قیمت تایل سنگریزه ای

برای به درستی اجرا شدن سقف های شیروانی یا به اصطلاح سقف‌های شیبدار از ورق های سنگریزه ای استفاده می شود که این ورق ها جز محبوب ترین ورق ها هم محسوب می شوند و هم چنین بسیار کاربردی هستند به همین دلیل است که جز بهترین ها دسته بندی می شوند. علاوه بر تمامی این موارد زیبایی خاصی که این ورق ها دارند هم از جمله کاربردی بودنشان محسوب می شود و از همه مهم تر هم این موضوع می باشد که از نظر مقاومتی هم در درجه ی بسیار بالایی قرار دارند و در هر نوع سقف شیب داری هم به هر میزان ابعادی کاربردی و مورد استفاده می باشند.

حال در ارتباط با بحث فروش این ورق های سنگریزه ای باید گفت که یکی از دلایلی که در فروش بالای این ورق ها دخالت دارند و باعث شده که به عنوان پر فروش ترین ورق ها دسته بندی شوند همین موضوع مقاوت بسیار بالا و البته ساختاری محکم و بسیار زیبا است و مورد مهم دیگر وجود آلیاژی به نام آلوزینک است که جز عضو اصلی در ساختار این ورق ها می‌باشد. علتی که این آلیاژ، در ساختار این ورق ها مهم است این است که ورق را در هر شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم می کند و باعث می شود تا به همان حالت اولیه شان باقی بمانند و هم چنین در برابر هر گونه زنگ زدگی و فرسودگی هم مقاوم تر باشند و همین دلایل باعث فروش بالای این ورق ها می باشد.

علت دیگری که در ارتباط با فروش این ورق ها می توان گفت موضوع سبک بودن این ورق ها می باشد و با توجه به سبک وزن بودن این ورق ها به مقاومت بالا و کیفیت بسیار مرغوب و سختی بالایشان اشاره کرد و تا سال ها به همان حالت اولیه خود باقی می مانند که این مورد هم جز موارد مهم کاربردی این ورق ها محسوب می شود.

آسان بودن نحوه نصب این ورق ها نیز در فروش این ورق ها موفق بوده است و علت این موضوع این است که به راحتی بر انواع سقف های شيبدار با هر نوع جنس و کیفیت خواه فلزی و خواه چوبی و…  به راحتی نصب می شود و حتی لایه ی عایقی هم دارد تا مقاومت و محافظت بیش تر شود و از بابت هم پوشانی هم بسیار عالی هستند و هیچ گونه آب و بادی قادر به عبور از این ورق ها نمی باشد.

مزایای استفاده از ورق سنگریزه ای

در ارتباط با مزایایی که این ورق های پرکاربرد سنگریزه ای دارند این است که هزینه ای بسیار معقول و به صرفه ای دارند و با وجود هزینه ای کم مقاومت و سختی بالایی دارند، چرا که در برابر هر گونه زنگ زدگی و حوادث طبیعی از جمله آتش سوزی و انواع فشار ها کاملا مقاوم بوده و با همان حالت اولیه خود باقی می مانند.

مزایای دیگر این ورق ها در ارتباط با وزنی مناسب است و دلیل این که جز مزایای ورق سنگریزه ای محسوب می شود این است با وجود وزنی سبک نصب بسیار آسان و به راحتی صورت می گیرد و فرد خود می تواند کار نصب این ورق ها را انجام دهد.

مزیت بعدی که می توان به آن اشاره کرد این است که در تمام شرایط آب و هوایی سازگار بوده و بر تمامی انواع سقف ها، تراس و آلاچیق و کلبه و حتی کارخانه های بسیار بزرگ قابل اجرا و نصب هستند و با توجه به تمام این موارد از نظر پوشش دهی هم کاملا عالی و در درجه ی بالایی می باشند.

مورد مهم و کاربردی دیگر این ورق ها این است که هر زمان باران اسیدی ببارد این ورق های سنگریزه ای به صورت عایقی کاملا با کیفیت عمل می کنند.

هم چنین مورد دیگری که در ارتباط با مزیت و البته ویژگی ورق های سنگریزه ای می توان اشاره کرد تنوع رنگی است که در انواع رنگ های مختلفی این ورق ها وجود دارند و با گذر زمان هم هیچ گونه آسیبی به این ورق ها وارد نمی شود و هم چنین در انواع ابعاد و سایز از این ورق ها موجود بوده و مهندسان و طراحان در هر رنگ و اندازه و ابعادی که بخواهند می توانند تهیه کنند.

از بابت عایق بودن این ورق ها هم باید گفت در فصول گرم عایق گرما و در فصول سرد عایق سرما می باشند و حتی در فصولی که ریزش باران و برف دارد از ورود قطره ای از آب هم جلو گیری می‌ کنند که این مورد از جمله موارد مهم به شمار می آید.

به طور کلی این ورق ها از جمله ورق های کاربردی هستند که در تمام سقف ها قابل اجرا هستند و از جمله پر مصرف ترین ورق ها هم می باشند.

انواع طرح های ورق سنگریزه ای

ورق های سنگریزه ای در طرح های مختلفی هستند که شامل نوع کلاسیک که در این طرح و مدل جنس سفال می باشد و با توجه به این که دیزاین خاصی بر روی آن انجام می شود به صورت مدرن باقی می مانند و هم چنین ظاهر سفالی این ورق ها دارای نمایی بسیار زیبا است که با توجه به هر سلیقه ای قابل اجرا و طراحی می باشد. از نظر کیفیتی هم این نوع و مدل از ورق های سنگریزه ای در درجه ی بالایی می باشند و برتری خاصی هم نسبت به سایر ورق ها دارند. این مدل سفالی ورق های سنگریزه ای هم از مقاومتی عالی هم برخوردار می باشند.

طرح بعدی از ورق های سنگریزه ای طرح رومن می باشد که این طرح هم از جمله محبوب ترین ها می باشد و جنسی از رس دارند و به علت جنسی که دارند در اکثر نما های سقف های فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی کاربردی هستند هم چنین ایرادی که می توان از این طرح گرفت هزینه ی بالای تعمیراتشان می باشد. این طرح از جمله طرح های سنتی محسوب می شود و دارای رنگ بندی های متنوع و زیادی هستند. از بابت طول عمر هم می توان در گروه برترین ها طبقه بندی کرد و از جهت وزنی هم از 7 کیلو گرم به بالا می باشند.

طرح بعدی ورق های سنگریزه ای چوبی می باشد که این طرح جز زیبا ترین ها می باشد و بیش تر با توجه به جنسی که دارد در آب و هوا هایی که جنگلی هستند  استفاده می شوند. این ورق های چوبی دارای برجستگی هایی هم هستند تا طرح و مدل زیبایی ایجاد کنند که این برجستگی ها الوار طبیعی می باشد. این طرح هم همانند سایر طرح ها دارای تنوع بالا می باشد و در رنگ بندی های زیبایی هم موجود هستند.

بیش ترین مواردی که از این ورق ها استفاده می‌شود در آلاچیق ها، ویلا ها، خانه ها و کلبه های جنگلی می باشد چرا که با اکثر آب و هوا ها سازگاری کامل را دارند. مهم تر از همه این است که در برابر طوفان های شدید هم کاملا مقاوم می باشند و آسیبی به آن ها نیز وارد نمی شود. از قیمتی بسیار مناسب برخوردار می باشند و به همین دلیل بیش تر مورد توجه هستند. به طور کلی هر کدام از این ورق ها به نوبه ی خود بهترین هستند و البته کاربردی.

راهنمای انتخاب رنگ و طرح ورق سنگریزه ای

در ارتباط با انتخاب رنگ ورق های سنگریزه ای باید گفت که این ورق ها معمولا در ۱۲ رنگ می باشند که با توجه به آب و هوای محیط و البته از همه مهم تر سلیقه ی فرد انتخاب می شود. نحوه ی انتخاب این گونه است که مشاور طرح رنگی را انتخاب می کند که این رنگ با توجه به تمام عوامل است و با توجه به شرایط و آب و هوایی که وجود دارد بهترین طرح و رنگ را انتخاب و پیشنهاد می دهد.

عواملی هم چون نوع سقف و منطقه ای که ساختمان در آن قرار دارد و البته سبک ساختمان بسیار مهم می باشد و با توجه به همه ی این شرایط بهترین رنگ و طرح انتخاب می شود.این انتخاب رنگ و طرح دارای قوانینی می باشد که حتما باید توسط مشاور انجام شود تا تمام عوامل با هم همخوانی داشته باشند.

البته در این مورد هم از سلیقه ی شخص هم کمک گرفته می شود و با توجه به گفته های مشاور و فرد و با توجه به جنس و سبک و البته طرح سقف بهترین مدل از آن طراحی و اجرا می شود.

بهترین قیمت فروش ورق سنگریزه

امروزه استفاده از ورق سنگریزه ای یا تایل سنگریزه ای؛ در سقف شیبدار به دلیل تنوع و کیفیت بالا در ساخت و اجرای ویلا و سقف شیبدار بسیار مرسوم شده است، انواع مختلفی از ورق ها و تایل ها برای اجرای سقف شیبدار وجود دارد که هر یک دارای مزایا و بعضا معایبی هم هستند.

یکی از بهترین و پر طرفدارترین ورق های مورد کاربرد برای اجرای سقف شیروانی و یا سقف شیبدار ورق سنگریزه ای است که به نام تایل سنگریزه ای؛ نیز شناخته می شود. تایل سقف شیبدار سنگریزه ای به دلیل زیبایی منحصر به فرد و مقاومت فوق العاده بالایی که دارد محبوبیت زیادی دارد. این نوع ورق را می توان در اجرای انواع سقف شیبدار و در میزان شیب متفاوت به راحتی مورد استفاده قرار داد.

فروش ورق سنگریزه به دلیل مقاومت و ساختار زیبای این نوع ورق نیز بسیار بالا است، یکی از دلایل فروش ورق سنگیزه ای در حجم بالا استفاده از آلیاژ آلوزینک در ساختار اصلی این نوع ورق است. در واقع آلوزینک باعث شده تا ورق سنگریزه به خوبی در برابر انواع شرایط آب و هوایی، باران، آلاینده ها و باد و گرما مقاوم شود و در برابر فرسودگی و خوردگی و یا زنگ زدگی نیز از مقاومت بی نظیری برخوردار شود.

یکی دیگر از دلایل حجم بالای فروش ورق سنگریزه “وزن بسیار سبک” این ورق می باشد که این باعث شده نه تنها حمل و نقل ورق ساده باشد بلکه به راحتی بتوان در هر ارتفاع و شیبی آن را کار کرد.

ورق طرح سنگریزه ای پوشش سقف شیبدار دارای یک لایه ریزین و یک لایه سنگریزه طبیعی است و یک لایه پوششی ریزین اکریلیک است. استفاده از این سنگریزه ها در ساختار ورق باعث شهرت این نوع ورق به ورق سنگریزه ای یا طرح سنگریزه ای شده است. ریزین نیز نه تنها شفافیت و رنگ ورق را بیشتر نشان می ددهد بلکه باعث مقاومت ورق سنگریزه در برا اشعه نور خورشید می شود.

ساختار تایل یا ورق سنگریزه ای چگونه است؟

بصور کلی یک ورق سنگریزه به دلیل ساختار بسیار مناسبی که دارد طول عمر بنا، سقف و میزان هزینه تعمیر و نگهداری را به شکل چشمگیری کاهش می دهد و این نیز یکی دیگر از دلایل فروش ورق سنگریزه در مقیاس زیادی شده است.

 • آلیاژ اصلی به کار رفته در ساخت ورق سنگریزه از جنس گالوالوم
 • لایه آلیاژ آلوزینک
 • استفاده از پوشش پلیمری
 • استفاده از چسب های مقاوم و مخصوص برای استحکام
 • استفاده از پوشش سنگریزه ای طبیعی گرانولی
 • ریزین اکرلیک

مشخصات ورق سنگریزه ای پوشش سقف شیبدار

تایل سنگریزه که به نوعی همان ساختار کشی مانند را بر روی بام جلوه می دهد ویژگی های فوق العاده ای دارد که باعث شده تمایز زیادی بین این ورق با سایر ورق پوشش سقف شیبدار و فروش ورق سنگریزه با حجم زیاد شده است.

ورق گالوانوم به کار رفته در ساخت این ورق نوعی ورق ترکیبی روی و آلومینیوم می باشد که با یک حرارت بسیار بالا ترکیب شده و با نام گالوانوم شناخته می شود. این ساختار به زنگ زدن، خوردگی، فرسودگی، در برابر فشار و عایق بندی بسیار موثر است. به دلیل همین ساختار است که ورق سنگریزه را به عنوان بهترین نوع ورق خانواده ورق های فولادی سقف شیبدار می شناسند.

هر چند یکی از دلایل افزایش فروش ورق سنگریزه را می توان وزن سبک این نوع ورق دانست اما نباید این موضوع را با کیفیت ورق اشتباه گرفت. زیرا علی رغم داشتن وزن کم اما تایل سنگریزه ای دارای مقاومت و سرسختی بسیار بالایی است و به راحتی برای سال های سال می تواند کار پوشش سقف شیروانی را به خوبی و بدون تغییر ساختار و شکل ظاهری انجام دهد.

از عوامل دگیر موفقیت فروش ورق سنگریزه ای امکان نصب این نوع پوشش سقف شیبدار بر روی هر نوع زیر سازی و یا سازه فلزی، چوبی و یا حتی سازه های دیگر می باشد. به همراه ورق دکرا می توان ورق سنگریزه را دارای خاصیت هشت لایه بودن دانست که این موضع کار عایق بندی و زیر سازی بام را بسیار ساده تر می کند.

هر چند چسب های مخصوصی برای پر کردن شکافت های احتمالی در حین اجرای کار در زمان فروش ورق سنگریزه به خریدار پیشنهاد می شود اما باید در نظر گرفت که بافت منسجم و ساختار یکپارچه این نوع ورق معمولا انقدر با کیفیت است که به خودی خود با ایجاد یک همپوشانی بسیار عالی اجازه عبور قطره ای آب و یا باد را نمی دهد.

ویژگی های ورق های سنگریزه ای

بصورت کلی وزن تقریبی هر ورق طرح سنگریزه ای حدود 3 کیلوگرم است. این ورق ها طول 1265 میلی متری و عرض 370 میلی متری دارند و 2.14 متر مربع پوشش این تایل در هر متر مربع می باشد. ضمن اینکه ورق سنگریزه دارای همپوشانی 1335 میلی متری است که در نوع خود بسیار عالی است. هر چند در زمان فروش ورق سنگریزه ممکن است اندازه های متفاوتی از این نوع ورق به شما پیشنهاد شود که این به دلیل تنوع معیارهای تولید کننده می باشد.

نکته دیگری که در فروش ورق سنگریزه ممکن است باعث سردرگمی شما شود تنوع این نوع ورق است. ورق طرح سنگریزه و یا تایل سنگریزه ای دارای تنوع مدل زیادی است که نوع ورق سنگریزه کلاسیک، ورق سنگریزه مدل پیانو شینگل، ورق سنگریزه ای طرح نوین و غیره از این دست هستند.

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد ورق سقف شیبدار سنگریزه ای تنوع رنگ، ثبات در رنگ و عدم تغییر رنگ در طول زمان می باشد. این ورق را می توانید در انواع سقف شیبدار استفاده کنید و متراژ آن و نوع طراحی سقف شیبدار در این موضوع هیچ تفاوتی ایجاد نمی کند.

ورق تایل سنگریزه ای را می توان در سرعت بسیار بالا اجرا کرد. این نوع ورق عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، رطوبت و اتش سوزی است و در زمان یخبندان و یا بارش برف به راحتی باعث آب شدن و پایین امدن برف و یخ می شود.

از دیگر ویژگی های ورق سنگریزه ای سقف شیروانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه مقرون به صرفه
 • مدت زمان اجرای بسیار کم
 • مقاومت در برابر زنگ زدگی
 • مقاومت در برابر فشار و ضربات معمول
 • مقاومت بالا در برابر آتش و حرارت
 • وزن بسیار مناسب و پایین
 • قابلیت اجرا در انواع شرایط آب و هوایی
 • قابلیت اجرا به عنوان نما، سقف ویلا، سقف ساختمان، سقف تراس، سقف آلاچیق و کلبه و حتی سقف کارخانه ها و سوله های بزرگ
 • دارای همپوشانی بسیار قوی
 • مقاومت بالا در برابر باران های اسیدی
 • عایق صوتی فوق العاده
دکمه بازگشت به بالا