خبر جدید مهدی تاج درباره VAR

خبر جدید |مهدی تاج

به گزارش خبرگزاری اخبار ورزشی؛ مهدی تاج در مراسم یادبود مرحوم غلامرضا بهروان در استان مازندران، اظهار داشت: برای برگزاری مراسم مرحوم بهروان با مسئولان سازمان لیگ آمده‌ایم تا هم به خانواده محترم ایشان تسلیت بگوییم و هم از ساخت هیات فوتبال بازدید کنیم. کلنگ ساخت را خودم زدم و ان‌شاالله بتوانیم تا 6-5 ماه آینده آن را افتتاح کنیم.

وی افزود: پیگیری می‌کنم تا اداره ورزش و جوانان نیز کمک کنند تا ساخت آن به پایان برسد. ضمن اینکه فدراسیون نیز به کمک‌هایش ادامه می‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد زمان بهره برداری از کمک داور ویدیویی گفت: ما 6 دستگاه VAR را وارد کشور کرده‌ایم و یک مرتبه نیز با داوران خودمان در دربی آن را امتحان کرده‌ایم. به سرعت این کار در حال انجام است و شاید در همین مدت صورت بگیرد. چهار تیم داوری ما لایسنس AFC را گرفته‌اند و برای داوری با VAR مجوز دارند. دو مجموعه دیگر نیز هست که آموزش‌هایشان در تاجیکستان تمام می‌شود.

تاج تصریح کرد: از نظر تیم داوری ما تکمیل هستیم. یعنی می‌توانیم VAR را کامل داشته باشیم. دستگاه‌هایش نیز وارد شده و باید این کار را شروع کنیم. اینکه استفاده از VAR چه زمانی شروع می‌شود، به کمیته داوران بستگی دارد ولی همه چیز برای انجام یک حرکت مثبت آماده است.

258 258

دکمه بازگشت به بالا