طرز تهیه ادویه مرغ و طریقه مصرف آن

به نظر شما بهترین ادویه برای مرغ، چه خصوصیاتی را در بر دارد؟! یکی از پرطرفدارترین مواد غذایی در کشور ما، مرغ است. اما روش‌های بسیار زیادی برای طبخ آن وجود دارد. اقشار مختلف مردم برای مزه دار کردن این ماده‌ی غذایی از روش‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. لذا در اقصی نقاط کشور، می‌توان شاهد طعم‌های حیرت انگیز و خارق العاده‌ای از این خوراکی بی‌نظیر باشیم. روش ایده‌‎آل شما برای پخت بی‌نظیر این ماده‌ی غذایی چیست؟!

یکی از مهمترین فاکتورها برای طعم دار کردن این خوراکی، استفاده از بهترین ادویه برای مرغ است. جهت خرید ادویه مرغ یا خرید چاشنی مرغ می توانید از فروشگاه بی بی عطار اقدام کنید. ادویه‌ها در انواع بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام در کنار خواص فوق العاده، طعم دهی حیرت انگیزی را نیز در بر دارند. برخی از این ادویه‌ها بسیار محبوب و پر استفاده و برخی دیگر نیز از محبوبیت کمتری برخوردار هستند. آیا شما نیز طرفدار استفاده از ادویه‌های شناخته نشده هستید؟! اگر از طعم‌های تکراری خسته شده‌اید، همراه ما باشید تا شاهد انواع طعم‌های لذت بخش و جدید باشید.

ادویه |تهیه
بهترین ادویه برای مرغ

راز خوشمزگی در انتخاب بهترین ادویه برای مرغ:

همانطور که می‌دانید راز طبخ بهترین غذا و مرغ لذیذ استفاده از بهترین ادویه برای مرغ است. اما آیا می‌توانید برای طبخ این ماده غذایی، از انواع ادویه‌ها و طعم دهنده‌های مختلف استفاده کنید؟!؟ امروزه می‌توان شاهد انواع ادویه‌ها بود که هر کدام از آنها تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی طعم و مزه‌ی گوشت مرغ خواهند داشت.

اما استفاده از تمامی ادویه‌ها نه تنها طعم لذیذی را برای گوشت مرغ به همراه نخواهد داشت، بلکه مضر نیز خواهد بود. در برخی از مواقع با استفاده از ادویه‌های مختلف شاهد تلخی، عطر نامناسب و خنثی شدن طعم مرغ خواهیم بود. لذا توجه به برخی از فاکتورهای مهم در انتخاب ادویه مرغ مطلوب، ضروری خواهد بود.

چگونگی انتخاب بهترین ادویه برای مرغ:

 • شاید این سوال برای شما پیش آید که چگونه می‌توان بهترین ادویه برای مرغ را شناخت؟!؟ برای شناخت بهترین ادویه جهت طعم دهی فوق العاده به گوشت مرغ، باید به برخی از المان ها توجه کرد. یکی از مهم‌ترین موارد، توجه به طبع سرد مرغ است. برای این که بتوانید این خوراکی محبوب را به بهترین نحو مزه‌دار کنید، استفاده از ادویه‌ها با طبع گرم خواهد بود. بسیاری از ادویه‌ها از طبع گرمی برخوردار هستند که می‌توانند طبع سرد مرغ را خنثی کند. در این صورت طعم فوق العاده‌ای را برای مرغ به همراه خواهند داشت.
 • بهتر است در طعم دهی به گوشت مرغ در نظر داشته باشید که، این گوشت از عطر و طعم خاصی برخوردار نیست. لذا برای اینکه بتوانید این گوشت را به خوبی مزه‌دار کنید، استفاده از ادویه‌ها و چاشنی‌ها بسی ضروری خواهد بود. یکی از فاکتورهای بسیار ایده‌آل در گوشت مرغ، برخورداری از خاصیت خنثی و ملایم در عطر و طعم است. لذا به راحتی می‌توانید با استفاده از ادویه‌ها، بهترین مزه را برای گوشت مرغ به ارمغان بیاورید.
 • از دیگر المان‌های مهم برای انتخاب بهترین ادویه برای مرغ توجه به ترکیب مناسب و ایده‌آل برخی از ادویه‌‌ها با یکدیگر است. در انتخاب این ادویه‌ها باید به عوامل بسیار زیادی توجه نمایید. بهتر است ادویه‌هایی را با یکدیگر ترکیب نمایید که در صورت مخلوط شدن، عطر و طعم خود را از دست ندهند. برخی از ادویه‌ها در صورت ترکیب شدن با یکدیگر عطر و طعم خود را از دست خواهند داد. لذا استفاده از آنها برای طعم‌دهی مرغ، هرگز مناسب نخواهد بود.
ادویه |تهیه
بهترین ادویه برای مرغ

بهترین ادویه برای مرغ کدام است؟

در بالا به خصوصیات بهترین ادویه برای مرغ اشاره شد. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، برخی از این ادویه‌ها با ترکیب شدن، طعم فوق العاده‌ای را در بر خواهند داشت. برخی از ادویه‌ها جز اصلی هر غذایی به شمار می‌روند. استفاده از نمک، زردچوبه و فلفل سیاه، در انواع غذاها بسیار رایج است.

اما ما در این مقاله به ذکر ادویه‌های خاص و جذابی می‌پردازیم که کمتر شاهد استفاده از آنها بوده‌اید. اگر به دنبال یک طعم متفاوت و خاص برای طعم دهی مرغ هستید، ما را همراهی کنید. از جمله بهترین ادویه‌ها برای مرغ و خرید ادویه، عبارتند از:

زنجبیل:

از بهترین ادویه برای مرغ، می‌توان به زنجبیل اشاره نمود. این ادویه از طبع گرمی برخوردار است. لذا انتخاب هوشمندانه‌ای برای طعم دهی به گوشت مرغ به شمار می‌رود. از خصوصیات این ادویه می‌توان به طعم تند و شیرین آن اشاره نمود. اغلب در تهیه بسیاری از غذاهای هندی و آسیایی از این ادویه استفاده می‌کنند. استفاده از این ادویه، تعدیل سردی گوشت مرغ را به همراه خواهد داشت. با استفاده از این ادویه، با مرغ‌های بی‌مزه و بدون طعم خاص، خداحافظی کنید.

ادویه |تهیه
بهترین ادویه برای مرغ

هل بهترین ادویه برای مرغ:

هل نیز به عنوان بهترین ادویه برای مرغ شناخته شده است. از عطر و طعم خاص این ادویه، می‌توان به عطر نسبتا شیرینی قوی آن اشاره نمود. این ادویه در انواع سبز، سیاه و سفید موجود است. اما اگر به دنبال یک عطر قدرتمند برای از بین بردن بوی بد مرغ هستید، انتخاب هل سبز، بسی هوشمندانه خواهد بود. این نوع از ادویه‌ها به صورت پودر نیز موجود هستند. لذا به راحتی می‌توانید از این ادویه برای طعم دهی مرغ، استفاده کنید. از این ادویه برای طعم دهی بسیاری از نوشیدنی‌ها و حتی گوشت قرمز نیز استفاده خواهند نمود.

پودر سیر بهترین ادویه برای مرغ:

آیا به دنبال تجربه‌ی یک مرغ لذیذ با عطر و طعم تند هستید؟! چه انتخابی بهتر از پودر سیر سراغ دارید؟! این ادویه خاص علاوه بر در بر داشتن خواص فوق العاده، طبع گرمی را نیز در بر دارد. این ادویه عطر و طعم بی‌نظیری را برای گوشت مرغ شما به همراه خواهد داشت. با استفاده از این ادویه در طعم دهی و پخت گوشت مرغ، نه تنها شاهد بوی نامطبوع نیستید، بلکه طعم بی‌نظیری  را تجربه می‌کنید.

تخم گشنیز بهترین ادویه برای مرغ:

حتما شما هم تاکنون به معجزه‌ی استفاده از گشنیز در انواع مواد غذایی پی برده‌اید. تخم گشنیز یکی از خاص‌ترین و خوش عطرترین ادویه‌ها است که می‌تواند عطر و طعم باور نکردنی را برای گوشت مرغ به ارمغان بیاورد. طعم این ادویه بسیار شبیه به لیمو و عطر مسحور کننده‌ای را در بر دارد. طعم شگفت انگیز و عطر خارق العاده در این ادویه، آن را به یکی از محبوب‌ترین ادویه‌ها در غذاهای خاورمیانه و آمریکای لاتین مبدل کرده است.

پاپریکا بهترین ادویه برای مرغ:

پاپریکا نیز در لیست بهترین ادویه برای مرغ قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید پاپریکا همان فلفل دلمه‌ای قرمز است.از خصوصیات باور نکردنی در این ادویه، می‌توان به عطر و طعم فوق العاده و بی‌نظیر آن اشاره نمود. این ادویه نیز از طبع گرمی برخوردار است. لذا استفاده از آن برای خنثی کردن سردی گوشت مرغ، بسی کاربردی خواهد بود.

از این ادویه علاوه بر طعم دهی گوشت مرغ، برای از بین بردن بوی نامطبوع آن نیز استفاده می‌کنند. این ادویه شگفت انگیز، طعم فوق العاده‌ای را برای گوشت مرغ  به همراه خواهد داشت. یکی از نکات قابل توجه در این ادویه، قابلیت فوق العاده‌ی آن در ترکیب با ادویه‌های دیگر است. این ادویه را به راحتی با انواع ادویه‌های دیگر مخلوط نموده و هرگز نگران از دست رفتن عطر و طعم بی‌نظیر آن نباشید.

انواع فلفل سیاه و فلفل قرمز:

همانطور که می‌دانید یکی از ادویه‌های لازم و ضروری در اغلب مواد غذایی و همچنین بهترین ادویه برای مرغ، فلفل سیاه است. استفاده از فلفل قرمز نیز در عطر و طعم‌دهی به گوشت مرغ، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اگر طرفدار عطر و طعم تند و آتشین هستید، هرگز استفاده از این فلفل‌ها را فراموش نکنید.

فلفل‌ها عموما از طبع گرمی برخوردار هستند. لذا می‌توانند بر روی خنثی کردن سردی گوشت مرغ نیز تاثیر فوق العاده‌ای داشته باشند. لازم به ذکر است که با استفاده از این ادویه در کنار ترکیبات مختلف، هرگز شاهد از دست دادن خواص آن نخواهیم بود. لذا به راحتی از این ادویه در ترکیب ادویه‌های دیگر نیز استفاده کنید.

دارچین:

یکی از خاص‌ترین و خوش عطرترین ادویه‌ها، دارچین است. این ادویه فوق العاده در کنار عطر دلنشین، طعم بی‌نظیری را نیز در بر دارد. از خواص حیرت انگیز آن نیز می‌توان به طبع گرم دارچین اشاره نمود. لذا به راحتی از این ادویه برای طعم دهی گوشت مرغ استفاده کنید و شاهد تاثیر گذاری باور نکردنی آن نیز باشید. این ادویه علاوه بر افزایش عطر خوش گوشت مرغ، بر روی طعم آن نیز تاثیرگذار خواهد بود.

بهترین ادویه برای مرغ را خلق کنید:

حال که شاهد لیست بهترین ادویه برای مرغ بودید، می‌توانید یک ترکیب شگفت انگیز را خلق کنید. با ترکیب برخی از این ادویه‌ها و انواع سبزیجات معطر، می‌توانید یک عطر و طعم خاص و جدید را خلق کنید. ترکیب انواع ادویه‌ها از جمله:

 • دارچین
 • رزماری
 • آویشن
 • زردچوبه
 • انواع فلفل‌ها
 • زیره
 • زنجبیل
 • پونه کوهی

و … می‌تواند یک طعم متفاوت و خاص را برای شما به ارمغان بیاورد. امروزه با توجه به استقبال افراد از طعم‌های خاص، متفاوت و جدید، شاهد انواع ترکیبات مختلف در ادویه‌ها هستیم. هر کدام از ادویه‌ها می‌توانند نقش بی‌نظیری بر روی عطر و طعم مواد غذایی شما داشته باشند. اصولا طعم‌دهی به موادی مانند مرغ که از عطر و طعم خنثی‌ برخوردار است، بسیار پیچیده و سخت خواهد بود. لذا استفاده از مشاوره‌های هوشمندانه در این زمینه، حائز اهمیت می‌باشد.

در کنار انتخاب بهترین ادویه برای مرغ، می‌توانید به خواص بی‌نظیر آنها نیز توجه نمایید. برخی از این ادویه‌ها از خواص دارویی بی‌نظیری برخوردار هستند. لذا شما نه تنها از یک عطر و طعم فوق العاده برخوردار شده‌اید، بلکه سلامت بدن خود را نیز تضمین کرده‌اید. ادویه‌هایی مانند: دارچین، هل، زردچوبه، فلفل و … از ارزش غذایی قدرتمندی برخوردار هستند. لذا بهترین‌ها را هوشمندانه انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا