نحوه استفاده از اندیکاتورها در فارکس

آموزش اندیکاتور فارکس یکی از سلسه جلسات آموزش فارکس بوده و در حقیقت، دهمین درس از سری آموزش‌های رایگان بازار فارکس است. در این آموزش، به معرفی اندیکاتور و کاربرد آن خواهیم پرداخته، همچنین به بررسی سه اندیکاتور کاربردی فارکس می‌پردازیم.

یقینا شما در سایتهای مختلف و در آموزش های متفاوت بارها با عبارت اندیکاتور فارکس برخورد داشته اید و شاید برای شما سوال ایجاد شده باشد که سوشال ترید چیست؟ اندیکاتور فارکس چه اهمیتی دارد؟ و … با ما تا انتهای این پست همراه باشید تا جواب تمامی سوالات خودتان را بگیرید. همچنین با سه اندیکاتور تکنیکال فارکس آشنا شوید. آموزش اندیکاتور نیز بخشی از این پست آموزشی خواهد بود. اگر تمایل به مشاهده یکجای تمامی مباحت 0 تا 100 دارید از لینک زیر استفاده کنید.

اندیکاتور |فارکس

آموزش اندیکاتور فارکس

در اولین قدم باید در این مورد صحبت کنیم که اندیکاتور فارکس چیست؟ در قدم دوم در خصوص اینکه کاربرد اندیکاتور فارکس چیست؟ سوم آشنایی با چند اندیکاتور کاربردی در بازار فارکس، چهارم  معرفی چند اندیکاتور حرفه ای در فارکس. پس در این بخش از آموزش اندیکاتور فارکس ما در 4 بخش کلی و چند زیر بخش باهم صحبت خواهیم کرد.

اندیکاتور فارکس چیست ؟

ما در پستی دیگر با عنوان  قبلا به شما گفته ایم که اندیکاتور فارکس به چیزی است و چه کاربردی میتواند داشته باشد اما در آنجا بصورت بسیار خلاصه اشاره کردیم. بیایید کمی بیشتر در این مورد صحبت کنیم : اندیکاتور (Indicator) در معنای لغوی به معنی شاخص یا مبنای اندازه گیری است. به طور کلی با مقایسه داده ها و متغییرهایی که در نظر گرفته می شود میتوان اندیکاتور ایجاد کرد. اندیکاتورهایی که معامله گران در فارکس استفاده میکنند فایل هایی هستند که در محیط متا ادیتور (Meta Editor) پلتفرم متاتریدر ۴ یا ۵ نوشته می شوند.

 این قایل ها را باید در مسیر Indicator متاتریدر ذخیره و نصب کرد و در زمان نیاز با فراخوانی اندیکاتور از آن استفاده کرد. پس اندیکاتور فارکس ابزاری هستند که با بررسی داده ها و متغیر هایی که بر اساس کدنویسی مشخص میشوند به کمک تحلیل گر بازار فارکس می آیند تا در جهت تحلیل بهتر و دقیق تر معامله گر فارکس را همراهی کنند. ما تعداد زیادی اندیکاتور در شکل ها و شمایل مختلف داریم که هر کدام بر اساس اصول و ایده های خاصی از سمت شخص یا گروهی ایجاد شده است طراحی و در دسترس عموم قرار گرفته اند.

 برخی اندیکاتور ها نیز وجود دارند که با توجه به اینکه یک ایده تجاری موجب خلق آنها شده است به سادگی در دسرس نیستند و توسط اشخاص و یا شرکت ها به فروش میرسند. اما نگران نباشید ما هر اندیکاتور حرفه ای را که مشاهده کنیم خریداری میکنیم و مجدد آنرا کدنویسی میکنیم تا بتوانیم آنرا در این سایت برای دانلود در اختیار شما قرار دهیم.

کاربرد اندیکاتور فارکس

اندیکاتورها کاربردهای متفاوتی دارند اما بصورت کلی ما اندیکاتور های فارکس را از نظر کاربرد به سه دسته تقسیم میکنیم :  اندیکاتور های هشدار  اندیکاتور های  پیش بینی  اندیکاتور های تایید این تقسیم بندی را برای اولین بار ما ایجاد کردیم تا دانش جویان فارکس و افرادی که به دنبال آموزش فارکس و آموزش اندیکاتور هستند به سادگی بتوانند هر اندیکاتور را با قرار دادن یکی از این سه دسته یاد بگیرند. این تقسیم بندی حاصل 13 سال فعالیت و برنامه نویسی در بازار فارکس است پس قدر آنرا بدانید.

اندیکاتور هشدار : هر اندیکاتور فارکس که قبل از ایجاد یک رخداد خاص یک هشدار را برای ما ایجاد میکند تصور کنید یک اندیکاتور فارکس بتواند قبل از تغییر یک روند با یک هشدار یک آلارم یا یک نقطه در روی چارت به ما اطلاع دهد که ممکن است روند بازار از اینجا تغییر پیدا کند . ما به این اندیکاتور فارکس یک اندیکاتور هشدار می گوییم.

اندیکاتور پیش بینی فارکس: این اندیکاتور های فارکس برعکس اندیکاتور قبل هشدار نمیدهند. برعکس آنها بازار را بررسی کرده و پیش بینی روند احتمالی یا حرکت بعدی بازار را بر عهده دارند. این دسته از اندیکاتور های فارکس از جمله اندیکاتور های حرفه ای هستند.

اندیکاتور تایید : این دسته از اندیکاتور های فارکس را میتوان کاربردی ترین نوع اندیکاتور فارکس دانست. این گروه وظیفه تایید شگل گیری یک اتفاق خاص بعنوان مثال تایید شکسته شدن روند و یا تایید ایجاد یک روند جدید را بر عهده دارند که به همین دلیل مخاطبین فراوانی نیز دارد. در ادامه در بخش معرفی اندیکاتور فارکس به معرفی هرکدام از اندیکاتور های فارکس و اینکه در کدام دسته بندی اندیکاتور ها قرار میگیرند خواهیم پرداخت . همچنین یک آموزش اندیکاتور نیز برای شما قرار خواهیم داد.

معرفی اندیکاتور های کاربردی فارکس

در این بخش چند اندیکاتور کاربردی فارکس را به شما معرفی میکنیم همچنین توضیحاتی در خصوص این اندیکاتور ها خواهیم داد و در پایان برای هر کدام یک آموزش اندیکاتور به شما خواهیم داد تا به خوبی با هر کدام آشنا شده و از آنها به سادگی استفاده کنید.

اندیکاتور ایچیموکو

این اندیکاتور همه کاره فارکس بسته به کاربرد آن میتوان در هر سه دسته فوق قرار داد . به عبارتی اندیکاتور ایچیموکو یک اندیکاتور همه کاره در فارکس است تاجایی که از این اندیکاتور فارکس به تنهایی میتوان بعنوان یک استراتژی فارکس با عنوان استراتژی ایچیموکو نام برد . ما در بخش آموزش حرفه ای سایت آموزش استراتژی ایچیموکو را قبلا قرار داده ایم. این آموزش کاملا رایگان است آدرس آنرا بخاطر بسپارید چرا که در آینده به آن نیاز خواهید داشت . اما اکنون نیازی نیست به دنبال یادگیری استراتژی ایچیموکو بروید.

 اندیکاتور ایچیموکو اندیکاتور پیشفرض خود متاتریدر  میباشد که مطابق تصویر زیر میتوانید آنرا بر روی چارت خود فراخوانی کنید : برای آموزش اندیکاتور ایچیموکو در پستی مجزا خواهیم پرداخت حتما اما بدانید که اندیکاتور ایچیموکو یک اندیکاتور همه کاره در بازار فارکس به حساب می آید . استراتژی ایچیموکو نیز بسیار عالی است اما برای یادگیری آن عجله نکنید در زمان مناسب آموزش آن را نیز برای شما ارائه خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که : چطور با استراتژی ایچیموکو در بازار فارکس سود کنید.

اندیکاتور MFI

اندیکاتور ام اف آی یا همان شاخص جریان و گردش نقدینگی مخفف کلمه Money Flow Index میباشد . اندیکاتور ام اف آی نشان دهنده ورود و خروج حجم پول و نقدینگی در بازار میباشد . از اندیکاتور MFI برای تایید روند یا بازگشت آن استفاده میشود . این اندیکاتور در گذشته از اندیکاتورهای پیشفرض خود متاتریدر بود که بعدا تغییر شکل داد. برای دانلود اندیکاتور MIF میتوانید از کادر زیر استفاده کنید. این اندیکاتور در دسته اندیکاتور فارکس هشدار یا اندیکاتور تایید میتواند باشد .

ما در پستی با عنوان «نقش روانشناسی در بازار فارکس چیست» بصورت مفصل آموزش اندیکاتور MFI را برای شما آماده کرده ایم .

آموزش اندیکاتور MFI

حتما بعد از پایان این پست به این بخش برگشته و  روی عبارت  آموزش اندیکاتور  کلیک کنید. آموزش این اندیکاتور برای شما بسیار کاربردی خواهد بود . اندیکاتور بولینگر باند از دسته اندیکاتورهای ترند میباشد که در تشخیص روند و همچنین تایید سیگنالهایی در جهت روند کاربرد دارد . یکی دیگر از کاربردهای اندیکاتور بولینگر باند شناسایی موقعیت های هیجانی در بازار میباشد. اندیکاتور بولینگر باند از دسته اندیکاتور های تایید بازار فارکس میدانیم. آموزش کامل اندیکاتور بولینگر باند را میتوانید در پست مخصوصی که برای شما آماده کرده ایم مشاهده کنید

اندیکاتور Cci

یکی از پرکاربرد ترین اندیکاتور های فارکس در سال 2020 بوده است . اندیکاتور Cci مخفف کلمات Commodity Channel Index می باشد که برای بازار کالا و بورس طراحی و کاربرد دارد. از اندیکاتور سی سی آی در بورسهای مختلف و بازار اوراق بهادار مختلف در سرتاسر دنیا استفاده میشود . پس اگر تصمیم به فعالیت در بورس فارکس و معاملات سهام دارید حتما آموزش اندیکاتور Cci را مطالعه کنید .

اندیکاتور Cci یک نمایش دهنده برای انحراف قیمت از اندیکاتور میانگین متحرک است . در واقع در بازه زمانی مشخص که شما آنرا تعیین میکنید توسط اندیکاتور Cci قادر هستید تا انحراف قیمت را با توجه به اندیکاتور مووینگ اوریج دریافت کنید . ما یک آموزش کامل در خصوص اندیکاتور Cci برای شما تهیه کرده ایم که میتوانید از لینک زیر آنرا مشاهده کنید:

اندیکاتور استوکاستیک

اندیکاتور استوکاستیک (Stochastics) با مقایسه قیمت پایانی با چند قیمت پایانی دیگر در دوره های مشخص شده بررسی میکند که در حال حاضر آیا به سقف یا کف قیمت در بین چند دوره اخیر که در تنظیمات مشخص کرده ایم نزدیک شده است یا خیر . اندیکاتور استوکاستیک در استراتژی هایی چون واگرایی کاربرد دارد پس میتوانیم این اندیکاتور را در دسته اندیکاتور های هشدار قرار دهیم چرا که هشدار تغییر قیمت را میدهد . ما در یک پست دیگر بصورت مفصل به آموزش کامل اندیکاتور استوکاستیک پرداخته ایم .

اندیکاتور RSI

نوبتی هم باشه نوبت گل سرسبد اندیکاتورهای عمومی بازار فارکس رسید. اندیکاتور RSI محبوبترین اندیکاتور عمومی فارکس است که در اختیار شما قرار گرفته است . اندیکاتور RSI در تشخیص واگرایی ها فوق العاده است تا جایی که بهترین اندیکاتور تشخیص واگرایی را بعنوان لقب برای این اندیکاتور فارکس در نظر گرفته ایم . آموزش اندیکاتور شاید آسان باشد اما کار با اندیکاتور آر اس آی فوق العاده سخت است . ما برای اندیکاتور RSI یک آموزش اندیکاتور مجزا تهیه کرده ایم تا بیشتر به اهمیت این اندیکاتور فارکس پی ببرید و به خوبی بتوانید با این آموزش فارکس رابطه برقرار کنید.

تا اینجا بحث از این آموزش فارکس برای شما در خصوص اندیکاتور های عمومی فارکس صحبت کردیم. در ادامه به شما چند اندیکاتور حرفه ای فارکس را معرفی میکنیم به همراه لینک دانلود اندیکاتور فارکس هر کدام از این اندیکاتورهای حرفه ای فارکس دارای یک آموزش اندیکاتور خواهند بود تا به خوبی بتوانید با آنها رابطه بر قرار کنید و از آنها بهترین استفاده را داشته باشید.

معرفی اندیکاتور های حرفه ای فارکس

در این بخش ما شما رو با حرفه ای ترین اندیکاتور های فارکس آشنا میکنیم آموزش اندیکاتور برای هرکدام بصورت جداگانه تهیه شده که لینک آن در پست قرار میگیرد. این اندیکاتور های فارکس بصورت اختصاصی توسط مجموعه تجارت فارکس تهیه شده است و به رایگان شما امکان دانلود کردن آنها را دارید.

در بالاتر با اندیکاتور MACD آشنا شدید اما برای شما اکنون یک اندیکاتور حرفه ای برپایه مکدی آماده کرده ایم تا بصورت پیشرفته از آن استفاده کنید . ذز اندیکاتور ALLMACD شما قادر هستید تا در نمودار خود در هر تایم فریمی که هستید اندیکاتور مک دی را در تایم دیگر مشاهده کنید که نمونه آنرا در تصویر فوق شاهد هستید.

دکمه بازگشت به بالا