فعالان کسب و کار

ارزان ترین زمان سفر به کیش

کیش از هیجان‌انگیزترین مقاصد گردشگری در ایران است. پاساژهای رنگارنگ، ساحل درخشان و مرجانی آن، تفریحات آبی متنوع و بسیاری عوامل دیگر سفر به کیش را اولویت اول بسیاری قرار داده است. حتما این سوال را بارها از خود پرسیده‌اید که ارزان ترین زمان سفر به کیش چه فصل یا چه ماهی است. خصوصا اگر از آن دسته افرادی هستید که به سفر کیش و لذت‌بردن از تفریحات جذاب آن علاقه‌مندید و دلتان می‌خواهد به دفعات به جزیره سفر کنید، احتمالا به دنبال سفر ارزان به کیش هستید.

جزیره کیش و به‌طور کلی جنوب ایران مانند نقاط دیگر این سرزمین بسیار دیدنی هستند. برخی فکر می‌کنند که سفر ارزان به کیش امری محال و هزینه سفر به کیش آن‌قدر زیاد است که اصلا باید دور تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای آن را خط بکشند اما واقعیت چیز دیگری است. سفر به هر نقطه‌ای از کشور می‌تواند ارزان و مقرون‌به‌صرفه تمام شود. اگر به فکر رزرو تفریحات کیش هستید ولی در ذهنتان سوال است که ارزان ترین زمان سفر به کیشچه زمانی است؟ تا آخر این مطلب با ما باشید.

ارزان ترین زمان سفر به کیش و در واقع به ۳ عامل مهم بستگی دارد:

  • قیمت بلیط هواپیما کیش
  • قیمت هتل در کیش
  • هزینه‌های گردش و تفریح در جزیره اشاره کرد

بهترین و ارزان ترین زمان سفر به کیش

درباره ارزان ترین زمان سفر به کیش یک واقعیت مهم وجود دارد؛ و آن این است که نمی‌توان زمانی را به‌طور دقیق برای این سفر اعلام کرد. به‌دلیل نوسانات قیمت بلیط هواپیما، قیمت تور کیش و تور لحظه آخری کیش افت‌وخیزهای متعددی دارند. بنابراین آنچه در ادامه بیان می‌شود، نسبی است. بااین‌حال می‌توان در برخی از دوره‌‌های زمانی بلیط هواپیما ارزان کیش را راحت‌تر پیدا کرد. اگر در این زمان‌ها حواستان به قیمت‌ها باشد، احتمالا می‌توانید تور ارزان کیش یا بلیط چارتر کیش را با قیمت پایین بیابید. در دو دوره زمانی احتمال چنین موقعیت‌هایی بیشتر است. این دو دوره عبارت‌اند از: بعد از تعطیلات نوروز و بعد از تعطیلات تابستان. در ادامه درباره این زمان‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ارزان ترین زمان سفر به کیش

ارزان ترین فصل سفر به کیش

تابستان‌های کیش، هوا به طور وحشتناکی گرم و شرجی است. در چنین وضعیتی، سفر کردن برایتان خیلی سخت می‌شود. بعید است، کسی پیدا شود که از چنین وضعیتی خوشش بیاید. بهار، پاییز و زمستان به دلیل خنک‌تر بودن هوا برای سفر کردن به کیش فصل‌های مناسبی هستند.

سفر ارزان به کیش بعد از تعطیلات نوروز

یکی از مهم‌ترین دوره‌های زمانی که می‌توان آن را به‌عنوان ارزان ترین زمان سفر به کیش دانست، بعد از تعطیلات نوروز است. در ایام نوروز مردم فرصت فراوانی برای گردش و تفریح به نقاط مختلف کشور ازجمله کیش داشته‌اند. از سوی دیگر در ایام بعد از تعطیلات، کار و امور روزمره به‌طور جدی شروع می‌شود. بنابراین دور از انتظار نیست که ، تور ارزان و پیدا کنید.. حتی در مواقعی دیده شده است که در روزهای پایانی فرودین ماه بلیط هواپیما کیش کمتر از ۱۰۰ هزار تومان بوده است. به‌این‌ترتیب شما در این ایام می‌توانید یک سفر ارزان داخلی را برای خود و خانواده‌تان ترتیب دهید.

سفر ارزان به کیش بعد از تعطیلات تابستانی

یکی دیگر از موقعیت‌‌های مناسب برای سفر ارزان به کیش، اوایل مهرماه است. در روزهای تابستان و به‌دلیل تعطیل‌بودن مدارس، مردم فرصت مناسبی برای سفر و گردش داشته‌اند مانند ایام نوروز. بنابراین طبیعی است که تعداد سفرها بعد از این تعطیلات کاهش یابد. از سوی دیگر با بازشدن مدارس خانواده‌ها موقعیت کمتری برای سفر دارند. ازاین‌رو تعداد سفرها کاهش می‌یابد. با کاهش تعداد سفرها، قیمت ارزان‌تر می‌شود. ضمن اینکه احتمالا در این روزها می‌توانید بلیط چارتر کیش را نیز با قیمت مناسب‌تری بیابید.

جشنواره های کیش؛ خوش‌گذرانی یا ارزانی؟

جشنواره‌های کیش زمان مناسبی برای گردش و تفریح و لذت‌بردن از جاذبه‌های این جزیره‌اند. در این جشنواره‌های جذاب، مسافران حسابی خوش می‌گذرانند و اوقاتشان به خوشی سپری می‌شود. اما بعید است که در زمان‌‌های برگزاری جشنواره‌ها بتوانید پرواز کیش را به قیمت ارزان بیابید. ضمن اینکه قیمت هم در این ایام پایین نیست. در واقع باید بر سر دوراهی تفریح در کیش و سفر ارزان به کیش، تصمیم بگیرید. در گذشته این جشنواره‌ها بیشتر در فصل‌های گرم سال و برای جذب مسافر برگزار می‌شد اما در سال‌های اخیر جشنواره‌های متعددی در دیگر ایام سال نیز برگزار می‌شود.

تور کیش

تور کیش راه‌حل مناسبی برای کاهش هزینه‌های این سفر است. بنابراین دیگر نیازی نیست که به دنبال بلیط هواپیما کیش یا قیمت هتل در کیش باشید. همه کارها و هزینه‌‌ها را تور پیگیری می‌کند. اما به‌غیراز این شما در جزیره باید برای خرید، جابه‌جایی و غذا هزینه کنید.

بهترین زمان سفر به کیش از نظر آب‌وهوا

معیار دیگر برای شناختن بهترین زمان سفر به کیش، آب‌وهوای جزیره است. اگر گرمایی هستید، بی‌شک گرما و رطوبت جزیره در تابستان و اواخر بهار می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد. ولی اگر بتوانید گرمای این فصل را تحمل کنید، شنا و آب‌تنی دلپذیری در آب را تجربه خواهید کرد. علاوه‌براین، می‌توانید حسابی آفتاب بگیرید و با پوستی برنزه به شهر خود بازگردید. البته هتل، مراکز خرید و مراکز تفریحی و ماشین‌ها با برخورداری از بهترین کولرها و تهویه‌ها هوایی خنک و مطبوع دارند. اما در صورتی که گرمای شدید جزیره واقعا برای شما دشوار است، می‌توانید در زمستان راهی کیش شوید. هوای مطبوع و خنک کیش در این ایام زمینه را برای سفری به‌یادماندنی برای شما فراهم می‌کند.

و در نهایت

باتوجه‌به آنچه گفته شد، شما برای یافتن ارزان ترین زمان سفر به کیش، باید در ایام مختلف حواستان به قیمت بلیط کیش و تور لحظه آخری کیش باشد. اما این موضوع را به خاطر داشته باشید که تنها ارزان‌بودن برای سفر به کیش کافی نیست، در سفر باید به شما خوش بگذرد. بنابراین به‌غیراز قیمت سفر به کیش، به دنبال علایق و اولویت‌های خودتان هم باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا