ورزشی

کلسچیوکا تحت کنترل نیروهای روسیه درآمد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری اخبار ورزشی، وزارت دفاع روسیه تصاویری از تحت کنترل درآمدن روستا «کلسچیوکا» در دونباس را منتشر کرده است.

این روستا که توسط نیروهای روسی تحت کنترل درآمده یک قطب لجستیکی مهم و با ارزش در دونباس محسوب می‌شود.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه گزارش کرد که نیروهای این کشور متعلق به گروه موسوم به «جنوب» کنترل کامل این روستا را در پی درگیری شدید در منطقه به دست گرفته‌اند. روستای کلسچیوکا در جنوب شهر آرتیوموفسک در شمال شرقی دونباس است.

ویدیویی که در کانال تلگرامی وزارت دفاع روسیه منتشر شد، شامل تصاویری از حملات توپخانه‌ای ارتش روسیه در داخل و نزدیکی روستا و با استفاده از گلوله‌های «کراسنوپول» انجام شده است.

در یکی از بخش‌های فیلم، پهپاد روسی را می‌توان دید که گروهی از سربازان اوکراینی را که در زیرزمین یک خانه مخروبه پناه گرفته‌اند، هدف قرار می‌دهد. یک بخش دیگر نیز نشان می‌دهد که یک گروه از نیروهای روسی با سربازان اوکراینی وارد نبرد می‌شوند و نیروها را از میان بر می‌دارند.

این ویدیو همچنین شامل تصاویری از نیروهایی است که پرچم روسیه را برافراشته و پلاکارد پیروزی را بر فراز این روستا پس از تحت کنترل در آوردنش به اهتزاز در می‌آورند.

تحت کنترل گرفتن این روستای مهم در دونباس در حالی انجام شده که نیروهای روسی پیشروی‌های خوبی در دونباس و سایر مناطق داشته‌اند. روز پنجشنبه نیز وزارت دفاع روسیه گزارش کرد که روستای «آدریوکا» در جنوب شهر مهم «چاسیو یار» که چهار کیلومتری کلسچیوکا را تحت کنترل درآورده است.

بر اساس تخمین‌های وزارت دفاع روسیه، نیروهای اوکراینی نزدیک به ۵۰۰ سرباز را در چند روز گذشته در این مناطق از دست داده و یکسری از سیستم‌های تسلیحاتی ساخت انگلیس و آمریکا نیز در این نبردها از بین رفته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا