راهنمای انتخاب انگشتر طلا زنانه مناسب

راهنمای انتخاب انگشتر طلا متناسب با فرم دستان شما

شاید خرید حلقه یا انگشتر طلا زنانه جدید از یک گالری طلای اینترنتی کمی سخت به نظر برسد. خیلی از ما هنوز سایز انگشت‌هایمان را نمی‌دانیم و در خرید از طلافروشی‌ها برای انتخاب انگشتر حتماً آن را امتحان می‌کنیم. از طرفی هنوز به درستی با فرم انگشتان و مناسب ترین طراحی انگشتر برای دستانمان آشنا نیستیم. حالا که این روزها فروشگاه‌های اینترنتی خرید را برایمان بسیار راحت کرده‌اند، برای خرید انگشتر از یک گالری آنلاین به چه نکاتی باید توجه کرد تا هم سایز و هم طرح انگشتر را به درستی انتخاب کنیم؟ راهنمای خرید انگشتر طلا به شما کمک میکند.

طراحی انگشتر اگر مناسب فرم دستان شما باشد کمک می‌کند تا جذاب‌تر دیده شوید. یکی از روش هایی که معمولا در راهنمای خرید انگشتر به مشتریان پیشنهاد میشود انتخاب انگشتر متناسب با فرم انگشتان است. چطور؟ در ادامه این مقاله از لیلیوم همراه ما باشید تا به شما بگوییم چه نوع انگشتری مناسب فرم دستان شماست. البته اجازه دهید پیش از آن شما را با روش خانگی تعیین سایز انگشتر آشنا کنیم.

تعیین سایز انگشتر در خانه

انتخاب و خرید یک انگشتر اگر که قرار باشد به صورت آنلاین انجام شود قطعاً چالش‌هایی را به دنبال دارد که یکی از ان چالش ها نحوه اندازه گیری صحیح سایز رینگ است. تعیین سایز انگشتر در طلافروشی‌ها به کمک رینگ‌های تعیین سایز که طبق اندازه‌های استاندارد طراحی و ساخته شده‌اند انجام می‌شود؛ اما هیچ‌کدام از ما برای سفارش اینترنتی انگشتر طلا از خانه دسترسی به رینگ‌های تعیین سایز نداریم. به همین دلیل باید به دنبال شیوه‌های خانگی تعیین سایز انگشتر باشیم.

اولین و ساده‌ترین روش برای تعیین سایز انگشتر در خانه استفاده از انگشترهای دیگرتان است. برای این کار کافی است یکی از انگشترهایی که از نظر اندازه کاملاً مناسب انگشتتان است را انتخاب کنید و با اندازه‌گیری قطر بخش داخلی آن سایز انگشتر را محاسبه کنید.

حواستان باشد که بعضی از انگشترها رکاب قطوری دارند، باید دقت کرد که حین تعیین سایز انگشتر، قطر را از بخش بیرونی و از روی رکاب انگشتر اندازه‌گیری نکنید.

برای اندازه‌گیری قطر انگشتر بهترین راه استفاده از خط کش است. بعد از محاسبه قطر انگشتر به میلی‌متر می‌توانید سایز دقیق انگشترتان را از طریق جدول‌  شماره یک موجود در مقاله تعیین سایز انگشتر با روش های خانگی پیدا کنید.

اگر به هر دلیلی روش اول در تعیین سایز انگشتر به کارتان نیامد، می‌توانید با این روش سایز انگشترتان را در خانه اندازه بگیرید. برای تعیین سایز در روش دوم به یک نوار کاغذی نیاز دارید. البته می‌توانید این کار را با متر پلاستیکی هم انجام دهید.

نوار کاغذی شما باید 15 سانتی‌متر طول داشته باشد و عرض آن هم از یک سانتی‌متر بیشتر نباشد. برای تعیین سایز انگشتر این نوار کاغذی را به دور قطورترین بخش انگشتتان بپیچید. وقتی نوار کاغذی یک دور کامل دور انگشتتان پیچید محل اتمام یک دور را روی نوار علامت بزنید. طول این قسمت را با خط کش اندازه بگیرید.

انگشتر یا حلقه باید به راحتی در انگشت شما قرار بگیرد؛ به اندازه کافی محکم باشد و با سهولت نسبی دور انگشتتان بچرخد. با توجه به این نکات هنگام پیچیدن نوار کاغذی به دور انگشتتان توجه کنید که نه آن را خیلی محکم و سفت به دور انگشتتان بپیچید و نه خیلی شل بگیرید.

اندازه به دست آمده را با اطلاعات جدول شماره دو در مقاله تعیین سایز انگشتر بررسی کنید و سایز انگشترتان را به دست آورید.

چند نکته مهم برای خرید مناسب ترین انگشتر زنانه!

انگشتری که درست انتخاب شود و مناسب انگشت‌های دست شما باشد می‌تواند دست‌های شما را جذاب‌تر نشان دهد. به طور مثال، انگشترهایی که اندازه کوچک و جزئیات ظریف دارند برای برای دست‌های ریز و کوچک مناسب‌تر هستند. افرادی که دست‌های کوچک دارند بهتر است سراغ انگشتری بروند که سنگ‌ها و نگین‌های ریز گرد، برش و تراش پرنسسی، بیضی یا شکل قلبی داشته باشد. و برعکس، کسانی که دست‌های بزرگ دارند بهتر است به دنبال انگشتری باشند که ابعاد و اندازه کلی آن درشت است و جزئیات زیادی هم روی آن کار شده.

شکل و اندازه انگشت‌های دست را در نظر بگیرید

برای انتخاب انگشتر مناسب اول از همه باید به بلندی و پهنای انگشت موردنظر خود و اندازه کلی دست‌هایتان توجه کنید. پس از تعیین سایز آن و شکل انگشت‌ها، نوبت انتخاب سایز و شکل انگشتر است. شما باید به اندازه، شکل سنگ نگین و همچنین قطر، شکل و مدل انگشتر هم توجه کنید.

حلقه‌­های پهن با سنگ­‌های گرد و تراش پرنسسی برای انگشت­‌های بلند مناسب هستند. توجه داشته باشید که اگر انگشتان خیلی بلند دارید، انگشترهای ظریف بدون نگین درشت و کشیده را انتخاب کنید تا جلوه بیشتری روی دستان شما داشته باشد.

برای این فرم انگشت، انگشتری جذاب است که به کشیده‌­تر دیده شدن انگشت­‌ها کمک کند. بهتر است مثلاً حلقه­‌های باریک و نازک با پهنای کم، سنگ‌­های بیضوی و تخم‌­مرغی شکل، سنگ­‌های زمردی مستطیل‌شکل که زیاد هم کشیده نباشند و نگین­‌های کشیده را انتخاب کنید. داشتن دو انگشتر در یک انگشت هم می‌تواند زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر بیشتر انگشتان کوتاه کمک کند.

انگشت­‌های نازک و قلمی به انگشتری نیاز دارند که آن­ها را پهن­‌تر نشان بدهد؛ پس بهتر است انگشترهایی را انتخاب کنید که حلقه­‌های قطور و سنگ­‌های کوچک داشته باشند.

اگر انگشت­‌های پهن دارید، بهتر است انگشتری در دست داشته باشید که آن­ها را پهن‌­تر نشان ندهد. بنابراین مهم است که ضخامت حلقه شما متوسط باشد. انگشتری با نگین­‌های پهن و بزرگ بیضوی، مدل­‌های خوشه‌ای و نگین­‌های مثلثی و نامتقارن انگشت­‌های شما را نازک‌تر نشان می‌دهد. یادتان باشد که انگشتر باریک با سنگ‌­های نازک دست شما را پهن‌­تر نشان خواهد داد.

سن خود را در نظر بگیرید

زنان و دختران جوان بهتر است که انگشتر و حلقه‌های باریک با نگین و سنگ‌های کوچک را انتخاب کنند. خانم‌های میان‌سال و مسن چون پوست دست‌هایشان کمی چروک است بهتر است انگشتر و حلقه‌های بزرگ با نگین و سنگ‌های درشت را انتخاب کنند تا رگ‌ها و چروک‌های پوست دست‌شان کمتر دیده شود.

به رنگ پوستتان توجه داشته باشید!

انتخاب هر نوع طلا و جواهر بر اساس رنگ پوست اهمیت زیادی دارد. چون هارمونی میان رنگ پوست ما و انتخاب پوشش و لوازم زینتی که استفاده می‌کنیم در جذابیت و شیک بودن ما تاثیر به‌سزایی دارد. به طور مثال، زیورآلات زرد، دست افراد با زمینه پوست گرم را شاداب‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد. یا مثلاً زیورآلات نقره‌ای، سفید و روشن برای زمینه رنگ پوست سرد مناسب هستند.

نوع استفاده و اهمیت رکاب انگشتر

برای این­که بتوانید مدت زمان طولانی با احساسی خوشایند انگشتر را در دست داشته باشید، لازم است که رکاب انگشتر طوری طراحی شده باشد که مفصل انگشت شما آزاد باشد و به راحتی توانایی حرکت دادن داشته باشد.

ما در فروشگاه آنلاین لیلیوم انواع انگشترهای طلای زنانه و مردانه را عرضه می‌کنیم. سازندگان متخصص طلا و جواهر در مجموعه طلای لیلیوم از استانداردهای تعیین شده در این حوزه پیروی می‌کنند، بنابراین ما می‌توانیم خرید اینترنتی شما از مجموعه گالری لیلیوم را تضمین کنیم.

راهنمای خرید انگشتر طلا زنانه با قیمت مناسب

انگشتر طلا از جمله زیورآلاتی است بسیاری از خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند و جزء جدایی‌ناپذیر اکسسوری‌های زنانه محسوب می‌شود. با وجود تنوع بالا انگشترهای زنانه طلا، انتخاب انگشتری که در عین زیبایی ویژگی‌های موردنظر خانم‌های باسلیقه را پوشش دهد، کار آسانی نیست. در ادامه این متن به مهم‌ترین نکات خرید انگشتر زنانه خواهیم پرداخت تا خریدی عالی را تجربه کنید.

اهمیت انتخاب رنگ و سبک مناسب انگشتر طلا

اولین موضوعی که در انتخاب انگشتر طلا زنانه حائز اهمیت است، توجه به رنگ طلای آن است. انگشترهای طلا در سه رنگ زرد، سفید و رزگلد طراحی و ساخته می‌شوند. بنابراین باید انگشتر طلا زنانه با رنگ طلایی که با استایل شما هماهنگ است و با رنگ پوست شما نیز تناسب بیشتری دارد، انتخاب کنید. بعضی از مدل‌های انگشتر زنانه نیز شامل ترکیبی از رنگ‌های طلا هستند و ظاهر جذابی دارند که می‌توانید این مدل‌ها را نیز در نظر داشته باشید.

مورد بعد توجه به سبک و سیاق طراحی انگشتر است. اگر به انگشترهای کلاسیک علاقه دارید، می‌توانید به سراغ انگشترهایی با طرح‌های شاخص و شناخته‌ شده بروید. اگر طرفدار انگشترهای ساده و درعین‌ حال با شکوه هستید، می‌توانید انگشترهایی با نگین‌های کوچک یا انگشتری بدون نگین با طراحی مدرن را انتخاب کنید و در نهایت اگر انگشتر را به عنوان حلقه نامزدی طلا می‌خواهید و به دنبال یک انگشتر طلا زنانه پرزرق‌وبرق هستید، انگشترهای جواهرنشان با طلای سفید گزینه‌ای عالی برای شما خواهند.

انتخاب انگشتر طلا بدون نگین و زیبا

با وجود این که انگشترهای نگین‌دار جلوه بیشتری دارند، اما بسیاری از خانم‌ها طرفدار انگشترهایی بدون نگین هستند. برای انتخاب این نوع انگشتر، می‌توانید به سراغ انگشترهایی با رکاب‌هایی با طراحی خاص و زیبا بروید و یا انگشترهایی که در ساخت آن‌ها از المان‌های طبیعت مانند گل، برگ و… استفاده شده است را انتخاب کنید. همچنین انگشترهایی که نمادهایی مانند قلب، بی‌نهایت و… را دارند نیز می‌توانید در نظر داشته باشید.

انگشتر زنانه نگین‌دار برای میهمانی‌ها و مجالس

انواع انگشترهای نگین‌دار انتخاب بسیاری از خانم‌ها برای پوشیدن در مجالس و میهمانی‌ها است. نگین‌های زیبایی که روی انگشتر قرار می‌گیرند و موجب دوچندان شدن جذابیت انگشتر می‌شوند، به دو دسته قیمتی و نیمه‌قیمتی قابل دسته‌بندی هستند. نگین‌های قیمتی نظیر الماس یاقوت و زمرد باعث گرانبها شدن انگشتر طلا و چشمگیر بودن جلوه آن خواهند شد و برای استفاده در مجالس مهم، بسیار مناسب‌اند.

انگشترهای با سنگ‌های نیمه‌قیمتی نیز با توجه به زیبایی و تنوع بالایی که دارند زینت بخش انواع انگشترهای زنانه هستند. نگین‌هایی نظیر آمیتیست، زبرجد، سیترین و… از جمله این جواهرات نیمه‌قیمتی محسوب می‌شوند. به‌علاوه کنار هم قرار گرفتن نگین‌های بدون رنگ و رنگی کنار هم ترکیبی دلربا ایجاد می‌کند و از این رو بسیاری از خانم‌ها به سراغ انگشترهایی به این سبک می‌روند.

توجه به خواص نگین انگشتر و اهمیت نگه‌داری آن

برای انتخاب انگشتر نگین‌دار بهتر است چند مورد را در نظر داشته باشید. در کنار هماهنگی رنگ نگین انگشتر با سبک و رنگ استایل شما، بهتر است نگینی را برای انگشتر خود انتخاب کنید که با روحیات شما نیز سازگاری بیشتری دارد و خواص آن برای شما مطلوب است. به همین دلیل آگاهی از خواص انواع سنگ‌های قیمتی و جواهرات می‌تواند به انتخاب بهتر انگشتر طلا زنانه کمک کند.

راهنمای خرید انگشتر طلا زنانه با قیمت مناسب

البته باید این را در نظر داشت که معمولا نگین‌های انگشتر شرایط نگهداری مخصوص به خود را دارند و شاید بعضی از آن‌ها به دلیل حساسیت‌هایی که دارند برای استفاده روزمره مناسب نباشند. به طور مثال بعضی از نگین‌ها چنانچه در معرض مواد شوینده قرار بگیرند، زیبایی و خواص خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید انگشتر، درباره انواع نگین‌ها و ویژگی‌های آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید.

اهمیت خرید انگشتر طلا از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر

با توجه به این که تشخیص طلای اصل از تقلبی به آسانی ممکن نیست و جواهرات با کیفیت و اصیل نیز فقط از طریق فروشگاه‌های معتبر به فروش می‌رسند، باید دقت داشته باشید که انگشتر طلا خود را تنها از مراکز عرضه طلا و جواهری که به اصالت و کیفیت محصولات آن اطمینان دارید، خریداری نمایید. به‌علاوه به‌روز بودن زیورآلاتی که در فروشگاه عرضه می‌شوند، نیز موجب انتخاب بهتر خواهد شد. خرید آنلاین طلا و مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر که انگشترهای خود را براساس ترند طلا و جواهرات و متناسب با سلیقه بانوان خوش‌سلیقه طراحی و عرضه می‌کنند نیز برای انتخاب انگشتری شیک و جذاب، پیشنهاد می‌شود.

خروج از نسخه موبایل