اقتصادیفعالان کسب و کار

خرید بهترین انواع ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل

کاربرد ویدئو پروژکتور قابل حمل

 به صورت کلی پروژکتور های قابل حمل کاربرد های گسترده ای دارند که برخی از آنها را بازگو می کنیم. در صورتی که می خواهید هر از چند گاهی فیلم تماشا کنید و از یک تصویر با ابعاد بزرگ لذت ببرید و هزینه زیادی برای تلویزون پرداخت نکنید، پروژکتور پرتابل میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد. پروژکتور های پرتابل از اندازه کوچکتری نسبت به دیگر ویدئو پروژکتور ها برخوردار می باشد به همین دلیل به راحتی می توان آن را در محیط های مختلف جا به جا کرد و استفاده های متفاوتی از آن داشت.

یکی از ویژگی های جالب ویدئو پروژکتور شیائومی داشتن باتری داخل در برخی از مدل های این نوع پروژکتور هاست که محدودیت ها را به مقدار زیادی از بین برده است. این ویژگی را می توان در برخی مدل های نیز مشاهده کرد. باید در نظر داشته باشید که از نظر کیفیت، این محصولات یک سر و گردن از پروژکتور های خانگی یا اداری ضعیف تر هستند و در هنگام خرید پروژکتور قابل حمل، باید انتظارات خود را کمی پایین بیاورید. برای انتخاب از میان بهترین پروژکتور قابل حمل بهتر است تا محصولاتی که در ادامه بررسی خواهیم کرد را در نظر داشته باشید.

ویژگی های مینی پروژکتور پرتابل

برای انتخاب بهترین مینی پروژکتور قابل حمل باید برخی از ویژگی های اصلی پروژکتور را در بشناسید که برخی از این موارد را در ادامه آورده ایم:

کیفیت تصویر مینی پروژکتور پرتابل

یک دیتا پروژکتور مینی باید بتواند تصاویر روشن را با وضوح بالا تولید کند. در میان محصولات پرتابل می توانید پروژکتور های زیادی یافت کنید که قیمت پایینی دارند، اما متاسفانه این نوع از پروژکتور ها معمولا در بهترین حالت می توانند وضوح 480p با کیفیت استاندارد خروجی بسیار کم (زیر 200 لومن) ارائه دهند که کیفیت قابل قبولی نیست. به همین دلیل بهتر است تا پروژکتور های قابل حملی که برای خرید در نظر گرفته اید، دارای وضوح 720p و روشنایی حدود 300 لومن داشته باشند.

قابل حمل بودن پروژکتور

برای خرید پروژکتور پرتابل، بهتر است تا محصولی را در نظر بگیرید که دارای باتری داخلی باشد. در این صورت شما می توانید ویدئو پروژکتور را در محیط های مختلف و برای کاربران های متفاوتی مورد استفاده قرار دهید. البته اگر پروژکتور قابل حملی که در نظر گرفته اید، دارای باتری داخلی نبود، اصلا نیاز به نگرانی نیست! شما می توانید با خرید یک پاور بانک مناسب و درگاه USB-C انرژی مورد نیاز پروژکتور را تامین کنید. در نظر داشته باشید که انتظار می رود پروژکتور قابل حمل به راحتی در یک کوله پشتی جای بگیرد و بتوان آن را جا به جا کرد.

درگاه پروژکتور های قابل حمل

بهتر است تا پروژکتوری را در نظر بگیرید که درگاه های مختلفی را ارائه می کند که با استفاده از آنها بتوانید محتوای تصویر را به نمایش بکشید. مانند ، بهترین پروژکتور های قابل حمل نیز باید حداکثر دسترسی را برای کاربر فراهم کنند. پروژکتور هایی که دارای درگاه HDMI، WIFI و برنامه های داخلی مانند NETFLIX هستند، در کنار درگاه USB می توانند تمام نیاز های شما را برطرف کنند.

گزینه های کنترل

کنترل از راه دور بک پروژکتور باید تمام امکانات مورد نیاز دستگاه را کنترل کند و قابلیت فعالیت با برنامه های جانبی را هم داشته باشد. یک کنترل ایده آل برای مینی ویدئو پروژکتور پرتابل، باید وزن کمی داشته و یافتن دکمه ها در آن آسان باشد.

تنظیم تصویر مینی پروژکتور پرتابل

فوکوس و کیستون باید به سادگی فعالیت کنند. در اصل مینی پروژکتور های پرتابل که بتوانند یک یا هر دوی این فعالیت ها را به صورت خودکار برای شما انجام دهند، امتیاز بیشتری به عنوان بهترین مینی پروژکتور پرتابل دریافت خواهند کرد. با اینکه برای انتخاب بهترین پروژکتور قابل حمل متغیر های دیگری هم وجود دارد، در صورتی که قصد دریافت اطلاعات بیشتر را دارید باید نگاهی به داشته بیندازید و ویژگی های اصلی یک پروژکتور را مورد بررسی قرار دهید.

ویدئو پروژکتور جیبی (پرتابل): از آرزو تا واقعیت

چندی پیش، داشتن یک پروژکتور  سبک وزن که بتوان آن را در کیف کنار سایر وسایل شخصی، جای داد یک آرزو بود، چه برسد به اینکه یک پروژکتور را در جیب گذاشت! اما با کاهش وزن پروژکتورها، مدل‌های ویدئو پروژکتور قابل حمل نیز به صورت اختصاصی در اختیار کاربران قرار گرفت. با ویدئو پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) کاربران می‌توانند در سفرهای کاری و تجاری خود و یا در دورهمی‌ها و پیک نیک‌ها، انواع محتوا را در صفحات بزرگ با دیگران به اشتراک بگذارند.

ویدئو پروژکتورهای پرتابل با ویژگی‌های فنی و ظاهری متفاوت، مجموعه‌‌ای گسترده و متنوعی را در بر دارند و انتخاب مدل دلخواه از بین آن‌ها مطمئنا کار ساده‌ای نیست؛ به همین خاطر تصیمیم گرفتیم تا متنی به منظور طریقه‌ی انتخاب بهترین پروژکتور پرتابل به اضافه‌ی معرفی مدل‌های منتخب در دنیا برایتان آماده کنیم.

ویدئو پروژکتور جیبی یا ویدئو پروژکتور Pico

پروژکتور‌های جیبی به دو دسته تقسیم می‌شوند: یکسری پروژکتور  که دارای وزن سبک و ابعاد کوچکی هستند که واقعا در جیب جا می‌شوند و اما یکسری دیگر فقط به دلیل وزن کم و جابه‌جایی آسان بنام ویدئو پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) معروف هستند. ویدیو پروژکتور جیبی که به نام پروژکتور Pico نیز معروف است، از نظر اندازه و قد و قواره کمی بزرگتر از گوشی‌ اسمارت است و واقعا در جیب جا می‌شود.

از آنجا که بیشتر پروژکتورهای جیبی قابلیت پخش انواع محتوا، از قبیل فایل‌های اسناد، اسلایدها و همینطور نمایش فیلم‌ها و عکس‌ها را دارد، می‌توان این مدل‌ها را به عنوان یک دستگاه نمایش چند رسانه‌ای در نظر گرفت. نصب پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) با ظاهری جذاب بسیار راحت است، اما به دلیل جثه‌ی کوچکاز روشنایی چندان بالایی برخوردارنیستند و از طرفی دیگر، بخاطر ظرافت‌های متریال به کار رفته، کمی قیمت بالایی دارند.

پروژکتور جیبی (پرتابل) Palmtop

پروژکتور پرتابل که بخاطر بزرگی بدنه‌ی آن به اندازه‌ی کف دست، اصطلاحا به نام پروژکتور Palmtop خوانده می‌شود، کمی بزرگتر از ویدئو پروژکتور جیبی یا پروژکتور پیکو است. البته نه آنقدر بزرگ، شاید جثه‌ی آن‌ها فقط کمی بزرگ‌تر از کف دست باشد و اگر انگشتان دست کاملا کشیده شوند، در کف دست جای گیرند. با این حال، وزن ویدیو پروژکتور پرتابل به اندازه‌ای سبک است که درباره حمل و نقل آن هیچ دغدغه‌ای نخواهید داشت. اگرچه پروژکتور پرتابل به نسبت پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) بزرگ‌تر است اما در عوض از میزان روشنایی بیشتر و همینطور از گزینه‌های اتصال متنوع‌تری برخوردار است.

ویژگی‌های مهم ویدئو پروژکتور جیبی عالی

در نگاه اول، کاربران ویدئو پروژکتور میخرند، تا تصاویر را در ابعاد وسیع با دیگران به اشتراک بگذارند. بنابراین کیفیت و وضوح تصویر، جزو گزینه‌های اصلی در خرید پروژکتور است: چه پروژکتور سنگین وزن و چه پروژکتور جیبی. بنابراین کیفیت و وضوح تصویر، در اولویت است. اما برای خرید پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) باید چه نکاتی را در نظر گرفت:

میزان روشنایی در ویدئو پروژکتور جیبی

پروژکتورهای پرتابل اکثرا دارای روشنایی کمی (کمتر از 50 تا میزان روشنایی بین 200 تا 600 لومن) هستند. البته برخی از مینی پروژکتورها با وزن استاندارد (کمی بیشتر از پروژکتورهای جیبی) با منابع نوری نازک و سبک وزن، دارای روشنایی 1.000 لومن یا حتی 3.000 لومن نیز هستند. به این ترتیب با کمک یک پرده نمایش مناسب، بهتر می‌توانند بر نور محیط غلبه کرده و تصاویر را در حد و انتظار یک کاربر حرفه‌ای نمایش دهند.

میزان رزولوشن در ویدئو پروژکتور جیبی

از نظر میزان نیز نمی‌توان از ویدئو پروژکتورهای جیبی با آن اندازه‌ی کوچک، انتظار زیادی داشت. (اغلب رزولوشن 854 * 480 پیکسل که معروف به رزولوشن FWVGA یا 480p است).  اما برخی از مدل‌های جدید به رزولوشن 1080p (1.920 در 1.080) و همینطور رزولوشن 720p (1.280 در 720) دست پیدا کرده‌اند. با نسبت ابعاد تصویر 16:9 برای نمایش تصاویر عریض مجهز هستند. این ترکیب فنی، آن‌ها را برای نمایش در فضاهای کوچک و تاریک، با اندازه مطلوب تصویر از 36 تا 60 اینچ آماده می‌‌کند. اگرچه قابلیت نمایش تصاویر در ابعاد وسیع را دارند، اما جزئیات تصویر تا حدودی از بین می‌رود.

وزن ویدئو پروژکتور جیبی

کاربران ویدئو پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) را برای اینکه همیشه و در همه جا همراه‌شان باشد، انتخاب می‌کنند. بنابراین وزن سبک و جثه‌ی کوچک، مهم‌ترین ویژگی ویدئو پروژکتورهای پرتابل است. هر چقدر وزن و جثه‌ی پروژکتور کوچک‌تر باشد، حمل آن آسان‌تر خواهد بود، البته فراموش نکنید که کیفیت تصویر نباید قربانی وزن کم پروژکتور شود.

بهترین ویدئو پروژکتور جیبی پرتابل با وجود حافظه داخلی

یکی از ویژگی‌های مهم ویدیو پروژکتورهای Pico و Palmtop قابلیت پخش محتوا از طریق مموری USB یا کارت SD است. بنابراین برای پخش محتوا، دیگر نیازی به حمل لپ‌تاپ یا دستگاه‌های جانبی نخواهید داشت. برخی از ویدئو پروژکتورهای پرتابل جدید پا فراتر گذاشته و برای راحتی کاربران، مجهز به به یک حافظه داخلی 8 گیگابایتی شده‌اند. به این ترتیب، می‌توان فایل‌های مورد نظر را بر روی آن ذخیره کرد و بدون هیچ دستگاه جانبی، تصاویر را بر روی پرده پروژکتور به نمایش گذاشت.

گزینه‌های اتصالات در پروژکتور جیبی پرتابل

کاربران از یک پروژکتور پرتابل توقع دارند که اتصالات کاربردی خوبی به منظور نصب دستگاه‌های کم حجم مثل گوشی‌های هوشمند و البته مدرن را داشته باشند. به همین خاطر به دنبال پروژکتور پرتابلی باشید که به درگاه HDMI با پشتیبانی MHL برای نصب گوشی‌های اسمارت و تبلت مجهز باشد. در غیر اینصورت پرتابل بودن این دستگاه با همراه شدن یک لپ‌تاپ سنگین برای پخش محتوا، برای کاربر معنایی ندارد. در ضمن، قابلیت اتصال وایرلس نیز بسیار کاربردی است، چون دیگر کاربر نیازی به حمل سیم نخواهد داشت.

ویدئو پروژکتور جیبی با باطری قابل شارژ

پروژکتور پرتابل با وجود باطری داخلی قابل شارژ، به کاربران این امکان را می‌دهد که برای دقایقی به دور از پریز برق، مثلا برای تماشای فیلم در پیک نیک و در فضای باز، قابل استفاده باشد. باطری قابل شارژ، برای اجراهای ضروری، در صورت عدم دسترسی به پریز برق، خیلی کارآمد است.

پروژکتور جیبی ؛ سبک وزن و قابل حمل

بسیاری از تولیدکنندگان مینی پروژکتورهایی را به عنوان ویدئو پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) معرفی می‌کنند که کمی بزرگتر از کف دست، اما بطور قابل توجهی، روشن‌تر از مدل‌های قبلی هستند. رزولوشن بالاتر در این مدل پروژکتورها، شرایط را برای نمایش تصاویر در قاب‌های بزرگتر و قابلیت نمایش محتواهای مختلف از منابع متفاوت را امکان‌پذیر می‌کند. این پروژکتورهای سبک وزن و باریک، از لحاظ میزان روشنایی و نمایش دقیق تصاویر، با مدل‌های استاندارد برابری می‌کنند. شاید به اندازه گوشی همراه شما کوچک نباشند و واقعا در جیب جا نشوند، اما با وزن سبک جزو مجموعه پروژکتورهای پرتابل و قابل حمل قرار می‌گیرند.

ویدئو پروژکتور جیبی همسفر خوب سفرهای کاری و محیط‌های آموزشی

پروژکتورها پرتابل می‌توانند در پروازهای بین شهری همراه شما باشند و اگر برای مکان‌های آموزشی انتخاب شوند، قابلیت حمل آسان از کلاسی به کلاس دیگر را دارند. بیشتر آن‌ها به همراه یک کیف حمل سبک وزن ارائه می‌شوند؛ ولی در هر حالت، می‌توان آن‌ها را درون کیف دستی یا کوله پشتی در کنار سایر وسایل شخصی قرار داد.

تکنولوژی به کار رفته در پروژکتور جیبی

در حال حاضر ما شاهد روی کار آمدن چند پروژکتور جیبی(پروژکتور پرتابل)  با منبع نوری لیزر و تکنولوژی ساخت کریستال مایع LCoS هستیم. با این حال اکثر قریب به اتفاق پروژکتورهای Pico و پروژکتورهای پرتابل، پروژکتورهای DLP هستند که در تمامی آن‌ها، از موتور نوری یک تراشه به همراه چرخ رنگ برای پردازش دیجیتال نور استفاده می‌کنند.

پروژکتور جیبی با منبع نوری LED

منبع نوری بکار رفته در پروژکتورهای پرتابل، اکثرا منبع نوری LED است. منبع نوری LED طول عمر استثنایی دارد، و بطور کلی حدود 20.000 ساعت تخمین زده می‌شود. بنابراین تا مدت زمان زیادی کاربران را از هزینه‌ی تعویض و تعمیر منبع نوری، معاف می‌کند.

ویدئو پروژکتور جیبی LCD

پروژکتورهای پرتابل با تکنولوژی متفاوت، در بازار موجود هستند. برخی از این پروژکتورها، به جای استفاده از تکنولوژی تک تراشه DLP از تکنولوژی ساخت LCD (نمایشگر کریستال مایع) بهره‌مند می‌شوند. مزیت مهم پروژکتورهای پرتابل LCD نسبت به پروژکتورهای DLP، عدم نمایش یک نویز تصویری معروف به اثرات رنگین‌کمانی است.

چه مدل پروژکتور جیبی پرتابلی بخریم؟

حالا که با وجود گوشی‌های اسمارت و تبلت‌ها، امکان حمل انواع محتوا بسیار راحت شده است، وجود پروژکتورهای پرتابل برای تدارک یک اجرای عالی و بی‌دردسر در سفرهای کاری و همینطور تماشای فیلم و مسابقه فوتبال در دورهمی‌های دوستانه در پیک نیک و فضاهای باز خیلی جالب می‌تواند باشد. برای خرید ویدئو پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) مدلی را انتخاب کنید که از گزینه‌های اتصالات کاربردی مثل پورت HDMI و USB، همینطور قابلیت اتصال وایرلس پشتیبانی کند. هنگام خرید پروژکتور جیبی، سه ویژگی اصلی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید: روشنایی، وزن، کیفیت کلی تصویر.

بهترین پروژکتورهای پرتابل مطرح در دنیا

پروژکتور پرتابل ویوسونیک ViewSonic M1

مدل ViewSonic M1 به لطف اندازه کوچک، طراحی کاربردی و مجموعه درگاه‌های اتصالات مناسب، یک ویدئو پروژکتور قابل حمل همه کاره است. با وجود درگاه‌های اتصالات متنوع، به راحتی می‌توان انواع دستگاه را به آن متصل کرد. این پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) طراحی جالبی دارد و به همین دلیل برای پخش تصویر انعطاف خوبی دارد. این پروژکتور نسبت به سایر رقبا از لحاظ قیمتی نیز مناسب‌تر است. البته میزان روشنایی بالایی ندارد و باید برای تماشای جزئیات، محیط را تاریک کرد ولی در کل یک پروژکتور پرتابل خوبی است مخصوصا برای فضاهای کاری و تجاری.

ویدئو پروژکتور جیبی الجی مدل LG CineBeam Ph550G

ویدئو پروژکتور قابل حمل LG Minibeam PH550G با ظاهری جذاب و وزنی سبک، برای افرادی که دائم در سفرهای کاری هستند، یک دستگاه پرتابل تمام عیار است. قابلیت اتصال وایرلس به تلفن‌های هوشمند را دارد و به کاربران اجازه می‌دهد که به راحتی انواع محتوا را بر روی پرده نمایش پروژکتور اجرا کنند. این پروژکتور برای ارائه در جلسات عالی است، اگرچه قد و قامتی کوچک دارد اما در نمایش تصاویر و پخش صدا پروژکتوری بی‌نقص است.

ویدئو پروژکتور ایسوس Asus ZenBeam E1

پروژکتور ایسوس مدل ZenBeam E1 یک پروژکتور سبک وزن و باقابلیت است. این پروژکتور اگرچه خیلی جمع و جور و کوچک است اما قادر است تصاویر را تا ابعاد 120 نمایش دهد. این پروژکتور جیبی (پروژکتور پرتابل) به یک باطری داخلی 6.000 میلی‌آمپری دارد که تا 5 ساعت شارژ نگه می‌دارد. بنابراین می‌توانید مدت‌ها بدون نیاز به برق از این پروژکتور جیبی برای پخش فیلم استفاده کرد.

منبع: پارس شیائومی مرکز فروش محصولات شیائومی

دکمه بازگشت به بالا