آمریکا عامل ایجاد درگیری و تفرقه در آسیا و اقیانوسیه است

آمریکا |اقیانوسیه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری اخبار ورزشی، سخنگوی وزات امور خارجه چین در واکنش به اظهارات فرمانده ستاد فرماندهی «هند-آرام» آمریکا، اظهار داشت: سیاست و خط قرمز ما کاملا روشن است و هرگز به جدایی تایوان از چین رضایت نخواهیم داد.

لی جیانگ سخنگوی این وزارتخانه با بیان این مطلب افزود: منطقه «آسیا و اقیانوسیه» بستر توسعه صلح‌آمیز است، اما آمریکا در این منطقه موجب ایجاد درگیری و تفرقه می‌شود.

وی افزود: پکن به واشنگتن بطوری جدی یادآوری می‌کند که تایوان، تایوانِ چین است، مسئله تایپه یک امر داخلی چین محسوب می‌شود و حل این مسئله به عهده مردم ما است و هیچ نیروی خارجی حق دخالت در آن را ندارد.

این اظهارات زمانی مطرح شد که وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که ۳۲ هواپیمای نظامی چین را اطراف این جزیره شناسایی کرده است و جان آکوایلینو رئیس فرماندهی اقیانوس هند-آرام (ایندوپاسیفیک) ارتش آمریکا می‌گوید که چین تا سال ۲۰۲۷ به تایوان حمله می‌‎کند.

این مقام نظامی آمریکا در دیدار با کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان این کشور تصریح کرد: چین در حال ساخت زرادخانه نظامی و هسته‌ای خود در مقیاسی است که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون دیده نشده است.

وی افزود: به رغم چالش‌های اقتصادی پکن، بودجه رسمی دفاعی چین طی سال‌های اخیر ۱۶ درصد افزایش یافته و به بیش از ۲۲۳ میلیارد دلار رسیده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در همین راستا اظهار داشت: سیاست ما کاملاً روشن است، یعنی ما با حداکثر صداقت همچنان برای چشم انداز اتحاد مجدد صلح آمیز تلاش خواهیم کرد و در این راه خط قرمز ما روشن است: ما هرگز اجازه جدایی تایوان از چین را نخواهیم داد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا