کپی برداری گل محمدی از دست پروین برای فتح دوگانه

کپی برداری گل محمدی از دست پروین برای فتح دوگانه

آمار پرسپولیس در فصل گذشته به دوگاه پرسپولیس با علی پروین شباهت دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری اخبار ورزشی، تیم فوتبال پرسپولیس بعد از فتح رقابت‌های لیگ برتر در دیدار نهایی جام حذفی موفق شد با شکست استقلال رقیب سنتی خود، برای سومین بار در تاریخ خود دبل کند و از این حیث رکورددار شود.

شاگردان گل‌محمدی پیش از این با توجه به شکست در چارچوب هفته بیست و سوم برابر سپاهان و فاصله چهار امتیازی این تیم در صدر جدول تقریبا قهرمانی را از دست رفته می‌دیدند اما سرخ‌پوشان پایتخت با بر هم ریختن معادلات جدول شرایط را به سود خود رقم زدند.

پرسپولیس در 10 بازی بعدی خود بعد از شکست برابر سپاهان موفق شد رکورد 10 برد، 24 گل زده و 4 گل خورده را به ثبت برساند تا در پایان فصل هم فاتح لیگ برتر و هم قهرمان جام حذفی شود. این نخستین بار نیست که پرسپولیس با دو رقمی کردن بردهای متوالی خود به عنوان قهرمانی می‌رسد و در فصل 1377-78 عینا چنین شرایطی برای پرسپولیسی‌ها تکرار می شود.

باشگاه فوتبال پرسپولیس در این فصل از رقابت‌ها، در حالی وارد میدان شد که سال قبل به دلیل داشتن بازیکنان ملی پوش زیاد از مسابقات لیگ آزادگان کنار گذاشته شده بود. سرمربی پرسپولیس در شروع این فصل ایویتسا متکوویچ بود که به دلیل نتایج ضعیف کنار رفت و علی پروین جای او را گرفت. با بازگشت علی پروین همه چیز به سود پرسپولیس تغییر کرد.

آنها بعد از 2 پیروزی، یک تساوی و 2 باخت در 14 هفته بعدی موفق شدند تمامی حریفان خود از جمله استقلال را شکست دهند و مقتدرانه در صدر قرار گیرند. سرخ پوشان در این 14 بازی 35 بار دروازه حریفان را باز کردند و در مقابل تنها 8 گل خوردند. پرسپولیس دراین فصل با ثبت 14 برد، رکورددار بیشترین پیروزی متوالی در تاریخ رقابت‌های لیگ شد و هنوز از این حیث رکورددار است.  

پروین با پرسپولیس آنقدر خوب عمل کرد که حتی 7 مساوی در 10 بازی پایانی پرسپولیس در رقابت‌های همان فصل مانع از قهرمانی سرخ پوشان نشد و این تیم با 12 امتیاز اختلاف نسب به تیم دوم یعنی استقلال با 65 امتیاز یکی از مقتدرانه‌ترین قهرمانی خود را رقم زد.

سرخ پوشان در ادامه همان فصل در دیدار نهایی جام حذفی موفق شدند با شکست استقلال این جام را نیز فتح کنند تا برای نخستین بار در تاریخ دبل کنند. حالا 24 سال بعد از این قهرمانی یحیی با کپی برداری از علی پروین دقیقا با همان وضعیت مشابه با شکست حریفان خود و استقلال در دیدار نهایی جام حذفی موفق به کسب دوگانه داخلی شد .

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا