فعالان کسب و کار

آشنایی با ارورهای کارتریج hp

ارور کارتریج در پرینتر های HP ، رفع اخطار کارتریج no cartridge . در بسیاری از مواقع ممکن است پرینتر شما هشدار های مبنی بر اینکه کارتریج خود را متصل کنید یا اینکه کارتریجی موجود نیست بدهد. علیرغم تمامی گزارش هایی که کاربران به نمایندگی جهت پیگیری این موضوع می دهند باید اضافه کنیم که پرینتر ها ممکن است به چندین دلایل مختلف این اخطار را به کاربران  نمایش دهند. با ما همراه باشید تا بتوانیم با کمک همدیگر این اخطار را رفع کنیم.

توجه داشته باشید اولین مرحله ساده ترین و در عین حال مهمترین گزینه برای رفع این هشدار کارتریج میباشد. تنها کافیست به سراغ پرینتر خود بروید و سپس درب کارتریج آن را باز کنید. پس از اینکه درب پرینتر خود را باز کردید. کارتریج خود را بیرون بیاورید. با دقت تمامی زوایای کارتریج نگاه کنید ، اگر در این کارتریج ها علائم چون شکستگی، تونر ریزی و … می‌بینید. حتماً برای به نمایندگی مراجعه کنید.

ابتدا مطمئن شوید که کارتریج شما دارای شارژ می باشد. پس از اینکه اطمینان حاصل کردید. کارتریج های خود را درون پرینتر اچ پی قرار دهید. در ۹۰% از مواقع این اخطار با پیش بردن این مرحله رفع می شود. و شما می توانید برای ادامه چاپ اسناد خود از پرینتر اچ پی استفاده کنید. اما پس از انجام دادن این مرحله همچنان پرینتر شما اخطار ارور کارتریج می‌دهد در ادامه با ما همراه باشید.

No printer cartridge error

در مرحله دوم نقاط تماس بین کارتریج و پرینتر را پاک کنید. با استفاده از یک گوش پاک کن یا پنبه و مقداری آب مقطر می توانید این کار را انجام دهد. برای شروع به این کار درب پرینتر  اچ پی خود را باز کنید. پس از اینکه در پرینتر به صورت کامل باز شد. کارتریج را از دستگاه بیرون بیاورید. استفاده از آب مقطر گوش پاک کن را کمی مرطوب کنید سپس آب اضافی آن را فشار دهید تا از خیس شدن بیش از حد پنبه جلوگیری شود. گوشه کارتریج قطعه ایی فلزی کنار درام موجود می باشد. آن را با کمک پنبه خیلی آرام تمیز کنید.

پس از اینکه نقطه کارتریج تمیز کردید به سراغ چاپگر اچ پی خود بروید. سپس نقطه تماس داخل چاپگر را همانند کارتریج پاک کنید. پس از اینکه این مرحله را انجام دادید به آرامی کارتریج خود را به روی پرینتر اچ پی متصل کنید.سپس درب پرینتر را ببندید و کمی صبر کنید تا پرینتر پردازش خود را انجام دهد. پس از اینکه پردازش پرینتر شما تمام شد. ببینید که آیا اخطار کارتریج برطرف شده است یا خیر. اگر شده بود شما می توانید از چاپگر اچ پی خود مجدداً استفاده نمایید. در غیر این  صورت با ما همراه باشید تا موارد دیگری را نیز با هم  بررسی کنیم.

Error پرینترهای hp 2055 |ارور پرینترهای hp

خطای کارتریج در پرینتر های اچ پی

مرحله بعدی بازگرداندن تنظیمات پرینتر خود به حالت اولیه می باشد. در بسیاری از مواقع اگر شما از مراحل پیش جواب نگرفتید. میتوان با پشت سر گذاشتن این مرحله ارور کارتریج خود را برطرف کنید. توجه داشته باشید که پس از انجام این مرحله اطلاعات پرینتر شما به حالت اولیه برمیگردد. پرینتر اچ پی خود را به برق متصل کنید سپس دکمه پاور آن را فشار دهید تا پرینتر روشن شود.

در صفحه کنترل چاپگر hp،گزینه تایید را فشار دهید تا منو باز شود. استفاده از فلش های رو به پایین و بالا به گزینه ی main menu system setup برسید.پس از این که این گزینه را پیدا کردید دکمه تایید را بزنید تا وارد منوی اصلی تنظیمات بشوید. از طریق این منو به گزینه ی restore defaults برسید و سپس آن را تایید کنید. پس از انجام این مرحله باید به پرینتر اچ پی کمی زمان دهیم تا پردازش خود را تکمیل کنند. اگر ایراد اخطار کارتریج شما در این مرحله رفع شد. می‌توانید به آسانی عملیات چاپ خود را ادامه دهید. اما اگر  همچنان درگیر این هشدار می باشید با ما همراه باشید.

رفع ارور کارتریج

اگر تمامی مراحل بالا را انجام دادید و به نتیجه نگرفتید می‌توانیم در این مرحله ارور کارتریج خود را برطرف کنید. تمامی مراحلی که پیش از این گفته شد. برای زمانی بود که ما از شارژ بودن کارتریج خود مطمئن هستیم. در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که کارتریجپرینتر ما تمام شده  و به همین دلیل است که پرینتر به صورت مکرر اخطار می دهد. برای انجام این مرحله ابتدا کارتریج متناسب با پرینتر خود تهیه کنید. توجه داشته باشید که از کارتریج های اورجینال و شرکتی استفاده کنید زیرا کارتریج های فیک و شارژ شده میتواند به دستگاه شما آسیب های جدی وارد کند. شما میتوانید برای با کارشناسان ما در بخش فروش نمایندگی رسمی اچ پی تماس حاصل فرمایید.

آلارم کارتریج در چند کاره های HP

در ادامه پس از اینکه خود را تهیه کردید، کارتریج را باز کند پس از اینکه کارتریج را باز کردید لازم است که آن را از پک بادی مخصوص جدا کنید. پس از اینکه کارتریج خود را از پک در آوردید پلمپ آن را که در کنار کارتریج قرار دارد ، بکشید. پس از اینکه تمامیه پلمپ ها را باز کردید. خیلی آرام کارتریج قبلی خود را از پرینتر بیرون آورده و سپس کارتریج جدید را جایگزین کنید.

در این مرحله باید اخطار کارتریج برای شما برطرف شود. پس از اینکه این اخطار رفع شد شما میتوانید از پرینتر اچ پی خود برای ادامه عملیات چاپ اسناد استفاده کنید. مطمئن باشید اگر همچنان پرینتر شما اخطار کارتریج می دهد این دستگاه نیاز به تعمیر یا سرویس دارد. شما می توانید پرینتر خود را را برای سرویس به نمایندگی مجاز hp بیاورید. ما در یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود، برگه پرینت شما کیفیت خوبی داشته باشد و بدون مشکل چاپ شود، کارتریج پرینتر است. در صورت بروز مشکل در این قطعه، باید برای اقدام کنید تا پرینت های دیگر شما، قربانی این مشکل نشوند. هر کدام از ایرادهای کارتریج، می تواند ناشی از وجود مشکل در هر کدام از بخش های این قطعه باشند. حل مشکل خطای کارتریج در پرینتر hp، پس از عیب یابی، توسط کارشناسان انجام می شود. اما آشنایی با این خطاها، به شما در عیب یابی مشکل چاپگر، کمک می کند. در این مطلب، ما انواع مشکلات کارتریج را بررسی کرده ایم و به بررسی رفع ارور کارتریج hp جوهر افشان، پرداخته ایم. می توانید برای خرید کارتریج hp با ما در تماس باشید.

بررسی روش های رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp

کارتریج، یکی از اصلی ترین قطعات چاپگر است که کوچک ترین مشکل در آن، باعث از کار افتادن دستگاه می شود. بهترین کار برای حل مشکل خطای کارتریج در پرینتر hp، سپردن آن به دست تعمیرکاران متخصص است. اما اگر با عوامل بروز مشکل در این قطعه، آشنا باشید، می توانید منشا خرابی دستگاه را شناسایی کنید. ارور خالی بودن کارتریج ، مشکلات درام کارتریج، خرابی مگنت کارتریج و شناسایی نشدن کارتریج، از رایج ترین مشکلات این قطعه، است. بنابراین، ما در این مطلب، به بررسی این عوامل و بروز آن، می پردازیم.

باید برای رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp اقدام کنید تا پرینت های دیگر شما، قربانی مشکل بی کیفیت بودن پرینت نشوند.

ارور خالی بودن کارتریج

وقتی سطح مواد مصرفی در کارتریج، از حد استاندارد، کمتر شود، دستگاه، کد خطا ارسال می کند. با دیدن کد مخصوص خالی بودن کارتریج، باید هرچه زودتر برای رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp دست به کار شوید و این قطعه را شارژ کنید. دقت کنید که اگر دستگاه کپی یا پرینتر شما به مدت طولانی با کار کند، احتمال خرابی آن بسیار زیاد می شود.

مشکلات درام کارتریج

درام، یکی از مهم ترین بخش های کارتریج است که برای عملکرد بهتر به کارتریج کمک می کند. نقطه هایی که به طور مساوی تکرار می‎شوند، نقاطی که به صورت یکنواخت و شبیه به یک نوار افقی در سراسر صفحه تکرار می‎شوند، لکه ‎های تونر در سراسر صفحه، خطوط نازک با فاصله های مساوی، اثر تایر خاکستری در سمت راست یا چپ صفحه و موارد مشابه، نشانه خرابی درام پرینتر یا دستگاه کپی می باشند. تمیز کردن درام پرینتر یا تعویض آن نیز، در این مواقع، می‌تواند باعث رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp شود. اما اگر خط عمودی مستقیم و بسیار نازک در تمام طول صفحه مشاهده کردید، در این حالت باید به خراش خوردگی درام شک کنید. در این شرایط، هیچ راهی به جز تعویض درام، وجود ندارد.

خرابی مگنت کارتریج

خرابی مگنت یکی از مشکلات اصلی کارتریج hp است. مگنت دولوپر و مگنت رولر دو بخش بسیار مهم در کارتریج پرینتر و دستگاه کپی هستند که به ذخیره سازی و آزاد شدن شارژ الکتریکی کمک می‎کنند. کمرنگ بودن چاپ، تیره شدن چاپ یا برگه پرینت بیش از حد سیاه، علائم رنگی تکراری، وجود خط های سفید در برگه چاپ شده، و خط های عمودی در برگه پرینت، از علائم خرابی مگنت کارتریج هستند. در صورت مشاهده هر یک از این علائم، برای رفع ارور کارتریج hp جوهر افشان، به تعمیر یا تعویض مگنت پرینتر یا دستگاه کپی نیاز است. در مواقعی که با این مشکلات مواجه می شوید، بهتر است از یک تکنسین متخصص تعمیر پرینتر کمک بگیرید.

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر hp

عوامل مختلفی باعث اچ پی هستند. پر شدن حافظه پرینتر یکی از این عوامل است. در صورت پر شدن حافظه چاپگر، دستگاه برای انجام عملیات پردازشی، با مشکل مواجه می شود. در نتیجه ممکن است کارتریج و قطعات دیگر را شناسایی نکند. همچنین ممکن است موقع جایگذاری کارتریج جدید در پرینتر، نوارها و بسته بندی اطراف آن به صورت کامل جدا نشده باشند. در این صورت، چاپگر نیز، قادر به تشخیص و شناسایی درست کارتریج نیست و نمی تواند عملیات چاپ را انجام دهد. آلودگی اتصالات فلزی کارتریج، نصب کارتریج اشتباه، قدیمی بودن درایور کارتریج و به روز نبودن آن، از دلایل دیگر شناسایی نشدن این قطعه است. بنابراین، در این مواقع، روش های رفع ارور کارتریج hp باید توسط متخصصان تعمیر پرینتر، انجام شود.

خرید کارتریج پرینتر در فروشگاه ها شامل، استعلام قیمت کارتریج، دریافت پیش فاکتور، مشاوره رایگان است. اگر می‌خواهید برای پرینتر خود کارتریج تونری یا جوهری بخرید، کافیست نام کارتریج خود را جستجو و روی مدل کارتریج پرینتر خود کلیک کنید. حتی اگر مدل کاتریج را پیدا نمی‌کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سایت ما سالها تجربه در امر فروش انواع خرید کارتریج کانن و مواد مصرفی و ارائه دهنده این محصولات با بهترین کیفیت در بازار برای انواع پرینتر مکان مناسبی و مطمئن برای خرید شما هموطنان عزیز میباشد ، لازم بذکر است کلیه کارتریج های لیزری و یا جوهر افشان پرینتر های کنان دارای مهلت تست می باشند.

نظر خود را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا