اقتصادیفعالان کسب و کار

ایده های خلاقانه برای آینه کاری دیوار

9 ایده خلاقانه برای آینه کاری دیوار

به نقل از کارشناسان دکوبیست، آینه کاری دیوار یکی از قدیمی‌ترین تزئینات معماری داخلی ساختمان است. با کمی دقت به دکوراسیون مساجد، کاخ‌‌‌ها، کلیسا‌‌‌ها و خانه‌‌‌های اشرافی، ساخته شده می‌توان به قدمت و زیبایی این معماری بسیار زیبا پی برد. امروزه بسیاری از افراد برای داشتن خانه لوکس و جذاب از آینه کاری دیوار در قسمت‌‌‌های مختلف خانه خود استفاده می‌کنند، که علاوه بر زیبایی با خلاقیت در نحوه پیاده‌سازی آن می‌توان از مزایای دیگر آن نظیر جذب نور بیشتر و ایجاد محیطی دل‌انگیز و لوکس بهره‌مند شد.

انواع آینه کاری دیوار وجود دارد که براساس کاربرد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. ما در این مقاله می‌خواهیم ایده‌‌های جالب و شگفت‌انگیز برای انتخاب آینه کاری دیوار و نحوه پیاده‌سازی آن را معرفی کنیم. اگر می‌خواهید برای قسمتی از خانه خود آینه کاری دیوار انتخاب کنید و با ایده آینه دکوراتیو دیواری؛ محیط زیبا و دل‌انگیزی را به وجود آورید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

آینه پذیرایی جدید |آینه دکوراتیو پذیرایی

ایده‌های آینه کاری روی دیوار، زیبایی و درخشش بی‌همتا

دیوار‌های آینه‌ای مدرن

از آنجایی که پست امروز در مورد معرفی مفهوم دیوار آینه‌ای و بهترین مکان نصب آینه در خانه است، نمی‌توانستم تصویر ایده آل‌تر و بهتر از این عکس را برای نمایش انتخاب کنم. این حمام مینیمالیستی از معماران Ian Moore Architects، نمونه‌ای از سبک تمیز و لوکس است، که در آن آینه‌‌های دیواری نور و فضا را افزایش می‌دهند.

آینه کاری روی دیوار گزینه‌ای عالی برای فضا‌هایی با جزئیات جالب است. این دستشویی زنانه دارای دیواری ساخته شده از 126 کاشی شش اینچی است. توجه کنید که چگونه درجه‌بندی رنگ آن‌ها به صورت هوشمند انجام شده است. به جای استفاده از دیوار‌های رنگ آمیزی شده که باعث کاهش جذابیت طراحی می‌شود، از آینه‌‌ها برای باز کردن فضا و بازتاب دیوار بی‌نظیر کاشی کاری استفاده شده است. دیوار‌های آینه‌ای از کف تا سقف قطعاً یک مکان را مشخص می‌کنند، اما نگه داشتن آینه‌‌ها با ظرفیت نیم جداره می‌تواند به همان اندازه جذاب باشد.

این حمام مدرن قدرت انعکاسی آینه‌‌هایی را که در گوشه قرار می‌گیرند نشان می‌دهد. صحبت از قدرت انعکاسی است، وقتی منظره‌ای خیره‌کننده در خارج از پنجره وجود دارد، آینه‌‌ها یک انتخاب واضح است. این آپارتمان مدرن با منظره اقیانوس با افزودن دیواری آینه کاری شده که رنگ آبی اقیانوس را به داخل خانه می‌آورد، از اتاق ناهار خوری نهایت استفاده را می‌برد.

آینه‌‌ها می‌توانند فضا‌های کوچک و کم نور را درخشان و بزرگ نشان‌دهند، نتایج اغلب کاملاً روشن، و زیبا است. به عنوان مثال، رنگ‌‌های خنثی به لطف دیوار آینه‌ای در اتاق نشیمن معاصر و قدیمی در زیر زنده می‌شوند. برای افزایش زیبایی و دل‌انگیزی در فضای خواب خود، سعی کنید آینه‌‌ها را به دیوار پشت تخت اضافه کنید. پس زمینه انعکاسی به طور چشمگیری بستر مناسب خواب‌های شبانه شما را فراهم می‌کند، می‌توانید با انتخاب وسایل تمیز و شیک بر زیبایی آن بیفزایید.

دیوار‌های آینه‌ای لوکس

در حالی که اتاق‌‌های مدرنی که از آینه کاری دیوار استفاده کرده‌اند نمای بسیار زیبا و جذابی دارند. گاهی اوقات استفاده از نوع آینه کاری دیوار لوکس نیز بسیار حائز اهمیت است و زیبایی خیره‌کننده‌ای را دارد. همیشه سبک آینه‌‌ها مهم نیستند اما اینکه چگونه دکوراسیون را طراحی کنید، تا با آنچه در دیوار قرار داده شده بازتابانده شود اهمیت دارد. این اتاق Hollywood Regency از بوتیک هتل Maison 140 قطعاً همه چیز در مورد سبک لوکس را در خود جای داده است، اگرچه آینه تزئینی نیست، اما هر یک از جزئیات انحطاطی را منعکس می‌کند.

اتاق ناهار خوری مکانی عالی برای یک دیوار آینه‌ای زیبا است و این فضای زیبا و جذاب چیزی دیدنی و جذاب از زیبایی‌‌ها کم ندارد. توجه داشته باشید که چگونه دیوار وسایل خاصی مانند نور آویز، مواد رویه و طاووس را منعکس می‌کند! شاید آینه فقط به اندازه آنچه روی سطح آن می‌درخشد افسانه است.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید برای تنوع، دیوار‌‌های خود را به صورت سطح‌بندی از آینه و دیوار تقسیم‌بندی کنید. تصویری که مشاهده می‌کنید شامل یک‌بخش دیوار با چوب و ‌بخش دیگر آینه کاری دیوار است که با طرح MDF تلفیق شده و یک طراحی بسیار زیبا را به ارمغان آورده است. نتیجه بسیار لوکس و در عین حال شامل ظریف‌ترین ریزه کاری‌‌های تزئینات داخلی با آینه کاری روی دیوار است.

آینه کاری روی دیوار، درهم آویختن تزئین سنتی و مدرنیته باهمدیگر

با صرف هزینه کم برای آینه کاری دیوار، دیوار‌های اتاق نشیمن و یا سایر قسمت‌‌های خانه خود را با آینه‌‌های روی دیوار بزرگتر و روشن‌تر نشان دهید. اگر قصد دارید از آینه کاری بر روی دیوار‌‌های خانه خود استفاده کنید مراحل زیر را طی کنید. با طی این مراحل می‌توانید جلوه زیباتری از آینه را بر روی خانه کنید طرح‌بندی کنید. برای ایجاد دیوار‌های آینه‌ای این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1

عرض و ارتفاع دیوار‌هایی که قرار است از طرح‌‌های آینه کاری پوشیده شوند را اندازه‌گیری کنید. در این مرحله به موقعیت سوئیچ‌‌های نور، پریز‌های دیواری، دریچه‌‌های هوا یا اشیایی مانند ترموستات که برای کار به آن‌ها نیاز دارید، توجه کنید.

مرحله 2

ابتدا باید تصمیم بگیرید کدام محدوده از دیوار می‌خواهید آینه کاری انجام شود. موقعیت محل مورد نظر را تعیین کرده و سپس اندازه‌ای که می‌خواهید از آینه پوشیده شود را مشخص کنید. بدین منظور می‌توانید از کاغذ‌‌های شطرنجی (کاغذ میلیمتری) استفاده کنید. با توجه به طرحی که مد نظر دارید می‌توانید دیوار را تقسیم‌بندی کنید و براساس مدل مربوطه، اندازه دیوار را مشخص کنید. برای مثال اگر می‌خواهید دو ردیف از سه آینه به اضافه قاب استفاده کنید. اندازه خود را براساس این محدوده تعیین کنید. آینه‌‌هایی را برای نصب بر روی دیوار انتخاب کنید که:

 • به شما این امکان را می‌دهد که بین آینه‌‌ها و قالب‌ها حاشیه برابر داشته باشید.
 • فضای زیادی را بین آینه‌‌ها یا قالب‌ها و دیوار‌های مجاور ایجاد نکند.
 • به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوانند جلوه “پنجره” در امتداد دیوار ایجاد کنند.
 • به شما این امکان را می‌دهد که ریل صندلی را بین 28 و 36 و بالاتر از کف قرار دهید.

مرحله 3

محلی که قرار است در آن آینه دیوار کاری نصب شد را اگر دارای مشکلاتی اعم از نم زدگی و خرابی است تعمیر کنید و برای نصب بی‌نقص آماده نمایید. سپس از یک خط صاف و یکنواخت برای قرار دادن مداد در محل آینه و مکان‌‌های قالب‌سازی استفاده کنید. در نهایت برای سفارش طرح خود اقدام کنید.

قیمت آینه کاری دیوار، درخشش خانه‌تان چقدر می‌ارزد؟

اطلاع از قیمت آینه کاری دیوار می‌تواند انتخاب انواع آن و اندازه و محدوده‌ای که می‌خواهید آینه کاری شود را آسان کند. امروزه استفاده از آینه برای زیبایی، انعکاس نور و تبدیل فضای منزل به محیطی دل‌انگیز و جذاب رایج شده است. نه تنها در منزل بلکه در محیط‌‌های اداری و تجاری بسیار دیده می‌شود که از آینه کاری روی دیوار استفاده شده است. بنابراین اگر شما جز افرادی هستید که می‌خواهید از قیمت آینه کاری روی دیوار اطلاع پیدا کنید باید ابتدا فاکتور‌‌های موثر بر قیمت را بررسی کنید.

نوع تراش آینه

طی فرایندی در کارگاه تراش آینه، لبه‌‌های آینه را با استفاده از دستگاه مخصوص می‌تراشند تا حالت دلخواه سفارش مشتری بگیرد و به شکل قابی دور تا دور آینه داشته باشد. به فرایند انجام این کار تراش آینه گویند. تراش آینه یا Beveled Mirror فقط بر لبه‌‌های آینه انجام می‌شود و با شیب ملایم به سطح میانی می‌رسد، به گونه‌ای که قسمت میانی آینه ضخامت اولیه خود را حفظ می‌کند. بدین صورت نوع تراش و جزئیات انجام آن بر قیمت آینه کاری دیوار تاثیرگذار است.

رنگ آینه

براساس طرح و مدل آینه دیوار کاری ممکن است رنگ آن بر قیمت تاثیرگذار باشد. با این حال نمی‌توان رنگ را فاکتور خیلی تاثیر گذاری بر قیمت دانست اما نمی‌توان نادیده هم گرفت.

مدل آینه دیوار کاری

 • آینه کاری اسلامی
 • آینه کاری جور چین
 • آینه کاری لوزی
 • آینه کاری مدرن
 • آینه کاری کلاسیک
 • آینه کاری گل و بوته
 • آینه کاری هندسی
 • آینه کاری آنتیک
 • آینه کاری حجمی
 • آینه کاری کهنه کاری
 • آینه کاری دکوراتیو

همه مدل‌های نام برده قیمت‌های مخصوص به خود را دارند که باهمدیگر متفاوت است. به طورکلی معیار‌های مختلفی برای قیمت گذاری وجود دارد که می‌توانید با مشورت با کارشناسان دکوبیست براساس طرح و مدل انتخابی خود از آن اطلاع پیدا کنید.

جمع‌بندی

آینه کاری روی دیوار یکی از مواردی است که برای هر مدل خانه قابلیت ایجاد زیبایی، آرامش، درخشندگی و جذابیت را دارد. برای پیاده‌سازی آینه کاری روی دیوار اولین کار انتخاب محل مورد نظر برای پیاده‌سازی و سپس انتخاب مدل دلخواه است. با توجه به وجود انواع مدل‌های زیبا و جذاب انتخاب آن را کمی سخت می‌کند.

توجه داشته باشید مدلی را انتخاب کنید که متناسب با دکوراسیون خانه شما باشد و براساس موارد گفته شده محل مورد نظر را اندازه‌گیری نمایید. با استفاده از انعکاس آینه می‌توان از روش بودن لامپ‌های اضافی جلوگیری کرد، با انعکاس دکوراسیون خانه بر روی آینه می‌توان زیبایی خانه را دو برابر کرد. ایجاد آینه بر روی دیوار یک تفکر هوشمندانه‌ای است که نیاز هر خانه برای تبدیل شدن به محلی زیبا و دل‌انگیز فراهم می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا