بومی‌سازی تجهیزات سنجش آب و هوا توسط محققان کشور

بومی‌سازی تجهیزات سنجش آب و هوا توسط محققان کشور

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند تجهیزات سنجش آب و هوا را بومی‌سازی کنند. از این تجهیز در فرودگاه‌ها و مراکز نظامی برای اندازه‌گیری سرعت و تشخیص جهت وزش باد استفاده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، محققان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند تجهیزات سنجش آب و هوا را بومی‌سازی کنند. از این تجهیز در مراکز حساسی همچون فرودگاه‌ها و مراکز نظامی برای سنجش داده‌های مختلفی مانند سرعت و جهش وزش باد استفاده می‌شود. این محصولات فناورانه بعد از ۷ سال کار تحقیقاتی در کشور بومی‌سازی شد.

جمشیدی از فناوران این شرکت دانش بنیان گفت: محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان با نمونه‌های آلمانی از لحاظ سرعت آستانه، گواهی کالیبراسیون و کیفیت رقابت می‌کند.

وی تصریح کرد: قیمت نمونه کانتر آلمانی به تنهایی ۱۰۰۰ یورو است و قیمت کل کانتر با تمام متعلقات آن بین ۴ تا ۵ هزار یورو است در حالی که قیمت محصول تولیدی شرکت ما ۸۰۰ یورو است.

وی تأکید کرد: محصولات سنجش آب و هوای این شرکت دانش بنیان هم در داخل و هم خارج از کشور استفاده می‌شود و تجهیزات و تاسیسات را به فرودگاه‌ها و مراکز نظامی فروخته‌ایم.

جمشیدی گفت: در موضوع صادرات نیز محصولات ما به کشور روسیه صادر شده است. همچنین ۱۵ نفر در تولید این تجهیزات بومی دخیل هستند.

جمشیدی خاطرنشان کرد:: استفاده از تجهیزات سنجش هوا در مراکز تخصصی و حساسی همچون فرودگاه‌ها کاربرد دارد که باید با کمترین خطا داده‌ها را در اختیار کاربران قرار بدهد.

 

دکمه بازگشت به بالا