اقتصادیفعالان کسب و کار

خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

یکی از تجهیزاتی که امروزه در اکثر یخچال های هوشمند وجود دارد صفحه نمایش یخچال است که معمولاً روی درب یخچال نصب می شود. صفحه نمایش با نمایش اطلاعات دما و داشتن تعدادی دکمه برای تنظیمات یخچال استفاده می شود. اما برخی از آی پی امداد می پرسند که چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟ یا دلیل خاموش شدن صفحه نمایشگر ساید بای ساید یخچال چیست؟ یا علت روشن ماندن صفحه نمایش یخچال چیست؟ دلایل متعددی منجر به کار نکردن صفحه نمایش و دکمه های یخچال می شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت وجود هرگونه پرسش در مورد علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و  به پرسش و پاسخ بپردازید.

7 علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال

صفحه نمایش یخچال توسط ال ای دی های نصب شده بر روی آن به شما نور می دهد و مشکل خاموش بودن آن به یکی از دلایل زیر می باشد:

 1. ال ای دی ها
 2. برق یخچال
 3. برد الکترونیکی
 4. نوسانات برق
 5. نمایشگر
 6. سیمکشی
 7. سوئیچ درب

کاربران گرامی آی پی امداد، در ادامه به شرح کامل 7 علت خاموش شدن صفحه یخچال میپردازیم.

 1-سوختن ال ای دی ها باعث روشن نشدن صفحه نمایش یخچال میشود

 • اگر ال ای دی های نصب شده بر روی صفحه نمایش یخچال بسوزند، نور روی صفحه نمایش را نخواهید دید.
 • برای حل مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال باید LED های روی نمایشگر را تعویض کنید.

2- به برق نبودن یخچال

 • عدم اتصال یخچال به برق دلیلی مبتدی است.
 • اما اگر صفحه یخچال روشن نشد از سالم بودن پریز، دوشاخه و کابل برق مطمئن شوید.

3- خرابی برد الکترونیکی منجر به از کار افتادن نمایشگر یخچال میشود

برخی از کاربران در آی پی امداد، با این سوال که: دلیل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال چیست؟ مواجه میشوند. یکی از دلایل این امر است. بُرد یکی از قطعات مهم یخچال است که وظیفه کنترل قسمت های مختلف دستگاه را بر عهده دارد. در بیشتر موارد خرابی برد الکترونیکی اصلی باعث از کار افتادن سایر قسمت های یخچال می شود.

 • صفحه نمایش یخچال دارای برد الکترونیکی است که با بُرد اصلی متفاوت است.
 • نمایشگر یخچال تمام اطلاعات را از طریق برد الکترونیکی اصلی به ما می دهد.
 • اگر برد اصلی مشکل داشته باشد، صفحه نمایش یخچال نیز خاموش می شود.
 • توجه داشته باشید که برد الکترونیکی اطلاعاتی را که باید روی صفحه نمایش ببینیم به برد نمایشگر منتقل می کند.
 • برد الکترونیکی اصلی یخچال از طریق سیم و سوکت به بُرد نمایشگر متصل می شود.
 • اگر این اتصال سیم و سوکت مشکل داشته باشد، صفحه نمایش خاموش می شود.
 • برای حل این مشکل ابتدا بررسی کنید که سوکت به درستی در جای خود قرار گرفته باشد یا اتصالی در سیم رابط وجود نداشته باشد.

توجه داشته باشید، زمانیکه بر روی صفحه نمایشگر یخچال تنظیم دما را انجام میدهید و یا میخواهید یک لیوان آب را پر کنید، برد صفحه نمایشگر درخواست شما را به برد الکترونیکی اصلی منتقل میکند و در نهایت خواسته شما انجام میشود.

4- نوسان برق باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال میشود

نوسانات برق نه تنها باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می شود، بلکه باعث از کار افتادن سیستم الکتریکی و خاموش شدن کامل یخچال می شود. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که برای محافظت در برابر نوسانات برق همیشه باید از یک وسیله حفاظت الکتریکی مطمئن (مانند حفاظت فاراتل) استفاده کرد. حتی در برخی مواقع ممکن است در جریان برق رسیده به یخچال اختلالاتی ایجاد شود که از کارکردن دکمه های صفحه یخچال جلوگیری می کند. در این شرایط باید پریز، دوشاخه و کابل بررسی شود.

نوسانات برق باعث ایجاد یک ولتاژ متغیر می شود که در نهایت منجر به آسیب به برد اصلی یا صفحه نمایش می شود. این نوسان برق می تواند دلیل اصلی خاموش شدن صفحه نمایش یخچال باشد.

5- خرابی نمایشگر یخچال

قطعا اگر صفحه یخچال آسیب ببیند دکمه های یخچال نیز از کار می افتند و نمی توانید تنظیمات یخچال را از طریق صفحه نمایش انجام دهید. در بسیاری از موارد برخورد اجسام سنگین به صفحه نمایش، ورود آب به صفحه نمایش، فشار بیش از حد با دست، استفاده مداوم و … از عواملی هستند که باعث از کار افتادن صفحه نمایش یخچال می شوند. در چنین شرایطی بهتر است ابتدا علت آسیب دیدگی صفحه نمایش را بررسی کنید. در صورت آسیب دیدن صفحه نمایش یخچال، بهتر است با تعویض یا تعمیر، مشکل کار نکردن دکمه های صفحه یخچال را برطرف کنید.

 • برد الکترونیکی از یک فیوز، مقاومت، آی سی، منبع تغذیه، خازن، رله … تشکیل شده است.
 • هر کدام از این قطعات یک عمری دارند و با سوختن آن ها، طبیعتا صفحه نمایشگر یخچال خاموش میشود.
 • همانطور که متوجه شدید صفحه نمایش یخچال دارای یک برد است که در صورت از کار افتادن آن خاموش می شود.

دقت نمایید که بعضی از نمایشگر ها در یخچال دارای صفحه لمسی و بعضی دیگر کلیدی هستند. استفاده نادرست یا آب خوردن به پنل نمایشگر لمسی باعث خرابی آن ها میشود که لازم است تعمیر یا تعویض شود. اما در مورد نمایشگری که دارای دکمه های کلیدی هستند، در صورت خرابی باید سوئیچ های زیر دکمه تعویض شود.

6- مشکل در سیم کشی منجر به خاموش شدن نمایشگر یخچال میشود

 • ارتباط بین برد اصلی و صفحه نمایش با سیم میباشد.
 • و همچنین ارتباط بین سوئیچ درب و برد اصلی هم با سیم میباشد.
 • هر گونه خرابی در سیم کشی به مانند پارگی، قطعی سوکت یا شُل شدن آن، منجر به خاموش شدن صفحه نمایش یخچال میشود.

7- خرابی سوئیچ درب باعث روشن نشدن نمایشگر یخچال میشود

 • سوئیچ درب یک سنسور تشخیص است.
 • وقتی در را باز می کنید، لامپ داخل یخچال یا چراغ های نمایشگر روشن می شود.
 • در صورت روشن نشدن صفحه، احتمال خرابی کلید درب وجود دارد.
 • همچنین احتمال قطع شدن سوکت سوئیچ درب وجود دارد.
 • بنابراین برای عیب یابی ابتدا سوکت و سیم های سوئیچ را بررسی کنید.
 • کلید درب سنسوری است که قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی باید تعویض شود.

کاربران گرامی آی پی امداد به این نکته توجه داشته باشید که بعد از چند دقیقه از باز بودن درب یخچال، چراغ های صفحه نمایش خاموش میشود و با بستن و باز کردن مجدد درب، چراغ ها روشن میشود.

علت روشن ماندن صفحه نمایش یخچال

علت روشن ماندن صفحه نمایش یخچال مربوط به مشکل در اتصالی است. اتصالی در نوسان برق یا خرابی یک قطعه اتفاق می افتد.

 • اگر برد الکترونیکی اصلی یا صفحه نمایش اتصالی یا مشکلی داشته باشند، احتمال روشن ماندن صفحه نمایش یخچال وجود دارد.
 • در صورتیکه سوئیچ درب اتصالی کرده باشد، احتمال روشن ماندن صفحه نمایش یخچال وجود دارد.
 • همچنین مشاهده شده است که با اتصالی در سیم کشی، صفحه نمایش روشن مانده است.

از چه طریقی می توان برای رفع مشکل کار نکردن صفحه نمایش یخچال اقدام کرد؟

در این مطلب به پاسخ این سوال که چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند پرداختیم. عدم عملکرد صحیح صفحه یخچال در بیشتر موارد به دلیل خراب شدن برخی از قطعات یخچال یا اختلالات برق ایجاد می شود. برای اینکه بتوان مشکل کار نکردن دکمه های صفحه های نمایش یخچال را تعمیر کرد، بهتر است ابتدا به تشخیص علت اصلی این مشکل پرداخت. تنها راه برای تشخیص دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید این است که به تعمیرگاه مجاز آی‌پی امداد مراجعه کنید.

آی پی امداد یک تعمیرگاه تخصصی و پیشرفته است که بیشتر از 50 سال است در حوزه تعمیرات لوازم خانگی فعالیت می کند و تعمیرات یخچال و انواع فریزر را به صورت تخصصی انجام می دهد. شرکت آی پی امداد با استخدام تعمیر کاران متخصص و دوره دیده، تعمیر صفحه نمایش یخچال را در مقابل شما انجام می دهد. بنابراین می توانید مشکلات صفحه نمایش یخچال خود را از هر برندی که باشد، به شرکت بزرگصفحه نمایش یخچال پنلی که دما، قفل کودک، انتخاب حالت آبریز و یخساز، فعال بودن قابلیت‌های یخچال مانند خنک کنندگی سریع، زمان تعویض فیلتر یخچال را نمایش می‌دهد، ممکن است گاهی دچار مشکل شده و متوجه شوید که روشن نمی‌شود؛ این پنل در این شرایط روشن خواهد شد:

 • باز کردن درب یخچال
 • نمایش پیغام یا ارور
 • در حین تنظیم دما
 • لمس صفحه نمایش
 • فعال شدن عملکردی خاص
 • هنگام پخش آلارم باز بودن درب

در صورتی که دیسپلی یخچال به طور کلی خاموش شود، در برخی مدل‌ها علامت ایرادی است که در دستگاه بروز کرده است. اگر صفحه نمایش یخچال و یا خود یخچال روشن نشود، ممکن است به دلیل ایراد در همان قطعه‌ی صفحه نمایش و بروز ایراداتی در سایر قسمت‌های دستگاه باشد. البته ممکن است یخچال در حالت خاموشی باشد و دچار مشکل خاصی نشده باشد. در صورتی که می‌خواهید تنظیم دمای یخچال را انجام دهید، می‌توانید از مطلب و استفاده کنید.

ارورهای یخچال فریزر هیمالیا می تواند از باز بودن درب یخچال باشد

علت اتومات نکردن یخچال چیست؟

دلایل اصلی خاموشی صفحه نمایش یخچال

علل اصلی خاموش شدن یخچال

قطعی برق یا خاموشی محافظ برق

یکی از دلایلی که موجب خاموش شدن صفحه نمایش یخچال یا همان دیسپلی یخچال می‌شود، قطعی برق و یا وجود مشکل در سه راهی و محافظ برق بوده و طبیعی است که موجب خاموش شدن صفحه نمایش یخچال خواهد شد، زیرا دستگاه به طور کلی خاموش می‌شود. زمانی که دستگاه خاموش شده است بهتر است سه راهی یا همان محافظ را قطع کرده و دستگاه را مستقیم به پریز برق متصل کنید تا در صورت خرابی محافظ متوجه شوید که دستگاه ایرادی ندارد و در این حالت محافظ را تعویض کنید.

البته قطعی برق می‌تواند به دلیل خرابی و قطعی سیم‌ها و کابل‌های داخل یخچال و یا سیم برق متصل شده از پریز تا یخچال به وجود آمده باشد. اگر دوشاخه دستگاه خراب و دفرمه شده، باید تعویض شود و می‌بایست کارشناس تعمیرات یخچال برای تعویض آن اقدام نمایند.

تنظیم دمای یخچال جی پلاس به تفکیک مدل ها

خرابی برد، برد دیسپلی و یا دیسپلی یخچال

از جمله مواردی که موجب روشن نشدن صفحه نمایش یخچال می‌شود، خرابی برد، بروز ایراد در برد نمایشگر یخچال و یا مشکل صفحه نمایش است. برد دستگاه فرمان نمایش دما و … را به سمت برد دیسپلی یخچال می‌فرستد و صفحه نمایش روشن شده و دما و … را نمایش می‌دهد. در صورتی که برد یخچال به هر علتی فرمان لازم را صادر نکند، این مشکل ایجاد خواهد شد.

بروز ایراد در ترموستات یخچال

ترموستات قطعه‌ای است که میزان حرارت کمپرسور دستگاه را می‌سنجد و هر زمان حرارت دستگاه زیادی بالا باشد، فرمان قطع عملکرد دستگاه را صادر می‌کند تا دستگاه خنک شود. اگر این قطعه دچار مشکل شود فرمان را اشتباه ارسال می‌کند و زمانی که نیاز است دستگاه روشن باشد، روشن نمی‌شود و کار نمی‌کند. بنابراین یکی از مشکلاتی که ممکن است موجب خاموشی صفحه نمایش یخچال شود، خرابی ترموستات دستگاه است.

علائم کمبود گاز یخچال چیست؟

 

خرابی سنسور یخچال

سنسور یخچال همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه‌ی تشخیص دمای کابین و فریزر یخچال را دارد. این قطعه زمانی که نیاز است فرمان روشن یا خاموش شدن موتور دستگاه را صادر می‌کند و برحسب نیاز به سرمایش، موتور یخچال عمل می‌کند. در صورتی که سنسور دچار مشکل شود، فرمان روشن شدن یخچال و صفحه نمایش یخچال صادر نمی‌شود.

تعمیر نمایشگر یخچال |صفحه نمایش یخچال دوقلو سامسونگ

ایراد در سوئیچ درب یخچال

همانطور که بالاتر گفتیم زمانی که درب یخچال را باز می‌کنیم، صفحه نمایش یخچال روشن می‌شود. بنابراین اگر سوئیچ درب یخچال دچار مشکل شده باشد و پیغام باز شدن درب را به برد ارسال نکند، صفحه نمایش زمان باز کردن درب، روشن نمی‌شود و نیاز است مشکل سوئیچ درب یخچال رفع شود.

شایع ترین مشکلات یخچال ها و دلایل فنی آن

روشن کردن مجدد صفحه نمایش یخچال ال جی

زمانی که یخچال ال جی پیغام خاموشی و یا همان OFF نمایش می‌دهد، طبق دستورالعمل زیر می‌توانید دستگاه را روشن کنید:

در مدل فریزر 4 کشو ال جی ، کلید DEFROST باید 3 ثانیه نگه داشته شود تا دستگاه روشن شود.

در صورتی که یخچال‌های دو قلوی ال جی پیغام off بدهد، برای یخچال  دکمه FRIDGE نگه داشته شود و 3 مرتبه EXPRESS COOL انتخاب شود و در فریزر دکمه FRE نگه داشته و دکمه EXPRESS FRZ انتخاب شود تا دستگاه روشن شود.

در نهایت اگر دستگاه روشن نمی‌شود و نیاز به بررسی و تعمیرات دارد، برای بررسی و رفع ایراد، درخواست خود را ثبت نماییخراب شدن وسایل برقی ضروری منزل یک اتفاق بسیار نا خوشایند می باشد، اما خرابی یخچال فریزر هیمالیا یا یخچال ساید بای ساید یکی از بدترین اتفاق هایی است که می تواند برای آشپزخانه اتفاق بیوفتد و بدون این وسیله ی بسیار کاربردی و مفید، زندگی بسیار دشوار خواهد بود. یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید شما ممکن است که به هر دلیلی خراب شود، به عنوان مثال ممکن است که موتور یخچال از کار بیوفتد، درب دستگاه به درستی بسته نشود، بدنه ی یخچال به شدت گرم باشد و… . همچنین یکی از ایراداتی که ممکن است برای یخچال شما پیش بیاید، خرابی صفحه نمایش یا همان دیسپلی دستگاه می باشد. امروزه یکی از مشکلات یخچال هیمالیا و ایرادات رایج در یخچال های ساید بای ساید و یا یخچال های فریزر، خاموش شدن صفحه نمایشگر دستگاه می باشد. در این صورت باید موارد مختلفی بررسی شوند، تا ایراد تشخیص داده شود و آن مشکل بر طرف شود. ما در این مقاله در رابطه با، علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید با شما عزیزان صحبت می کنیم. همچنین نحوه ی بر طرف کردن این مشکل را نیز به شما می گوییم.

صفحه نمایشگر یخچال چیست؟

صفحه نمایشگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید، یکی از مهم ترین قسمت ها در یخچال شما می باشد. این بخش، اطلاعات بسیاری از قبیل میزان دمای داخلی یخچال و فریزر، فعال بودن یا نبودن قفل کودک، تنظیمات مربوط به آب ریز و یخساز، وضعیت فیلتر، خنک کردن سریع و… را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین این صفحه نمایش به شما این امکان را می دهد تا دمای یخچال یا فریزر را تغیر دهید. همچنین می توانید تنظیمات قسمت آب ریز و یخ ساز را نیز تغییر دهید. همچنین دیسپلی به کاربر اطلاع می دهد که درب برای مدت طولانی باز است. و یا این که به شما اطلاع می دهد که فیلتر کثیف می باشد و نیاز به تعویض دارد. صفحه نمایش دستگاه، ارتباط مستقیمی با برد و سیم کشی و چند مورد دیگر دارد. بنابراین در صورتی که هر یک از این اجزای متصل به آن خراب شوند، ممکن است اختلالی در عملکرد دیسپلی دستگاه ایجاد کند.

صفحه نمایش یخچال فریزر یا یخچال ساید بای ساید چه مواقعی روشن می شود ؟

صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید، هنگام لمس کردن صفحه یا کلید های روی پنل جلویی یخچال، یا به واسطه ی باز کردن درب یخچال و یا این که بعضی مواقع به صورت خودکار (در صورت فعال بودن برنامه ی خاصی ) روشن می شود. در صورتی که در چنین شرایطی صفحه نمایش روشن نشود، یعنی دستگاه به یک ایرادی بر خورده است. همچنین گاهی ممکن است که صفحه نمایش یخچال، به منظور صرفه جویی در مصرف برق، برای یک دوره ای سیاه یا خاموش شود.

اهمیت سالم بودن صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید و یخچال فریزر

امروزه اکثر یخچال های ساید بای ساید یا فریز، دارای دیسپلی یا همان صفحه نمایش می باشند. خرابی دیسپلی می تواند روی عملکرد آب ریز و یخ ساز تاثیر بگذارد. بنابراین تعمیر این قسمت بسیار مهم می باشد. همچنین در صورت خرابی دیسپلی، شما نمی توانید اطلاعات لازم از وضعیت دستگاهتان را متوجه شوید. در نتیجه این مسئله نیز اصلا خوشایند نمی باشد.

علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید

 • وصل نبودن برق دستگاه
 • خرابی سیم کشی دستگاه
 • خرابی برد دستگاه
 • خرابی خود صفحه نمایشگر دستگاه
 • نوسانات برق
 • خرابی سوئیچ درب دستگاه

وصل نبودن برق دستگاه

اولین موردی که هنگام کار نکردن یا خاموش بودن صفحه نمایش یا همان دیسپلی باید آن را بررسی کنید، این است که آیا دستگاه به برق وصل شده است یا نه. در این صورت باید دو شاخه برق دستگاه را پیدا کنید و آن را به پریز برق وصل کنید. همچنین در صورت وصل بودن دستگاه به برق و عدم کارکرد دیسپلی، باید از سالم بودن دو شاخه و پریز برق نیز مطمئن شوید و در صورت خرابی دو شاخه آن را تعویض کنید و در مورد پریز برق نیز، یا از یک پریز برق دیگر استفاده کنید و یا این که توسط یک دستگاه برقی دیگر از سالم بودن پریز مطمئن شوید.

خرابی سیم کشی دستگاه

مشکلات مربوط به صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید، ارتباط مهمی با خرابی سیم ها دارد. در صورتی که صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید یا یخچال فریزر شما خراب شده، به عنوان مثال روشن نمی شود و یا اطلاعات اشتباه را نشان می دهد، به احتمال زیاد سیم کشی ها به درستی وصل نشده اند و یا این که سیم کشی ها شل شده اند و یا دچار مشکلی شده اند. در نتیجه ممکن است صفحه نمایش اصلا روشن نشود و یا در صورت لمسی بودن دیسپلی، نسبت به لمس پاسخ ندهد. در این صورت باید سیم کشی مربوط به درب دستگاه و سیم کشی بین برد یخچال و برد خود دیسپلی توسط تکنسین متخصص بررسی شود و در صورت قطع بودن باید آن را وصل کنید. در صورت آسیب دیدگی سیم ها، سیم ها باید عوض شوند. همچنین باید بررسی کنید که سیم ها اتصالی نداشته باشند.

خرابی برد دستگاه

در صورتی که سیم ها سالم بودند، و سویچ درب نیز مشکل نداشته باشد، ممکن است که برد خراب شده باشد. برد یخچال، از مهم ترین قسمت ها در دستگاه می باشد، به عبارتی برد، مانند مغز دستگاه عمل می کند. در صورت خرابی این قطعه ی مهم هر مشکلی می تواند برای دستگاه شما ایجاد شود. یکی از این مشکلات خاموش شدن صفحه نمایش می باشد. اصولا برد دستگاه در قسمت بالا در سمت جلو و یا پشت یخچال ( بسته به مدل دستگاه می تواند متفاوت باشد ) قرار گرفته است. در این صورت باید برد به دقت بررسی شود. همچنین باید تمامی اتصالات و مولفه های مرتبط با برد و اتصالات بین برد و صفحه نمایشگر را به دقت بررسی شوند، تا ببینید که خرابی کدام قسمت باعث عدم نمایش و روشن شدن صفحه نمایش شده است. برای اطمینان از خرابی برد، باید دستگاه را از برق بکشید و برای 30 ثانیه صبر کنید و مجدد دستگاه را به برق وصل کنید. در صورتی که مشکلات صفحه نمایش بر طرف نشد، ممکن است برد دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. همچنین دقت کنید که برد دستگاه، یکی از گران قیمت ترین قسمت ها می باشد. در نتیجه تعمیرات آن باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود.

خرابی خود صفحه نمایشگر دستگاه

همچنین یکی دیگر از دلایل خاموش شدن دیسپلی، خرابی خود دیسپلی می باشد. در واقع دیسپلی می تواند در اثر ضربه بشکند و خراب شود. یا این که ممکن است در اثر آب خوردگی هنگام شستشو آسیب ببیند و یا این که بر اثر گشت زمان و به مرور خراب شود، به عبارتی عمر خود را کرده باشد. در چنین شرایطی تنها راه حل ممکن، تعویض دیسپلی می باشد. و این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود.

نوسانات برق

یکی از علل خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید، قطع و وصل شدن برق منزل می باشد. نوسانات برق می تواند به برد و یا به سیم کشی دستگاه آسیب برساند و درنتیجه ممکن است موجب خرابی دیسپلی شود. گاهی ممکن است بنا به دلایلی مثل قطع شدن برق منزل، صفحه نمایش روی یخچال خاموش شود، و با وصل شدن برق صفحه نمایش روشن نشود، اما یخچال در حال کار کردن باشد. حتی بعد از گشت چند ساعت بعد از وصل شدن برق این مشکل بر طرف نشود، یعنی یخچال به درستی کار کند، اما صفحه نمایشگر کماکان روشن نشود. در این صورت باید دستگاه را مجدد تنظیم کنید. تا مشکل بر طرف شود.

معمولا یخچال شما بعد از وصل شدن برق، مجدد خودش به صورت خودکار تنظیم می شود. تنظیم مجدد برای این است که دستگاه دوباره به حالت اولیه برگردد و صفحه نمایش به درستی کار کند. اما در صورتی که این کار به صورت خودکار انجام نشد، بهتر است تا خودتان به طور دستی مشکل را بر طرف کنید و صفحه نمایشگر را ریست کنید. ما نحوه ی ریست کردن دیسپلی را در ادامه توضیح خواهیم داد.

خرابی سوئیچ درب دستگاه

هنگامی که شما درب یخچال را باز می کنید، باید دیسپلی روشن شود، اما متوجه می شوید که این حالت پیش نمی آید. در چنین شرایطی ممکن است که مشکل از سوئیچ درب باشد. به عبارتی سوئیچ درب خراب شده و متوجه ی باز یا بسته بودن درب نمی شود و در نتیجه دیسپلی روشن نمی شود. که در این صورت باید سنسور را تعویض کنید تا مشکل بر طرف شود.

همچنین با یاد داشته باشید، که ممکن است که بعد از 8 دقیقه باز بودن درب، دیسپلی خاموش شود. و این حالت طبیعی می باشد و در صورت بستن و باز کردن مجدد درب، این مشکل بر طرف می شود. همچنین ممکن است که سیم های مربوط به درب، درست نصب نشده باشند. که در این صورت باید این موضوع نیز بررسی شود. همچنین در صورتی که سوکت بالای درب یخچال در قسمت فریزر، به طور صحیح وصل نشده باشد، صفحه دیسپلی، خاموش می شود و یا به صورت ناقص روشن می شود.

تنظیم مجدد صفحه نمایشگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید   

اولین کاری که در صورت خرابی و مشکلات مربوط به صفحه نمایشگر، با آن روبه رو شدید و باید آن را انجام دهید، ریست کردن صفحه نمایش می باشد. برای ریست کردن یا همان تنظیم مجدد نمایشگر، باید در قسمت صفحه نمایشگر که در گوشه سمت راست بالای درب یخچال فریزر یا ساید بای ساید قرار دارد یک سری اقدامات انجام دهید. برای این منظور، باید دکمه ای را که برای تنظیمات مجدد است را فشار دهید تا دستگاه ریست شود.

همچنین توجه داشته باشید که، دکمه ی ریست کردن و مدت زمان نگه داشتن این دکمه، در یخچال های متفاوت می تواند با هم فرق داشته باشد. به عنوان مثال در یک یخچال ممکن است تنها یک دکمه را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و در یک یخچال دیگر باید چند دکمه را با هم و برای 10 ثانیه فشار دهید، بنابراین ریست کردن دیسپلی یخچال، در یخچال های مختلف متفاوت می باشد و این به مدل و برند یخچال بستگی دارد. در نتیجه در صورتی که ریست کردن دیسپلی یخچال، باعث رفع مشکل نشد، باید موارد دیگری که در این مقاله به آن اشاره کردیم را بررسی کنید.

قیمت تعمیر صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید

خیلی از افراد در صورت خرابی دیسپلی دستگاهشان، تمایل دارند تا از هزینه های تعمیر و یا تعویض دیسپلی اطلاع پیدا کنند. به طور کلی می توان گفت که هزینه ی تعمیرات این قسمت در دستگاه، خیلی زیاد نمی باشد، در نتیجه تعمیر آن یک کار عاقلانه و کاملا منطقی می باشد. همچنین در صورتی که این قسمت قابل تعمیر نباشد، به عنوان مثال در صورتی که دیسپلی بر اثرضربه  شکسته باشد، باید آن را تعویض کنید. هزینه تعویض دیسپلی بر اساس نرخ روز می باشد. در نتیجه نمی توان هزینه ی دقیق اعلام کرد. زیرا قیمت ها ممکن است هر روز در بازار متفاوت باشند. اما شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض دیسپلی  یخچال ساید بای ساید یا یخچال فریزر، با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس بگیرید.

نکات تکمیلی

در صورتی که صفحه نمایشگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما خاموش است، بهتر است تا دستگاه را از برق بکشید و 30 ثانیه صبر کنید، سپس آن را مجدد به برق وصل کنید. با این کار دیسپلی به صورت خودکار ریست می شود. و ممکن است تا مشکل بر طرف شود و اصلا نیازی نباشد تا با تکنسین تماس بگیرید.

توصیه می کنیم در صورتی که مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات یخچال ساید باید ساید یا یخچال فریزر را دارا نیستید، تحت هیچ شرایی اقدام به بررسی و تعمیر دستگاهتان نکنید. زیرا در این صورت ممکن است آسیب جدی به دستگاهتان وارد کنید و ممکن است دستگاه شما اصلا دیگر قابلیت تعمیر نداشته باشد و یا بخاطر آسیب های وارد شده توسط خودتان هزینه ی بسیار بیشتری برای تعمیر باید پرداخت کنید. در نتیجه پیشنهاد می کنیم که در صورت خرابی یخچال، با یک مرکز معتبر و تخصصی تعمیرات یخچال مانند مرکز تماس بگیرید تا دستگاه شما توسط افراد حرفه ای و متخصص، و با بالاترین کیفیت ممکن تعمیر شود.

د.

آموزش صفر تا صد تمیز کردن یخچال

آی پی امداد بسپارید.

 

دکمه بازگشت به بالا