انواع چراغ سقفی

چراغ سقفی |لوازم روشنایی

چراغ سقفی ال ای دی یک معجزه در نورپردازی

چراغ سقفی ال ای دی در نورپردازی عملکرد خوبی دارد. این چراغ ها به خاطر نور خوبی که ارائه می دهند، از چراغ های معمولی سرتر می باشند. چراغ های سقفی می توانند از لامپ های کم مصرف بهره ببرند و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنند. چراغ سقفی ها دارای انواع متفاوتی می باشند و همین مورد نیز باعث شده است که عملکرد آنها در نورپردازی هم متفاوت باشد.

چراغ سقفی یکی از گزینه های نورپردازی پرکاربرد در اغلب خانه ها می باشد. البته از این مورد می توان بر روی دیوارها نیز استفاده نمود. باید خاطرنشان شد که اگر شما منبع نور را روی سقف ها قرار دهید لذا فضای بیشتری روشن خواهد شد. با این توضیحات می توان متصور شد که چرا نام این لامپ ها، چراغ های سقفی انتخاب شده است. در این چراغ ها اغلب از تکنولوژی لامپ های LED و SMD استفاده می شود از همین رو مصرف انرژی آنها بسیار کم می باشد.

خرید لاین نوری سقف لاینکس

جهت دریافت خدمات و محصولات چراغ خطی، پروفیل لاین نوری، استریپ لایت و منبع تغذیه سوئیچینگ و…. با شماره 09125154531 در ارتباط باشید.

چرا باید از چراغ سقفی استفاده نمود؟

با توجه به اینکه چراغ هایی که امروزه در بازار وجود دارند بسیار متنوع می باشند، در زمان خرید گاها افراد دچار مشکل می شوند. اما چراغ سقفی led از جهات مختلف می تواند در خانه ها یا مراکز تجاری و ادارات مفید باشد. برخی از مزایای اصلی چراغ های فوق در زیر درج شده است:

انواع لامپ سقفی ال ای دی جدید

چراغ های سقفی در واقع نوعی از مدل لامپ سقفی جدید هستند. این چراغ ها نه تنها روشنایی مورد نیاز فضا را مهیا می کنند و می توان به عنوان لامپ سقفی ال ای دی از این محصولات استفاده نمود. بلکه موجب زیبایی محیط و جلوه خاصی در نورپردازی محیط می شوند. این روز ها اغلب افراد به سبک مدرن دکوراسیون گرایش دارند. استفاده از لوستر های فراوان و چراغ های آویز مجلل فضا را از حالت سادگی خارج می کند و همچنین با سبک مدرن امروزی در تضاد است. ازین رو شما می توانید از چراغ های سقفی توکار و روکار برای ایجاد نورپردازی شیک و مدرن برای فضای خود استفاده کنید و یکی دیگر  از مزیت های این لامپ های سقفی جدید، هزینه بسیار پایین آن می باشد. شما می توانید با کمترین هزینه، روشنایی کافی برای فضای خود فراهم کنید و همچنین زیبایی و جلوه ای ویژه به محیط خود بدهید. 

آشنایی با انواع چراغ های سقفی LED:

به صورت کلی می توان چراغ سقفی را بر اساس نوع نصب به دو دسته توکار و روکار تقسیم بندی نمود.

چراغ سقفی توکار و روکار: این چراغ ها اغلب برای نورپردازی های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. عموما از آنها در مغازه ها، اداره ها و … بهره می برند. باید بیان نمود که قیمت چراغ سقفی توکار به دلیل شار نور زیاد و طول عمر بالا، به مراتب زیاد است.

انواع چراغ های سقفی از لحاظ نوع لامپ:

به جز مواردی که در بالا بیان شد، انواع متفاوت دیگری از چراغ های سقفی نیز در بازار وجود دارد که می توانید از آنها با توجه به نیاز خود بهره ببرید:

پنل سقفی روکار : این نوع چراغ ها دارای پنلی می باشد که اطراف را فرا گرفته است. نوع پنل نیز می تواند به صورت گرد، مربعی و .. باشد. معمولا پنل ها دارای رنگ بندی هستند که بتوان از آنها در هر محیطی استفاده نمود.

چراغ پنلی توکار: در این چراغ ها پنل بیرون از دیوار قرار می گیرد و سایر بخش ها در داخل دیوار یا سقف می ماند. چون بخش تجهیزات دیده نمی شوند، بسیار شیک به نظر می رسند. از همین رو در اغلب خانه های مدرن از این مورد استفاده می شود.

لامپ ال ای دی سقفی: چراغ سقفی LED به نسبت سایر لامپ ها میزان مصرف برق کمتری دارد. این لامپ ها چون در رنگبندی های بسیاری وجود دارند، علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب می نمایند. در ساختار این لامپ ها از دیودهای ال ای دی استفاده می شود، به همین دلیل به این نام خوانده می شود. قیمت لامپ ال ای دی سقفی توکار نسبت به لامپ های قدیمی کمی بیشتر است اما طول عمر بالا و مصرف بهینه، خرید لامپ ال ای دی سقفی توکار را مقرون به صرفه می نماید. 

چراغ سقفی تزئینی: چون این چراغ ها نور بیشتری تولید می کنند و تجهیزات آنها قابل مشاهده نمی باشد، امروزه در دکوراسیون داخلی بسیار پرطرفدار می باشند. از این چراغ ها می توان برای تزیین محیط نیز استفاده نمود.

هالوژن سقفی مدرن: هالوژن یا چراغ ال ای دی سقفی، در ساختار خود از ال ای دی هایی بهره می برند که نور مناسب تولید می نماید. برای اینکه این موارد نور خوبی داشته باشند باید اتصالات آنها به درستی انجام شود و در معرض رطوبت یا باران قرار نگیرند.

چراغ ریلی سقفی:

چراغ ریلی سقفی یکی از چراغ های پرکاربرد در فروشگاه ها می باشند. از این موارد چون می توانند نور را در یک نقطه متمرکز نمایند به وفور استفاده می شود. اگر قصد دارید تا بر روی محصولات فروشگاه یا نقطه ای خاص تمرکز شود، توصیه ما استفاده از چراغ های مذکور می باشد.

نکات مهم برای نورپردازی با چراغ های سقفی:

اگر قصد دارید تا از چراغ سقفی ارزان به عنوان یک المان دکوراتیو برای نورپردازی استفاده نمایید، لازم است تا به موارد زیر توجه داشته باشید:

مشاهده

در زمان خرید چراغ سقفی LED باید چه مواردی را در نظر داشت؟

برای اینکه یک چراغ مناسب خریداری نمایید، گزینه های زیادی وجود دارند که باید مد نظر قرار دهید. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود

قبل از خرید لازم است تا حتما هدف خود را مشخص نموده و بر اساس آن اقدام به خرید کنید. در خرید چراغ سقفی بسیار مهم است تا فضا، نوع نورپردازی و نحوه نصب چراغ ها را مشخص نمایید زیرا در این صورت می توانید چراغ مناسب خود را خریداری کنید.

 

چراغ سقفی آرند

خروج از نسخه موبایل