ورزشی

ملی‌پوش بوکس: باید به مربیان کوبایی زمان داد

مسلم مقصودی معتقد است که با حضور مربیان کوبایی انگیزه ملی‌پوشان بوکس بالا رفته و باید برای نتیجه گرفتن، به این مربیان زمان داد.

مسلم مقصودی در گفت‌وگو با اخبار ورزشی، درباره شرایط تیم ملی بوکس ایران پیش از حضور در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس، توضیح داد: اردوها با توجه به حضور مربیان کوبایی شرایط خوبی داشته است. هم فونتس و هم فونتانا که به تازگی سرمربی تیم ملی شده، مربی رزومه داری هستند و ملی پوشان با حضور این مربیان با انگیزه بالایی تمرین می‌کنند. خوشبختانه تمرینات منظم پیگیری می‌شوند.

او درباره تورنمنت تدارکاتی بلغارستان هم که با کسب مدال برنز او همراه بود، تصریح کرد: این مسابقات برای آماده سازی تیم قبل از حضور در رقابت های جهانی و انتخابی المپیک خیلی خوب بود. البته تیم ما از تمرینات استقامتی تازه خارج شده بود که عازم این رقابت‌ها شدیم، به همین دلیل کمی از نظر عملکرد آنطور که باید کار نکردیم. در مجموع اما عملکرد تیمی ما امیدوار کننده بود و امیدواریم که در مسابقات مهم پیش رو نتایج قابل قبولی را به دست آوریم.

ملی‌پوش بوکس ایران افزود: مسابقات بلغارستان سطح بالایی داشت و واقعا به اعتقاد برخی‌ها حتی سطح آن از قهرمانی آسیا هم فراتر بود. همه کشورهای صاحب نام جهان در رشته بوکس مثل ازبکستان، قزاقستان، هند و … در این مسابقات حضور داشتند. خوشبختانه توانستیم دو مدال برنز هم بگیریم.

دارنده مدال برنز تورنمنت بین‌المللی بلغارستان گفت: متاسفانه برخی از بوکسورهای ما اسیر ناداوری شدند که عادی است، برخی قرعه بدی داشتند و برخی هم به دلیل خارج شدن از تمرینات استقامتی، به شرایط مسابقه نرسیده بودند. در کل نتیجه این تورنمنت تدارکاتی برای تیم ما مثبت بود.

مقصودی درباره تفاوت تمرینات تیم ملی بوکس زیر نظر مربیان کوبایی با تمرینات مربیان داخلی نیز گفت: بنده صادقانه می‌گویم که از همه مربیان داخلی یاد گرفته‌ام و همه آن‌ها سطح خوبی دارند. در کل اما وقتی اسم مربی کوبایی بالا سر تیم باشد، بوکسورها باانگیزه زیاد تمرین می‌کنند. ضمن اینکه برای ارزیابی عملکرد این مربیان که رزومه خوبی هم دارند، باید صبر داشت و تا مسابقات آینده صبر کرد.

او درباره وضعیت مالی تیم ملی بوکس نیز گفت: مدیران قول‌هایی داده‌اند که تا پیش از مسابقات جهانی و انتخابی المپیک، شرایط را بهبود می‌بخشند تا بوکسورها با انگیزه خوبی راهی میادین شوند.

ملی‌پوش بوکس ایران در پاسخ به این سوال که آیا مسابقه تدارکاتی دیگری هم پیش رو دارند یا خیر، تصریح کرد: ما دیگر زمانی برای مسابقات تدارکاتی نداریم و حدودا ۲۰ روز تا قبل از مسابقات مهلت داریم. از الان وارد تمرینات سرعتی خواهیم شد و زمان اجازه نمی‌دهد در تورنمنت دیگری حضور یابیم. نفرات تیم مشخص شده‌اند و من به شخصه از همه کسانی که صادقانه به بوکس ایران خدمت می‌کنند نیز تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا