پایان کار رکابزنان ایران در اسکاتلند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی جهان که به صورت تجمیع در رشته های مختلف، پیست، استقامت جاده، تایم تریل، کوهستان و … از ۱۱ مردادماه در گلاسکو اسکاتلند آغاز شده بود عصر امروز با حضور فرانک پرتو آذر در آخرین مسابقه بخش استقامت جاده برای نمایندگان ایران به پایان رسید.این رقابت ها در روزهای آینده در مواد و رشته های دیگر در رده های سنی مختلف ادامه می یابد.

تیم دوچرخه سواری کشورمان پس از سالها دوری از این رقابت ها با دو نماینده زن و مرد به همراهی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری و مسئول بین الملل فدراسیون در این رویداد جهانی حاضر بودکه حاصل آن حضور فرانک پرتوآذر تنها بانوی رکابزن ایران در سطح مسابقات جهانی و در سه ماده و حضور محمد گنج خانلو در ماده تایم تریل انفرادی بود.

فرانک پرتوآذر امروز یکشنبه ۲۲ مردادماه و در آخرین مسابقه خود در این رقابتها، در حالی در مسابقه استقامت جاده حاضر شد که این رقابت رشته تخصصی وی نبوده و تنها برای ثبت امتیاز و نام ایران به مصاف رکابزنان دیگر رفت. پرتوآذر در طی مسیر از دور مسابقات کنار رفت اما حضور وی باعث شد تا با ثتب امتیازش، در آینده امتیازات مسابقات قهرمانی کشور ایران دو برابر شده و این مسئله در رنکینگ آسیایی و جهانی رکابزنان زن کشورمان تاثیر مثبت داشته باشد.

وی پس از مسابقات قهرمانی جهان گلاسکو، همراه تیم باشگاهی خود در رقابت های سوییس، فرانسه و ایتالیا شرکت کرده و در نهایت راهی بازی‌های آسیایی هانگژو می‌شود.

بانوی رکابزن ایران که مدتهاست در سوئیس اردو زده و زندگی می کند به غیر از این رشته در دو ماده تخصصی خود نیز مسابقه داد. ملی پوش ایران در ماده کراس کانتری مسافت کوتاه سی و سوم و در ماده تخصصی خود کراس کانتری کوهستان پنجاه و ششم شد.

پایان کار رکابزنان ایران در اسکاتلند

همچنین محمد گنج خانلو نفر نخست رنکینگ دوچرخه سواری کشورمان پس از سالها در مسابقات جهانی حاضر شد. وی که به دلیل دریافت دیرهنگام روادید و پاسپورتش با ۵ روز تاخیر راهی گلاسکو شده بود دو مسابقه اومنیوم در پیست و استقامت جاده بزرگسال را از دست داد و تنها در تایم تریل انفرادی رقابت کرد. گنج خانلو در این ماده شصت و ششم شد. ثبت امتیاز گنج خانلو منجر به افزایش دو برابری امتیازات مسابقات قهرمانی کشور ایران در رنکینگ های آسیایی وجهانی خواهد شد به طوریکه سال آینده امتیاز نفر اول ایران از ۵۰ به ۱۰۰ امتیاز افزایش یافت.

رکابزن ملی پوش ایران یک ماه قبل مدال طلای ماده اومنیوم را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرد و نفر اول تیم ملی برای حضور در بازیهای آسیایی هانگژو بود.

گفتنی است در حالیکه قرار بود هاشم اسدی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در اجلاس جهانی این رشته شرکت کند به دلیل تاخیر در دریافت پاسپورت این نشست را از دست داد و تنها به همراهی ملی پوشان در مسابقات و برگزاری چند نشست با مسئولین فدراسیون جهانی و حامیان این رشته برای خرید و تهیه تجهیزات بسنده کرد. دوچرخه سوار ملی پوش کشورمان در حالیکه قرار بود یکشنبه شب همراه با رئیس فدراسیون به ایران بازگردد، به یکباره هتل محل اقامت خود را ترک کرد و تاکنون اطلاعی از شرایط وی در دسترس نیست.

دکمه بازگشت به بالا