قیمت هر متر مربع سقف شیروانی

حتما شما نیز در سفر به بخش های شمالی کشور و یا سفر به مناطق سردسیر و مرطوب، با سقف های شیب دار مثلثی شکل بر روی خانه ها، مغازه ها و ساختمان ها مواجه شده اید و شاید بارها و بارها زیبایی آن ها در در دل تحسین کرده باشید. سقف شیروانی (Gable Roof، Dutch Gable)، نامی است که بر این نوع سقف های شیبدار گذاشته شده است و به طور ویژه در شهرهای ساحلی و یا شهرهای باران خیز مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سقف شیروانی، اجرای سقف شیروانی و هزینه های مربوط به پیاده سازی آن، با توجه به محل اجرا و نوع مصالح مورد نظر متفاوت است و انتخاب سقف مناسب برای خانه، از جمله مسائلی است که باید به صورت کاملا دقیق و حرفه ای به ان پرداخته شود.

شیروان

طراحی و اجرای سقف شیروانی

نصب سقف های شیروانی انواع بسیار متنوعی دارند و با زوایای شیب مختلفی طراحی و اجرا می گردند. برخی از سقف های شیروانی به صورتی پیاده سازی می شوند که تنها دارای دو وجه شیب دار هستند و برخی دیگر به صورت چند طرفه و کمی پیچیده تر طراحی و اجرا می گردند. آن چه در طراحی سقف شیروانی و همچنین اجرای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، توجه به موقعیت جغرافیایی و همچنین ویژگی های اقلیمی محیط مورد نظر است.

هر چه محیط مورد نظر باران خیز تر و مرطوب تر باشد، زاویه ی شیب سقف نیز افزایش می یابد تا مانع از نفوذ رطوبت، باران و برف به داخل خانه گردد و آن ها را به سمت پایین هدایت کند. امروزه اجرای سقف شیروانی با متریال متنوعی همچون پوشش های سقفی فلزی، ورق های گالوانیزه، سفال، PVC، تایل های شبه سفالی و بسیاری متریال دیگر صورت می گیرد و طراحی سقف شیروانی به گونه ای انجام می شود که بهترین نما را برای بنای مورد نظر به ارمغان آورد.

هزینه ی اجرای سقف شیروانی

قیمت سقف شیروانی بسیار متنوع است و با توجه به مساحت بنای مورد نظر، متریال مورد استفاده در اجرای سقف و همچنین طراحی سازه و زوایای معین شده برای قسمت های مختلف آن، بررسی و محاسبه می گردد. آن چه در این میان از اهمیت ویژه برخوردار است، طراحی و اجرای سقف شیروانی توسط گروهی متخصص و حرفه ای می باشد که دارای تجربه ی کافی در این زمینه بوده و با استفاد ی بهینه از مواد و متریال متناسب با محیط، منجر به افزایش طول عمر سازه مورد نظر شوند و هزینه ی اجرای سقف شیروانی را به حداقل برسانند.

مصالح سقف شیروانی

شیروان

خرید ورق طرح سفال , بام تایل , خرید روف تایل , فروش ورق پلی کربنات , خرید پرچین , فروش نما و لمیه فلزی , فروش دامپا , فروش طلق , نصب و اجرای آردواز , فروش آهن آلات , فروش پروفیل , فروش آردواز پلاستیکی , فروش ملزومات آردواز , فروش توری مرغی , فروش پشم شیشه , فروش پشم سنگ , فروش کارتن پلاست ، ابزارآلات شیروانی , فروش شینگل فلزی , فروش تایل آی پنل , فروش تایل گالو , فروش مترو تایل , فروش کینگستون , فروش ورق کینگستون , فروش طرح سفال ایتالیایی

انواع سقف های شیروانی :

 دو نوع سقف شیروانی داریم : سقف دو طرفه با شیب زیاد و سقف چهار طرفه با شیب ملایم . اما در واقع سقف های شیروانی بر اساس جنس مصالح شیروانی مشخص می شود که وابسته به نقاط قوت و ضعف معرفی شده برای هر کدام از انواع سقف شیروانی نقطه نظرات کارفرما, نصب سقف شیروانی توسط متخصصین ما انجام میشود.

  • طرح سفال
  • شینگل
  • سفال طبرستان
  • دکرا
  • آندولین
  • ایرانیت
دکمه بازگشت به بالا