بهترین نمایندگی سوپرپایپ در تهران

لوله سوپر پایپ تحت لیسانس آلمان و به صورت پنج لایه تولید شده و دارای تکنولوژی بالایی از نظر ساختار می باشند و در مصارف ساختمانی و بهداشتی بسیار پرکاربرد هستند. این لوله ها با توجه به مزایای زیادی که دارند، نسبت به لوله های قدیمی جایگزین مناسبی برای لوله های فلزی می باشند.

امروزه در لوله کشی ساختمان ها و مکان های از لوله هایی استفاده می شود که از نظر ساختار، تکنولوژی بالایی دارند و نسبت به لوله های فلزی عملکرد خیلی بهتری دارند. این لوله ها پنج لایه بوده و دارای بهترین کیفیت می باشند. این لوله ها، لوله سوپرپایپ تحت لیسانس آلمان هستند و مزایای بسیار زیادتری نسبت به لوله های قدیمی فلزی دارند.
مصارف بسیار زیادی در ساختمان ها و مکان های بهداشتی دارند. مشخصات متفاوت آنها، متناسب با درخواست مشتریان می باشد. برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ابتدا مزایای استفاده از این نوع لوله ها را یادآور خواهیم شد و شما با معرفی مشخصات فنی لوله سوپر پایپ همراه ما باشید.

The best superpipe agency in Tehran

مشخصات فنی لوله سوپرپایپ

لوله های سوپرپایپ تلفیقی از پلیمر و فلز می باشند که از متریال Pex-Al-Pex تشکیل شده و با وجود ساختار پنج لایه و تکنولوژی بالا معایب لوله های قدیمی و فلزی را پوشش می دهند و با دوام و کیفیت بالا و رسوب پذیری حداقلی، جایگزین بسیار مناسبی برای آنها می باشند. سطح صاف و صیقلی داخل و خارج این لوله ها باعث شده تا از خوردگی و فرسودگی آنها جلوگیری شود و عمر طولانی در مصارف ساختمانی و بهداشتی داشته باشد.

جدیدترین تکنولوژی ساخت این لوله ها، سوپرپایپ 2+ می باشد که تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود و به دلیل وجود آلیاژ آلومینیومی خاص و متریال با کیفیت پلی اتیلن، در سیستم های ساختمانی و بهداشتی بسیار کاربرد دارند که کیفیت آب آشامیدنی با استفاده از این لوله ها مطلوب می باشد. با آزمایش هیدرواستاتیک انجام شده روی لوله های سوپرپایپ، این لوله ها تحمل فشار 10 بار و دمای 95 درجه سانتیگراد را در بلند مدت دارند که نشان دهنده کیفیت و عمر مفید و بالای لوله های سوپرپایپ می باشد.

مزایای استفاده از لوله های سوپرپایپ

در مقایسه لوله های نسل جدید با نسل قبل باید بگوییم که این لوله های نسل جدید نیوپایپ، خوردگی از داخل یا خارج ندارند، امکان رسوب گذاری ندارند، تحمل دما و فشار بالایی دارند. ضریب انبساط طولی کمی دارند و نفوذپذیری اکسیژن ندارند. امکان شکل پذیری دارند. سبک وزن هستند و سرعت نصب بالایی دارند.
ضریب انتقال حرارت آنها نیز کم است. جا به جایی و حمل آنها آسان است و به دلیل جلوگیری از لجن و رسوب کیفیت آب عبوری از لوله ها بسیار خوب می باشد.

 • مصارف انتقال آب آشامیدنی (سرد و گرم)
 • صنایع پزشکی و بهداشتی
 • صنایع غذایی
 • صنایع شیمیایی
 • صنایع نفت و گاز
 • صنایع پتروشیمی
 • صنایع ماشین سازی و کشتی سازی
 • سیستم های حرارتی و برودتی
 • سیستم های گرمایش و سرمایش از کف

انعطاف پذیری:

این لوله ها، انعطاف پذیری بالایی دارند و به راحتی قابلیت خم شدن دارند و نصب آسانی در سیستم های لوله کشی دارند.

مقاومت در برابر خوردگی:

سوپر پایپ ها غیر قابل خوردگی هستند و با آب و رطوبت تعامل کمتری دارند. این وِیژگی می تواند عمر مفید آن را افزایش دهد.

عملکرد حرارتی:

این محصولات دارای خاصیت عایق حرارتی هستند که می توانند به حفظ دمای آب درون لوله کمک کنند و خنک یا گرم نگه دارند.

نصب آسان:

به دلیل انعطاف پذیری و سبکی، نصب و اتصال لوله های سوپرپایپ به سیستم لوله کشی ساختمان به راحتی انجام می شود.

مشخصات فنی لوله سوپرپایپ

 • قطر خارجی این لوله ها : از 14 تا 110 متغیر است.
 • ضخامت جداره : از 2 تا 10 متفاوت است.
 • قطر داخلی : از 10 تا 90 میلیمتر
 • طول کلاف : 50، 100، 150، 200 متر میباشد.
 • طول شاخه : 5 متر است.

از دیگر آیتم هایی که باید برای خرید این محصولات در نظر بگیرید می توان به وزن بر متر طول، وزن با آب، وزن کلاف یا شاخه، حجم آب در طول لوله، زبری، حداقل شعاع خم با دست، با فنر تو، با فنر رو، با خم کن اشاره کرد:

 • ضریب انتقال حرارت(w/mk) : 0.40
 • ضریب انبساط طولی(m/mk) : 10-8 *25
 • درجه حرارت کاری (درجه سانتیگراد) 95 در کارکرد بلند مدت، 110 در کارکرد کوتاه مدت.
 • فشار کاری در بلند مدت 10، و فشار اسمی 80 بار می باشد.
 • ساختار لوله سوپر پایپ

ساختار این لوله ها پنج لایه شامل پلی اتیلن، چسب، آلومینیوم، دوباره چسب و پلی اتیلن می باشد.

اتصالات سوپرپایپ

اتصالات به این لوله ها به شکل یکپارچه پرس می شوند. جنس حلقه، آلومینیوم است و به همین دلیل پرس با دقت و کیفیت عالی انجام می شود و در مرحله آخر آب بندی نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

کاربرد

این لوله ها در مصارف بهداشتی و پزشکی برای انتقال آب آشامیدنی سرد و گرم مورد استفاده قرار میگیرند. صنایع غذایی، بهداشتی، شیمیایی، نفت و گاز، پتروشیمی، ماشین سازی و کشتی سازی، سیستم های حرارتی و برودتی و سیستم های گرمایشی و سرمایشی از کف، مواردی هستند که از این لوله ها در آنها استفاده می شود.

لیست قیمت لوله های سوپرپایپ

برای دریافت لیست قیمت این محصولات به علاوه متعلقات باید به بهترین فروشگاه اینترنتی که اعتبار خوبی دارند مراجعه کنید. در نهایت در اینجا با لوله سوپر پایپ مورد استفاده در سیستم های آب سرد و گرم در ساختمان ها و کاربردها و مزایای آن به طور کامل آشنا شدید.
برند تولید آنها نیز اهمیت زیادی دارد. آیتم هایی که باید برای خرید در نظر بگیرید را نام بردیم. برای استفاده از این لوله ها لازم است تا دستورالعمل ها و استانداردهای مربوطه را رعایت کنید تا بهترین عملکرد و کارایی را در استفاده از آنها در دیوارها یا کف یا زیر سقف ها داشته باشید.

فرق نیوپایپ و سوپایپ

در بازار مصالح ساختمانی اگر گذر کرده باشید لوله هایی با ابعاد مختلف و برندهای متفاوت را خواهید دید.این لوله ها هر کدام برای خود مزایا و کاربردی دارند. مثلاً لوله پوشفیت برای اتصالات فاضلابی انتخاب مناسبی می باشد، لوله پنج لایه برای لوله کشی آب ساختمان و سیستم گرمایش از کف مناسب بوده و … . می توان اینگونه گفت وجود لوله باعث ایجاد روح در ساختمان می شود و نبود لوله باعث می شود که ساختمان یک اسکلت بیشتر نباشد.

پس اگر شما هم می خواهید به سراغ خرید لوله پنج لایه بروید و نمی دانید کدام بهتر است و به دنبال فرق نیو پایپ و سوپر پایپ هستید و می خواهید یک انتخاب مناسب داشته باشید با ما تا انتهای این مقاله همراه گردید.

 

دکمه بازگشت به بالا