو مدال برنز توسط ارسلان حمیدی در ماده ۱۵۰۰ متر و معصومه یوسفی در پرتاب چکش و مجموع هفت مدال کسب نماید.

خروج از نسخه موبایل