اقتصادی

اگر در پیاده‌روی اربعین گرمازده شدید به اتاق سرد بروید!

اگر در پیاده‌روی اربعین گرمازده شدید به اتاق سرد بروید!

ستاد اربعین در مرزهای ایران و عراق کانکس‌های سرد تعبیه کرده تا در صورتی که زائری دچار گرمازدگی شد به آنجا مراجعه کند.

به گزارش اخبار ورزشی؛ رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین کشور از استقرار کانکس‌های سرد برای زائران گرمازده در مرز‌های هشت گانه خبرداد.

دکتر جعفر میعادفر، گرمای هوا را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش رو برای زائران دانست و افزود: به منظور مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی زائران، علاوه بر ایجاد فضا‌های درمانی قابل قبولی که در پایانه‌های مرزی ایجاد کردیم، کانکس‌هایی را نیز تحت عنوان اتاق سرد فراهم ساختیم.

وی ادامه داد: در صورتی که زائران محترم دچار علائم گرمازدگی شدند، می‌توانند به مراکز درمانی و یا اتاق‌های سرد مراجعه کنند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین از افزایش توان عملیاتی نیرو‌های درمانی مستقر در پایانه‌های مرزی اربعین خبر داد و افزود: نیرو‌های بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی از سراسر کشور به مرز‌های هشت گانه جهت خدمت‌رسانی به زائران اعزام شدند.

دکتر میعادفر آمادگی تیم‌های اورژانس مستقر در پایانه‌های مرزی را رضایت بخش توصیف کرد و افزود: در بازدیدی که همراه با دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت از پایانه‌های مرزی شلمچه و مهران انجام شد، نیرو‌های حوزه بهداشت، درمان و فوریت‌های پزشکی در قسمت‌های مختلف مرزی به صورت تمام وقت فعال و مشغول به خدمت‌رسانی به زائران محترم حسینی بودند.

وی توصیه کرد: استفاده از کلاه لبه دار، عینک آفتابی و نوشیدن آب کافی همراه با لیموترش، خاکشیر و یا تخم شربتی می‌تواند در افزایش نگهداشت آب در بدن و جلوگیری از گرمازدگی موثر باشد.

دکتر میعادفر با بیان اینکه زائران باید توصیه‌های آموزشی را جدی بگیرند، عنوان کرد: تردد زائران در طول شب، مهم‌ترین نکته در پیشگیری از گرمازدگی است.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا